Бөлім: | Мәтін және сөйлем |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | 28.02.24ж |
Сынып: 1 | Қатысушылар саны | Қатыспағандар саны |
Сабақтың тақырыбы: | Мәтін. «Саусақ жаттығулары» Болат Үсенбаев |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.1.1.1 мәтін, сөйлем, сөз, буын, дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсіну; 1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
Сабақтың мақсаты | Мәтін, сөйлем,буын, дыбыс бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді. Оқу түрлерін түсінеді. Жазу жолына әріп элементтерін байланыстырып жазады. |
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңі /уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс-тар |
Сабақтың басы ___мин | (Ұ) Сабақ алдындағы жағымды көңіл күй | Оқушылар өлеңді айтып мазмұнына орай қимыл іс әрекет жасайды. | «Бас бармақ» арқылы бір-бірін бағалайды | слайд сурет |
Сабақтың ортасы ___мин | | Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Өлең саусақ жаттығуларына байланысты. Өлеі мазмұнына орай жаттығу жасайды. | МҚ: «Керемет» «Жарайсың-дар» «Бәрекелді» | слайд Сурет-тер |
___мин | 2- жаттығу Бір дегенім- білім, «Төрт» пен «беске» ілін. Екі дегенім- еңбек, Еңбек етсең өнбек. | 2-жаттығуда оқушылар санамақты дәптарге жазып алады. | МҚ: «Керемет» «Жарайсың-дар» «Бәрекелді» | слайд смайликтер |
___мин | Адамның көңіл күйін түрінен байқауға болады. Қуанған кезде күліп тұрады. Ал ренжігенде қабағы түюлі болады. | Оқушылар адамның көңілкүйін ажырата алады. | МҚ: «Керемет» «Жарайсың-дар» «Бәрекелді» | слайд смайликтер |
___мин | | Оқушылар екі қолме жұмыс жасайды. | МҚ: «Керемет» «Жарайсың-дар» «Бәрекелді» | |
_ ___мин | Дәптермен жұмыс | Оқушылар жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды. Дәптерлеріне әдеміліп , көркем жазады. | МҚ: «Керемет» «Жарайсың-дар» «Бәрекелді» | Оқулық слайд сурет |
Сабақтың соңы ___мин Кері байланыс | | Оқушылар сабақты қалай түсінгені жөнінде кері байланыс береді. | Білім алушы-ларды мадақтау | слайд Микро-фон |