kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

ҚМЖ Сабақтың тақырыбы Сәулетті біздің Алматы. Мұзайдын. 3 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

 «----- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

      Жаратылыстану 10-сабақ

Бөлім:

Заттар және олардың қасиеттері. Ауа мен су

Мұғалімнің  аты-жөні

 

Күні:

 

Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Заттар қандай болады?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.3.1.1 заттарды шығу тегі және агрегаттық күйі бойынша жіктеу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: заттарды шығу тегі және агрегаттық күйі бойынша жіктей алады.

Көптеген оқушылар: заттардың шығу тегі мен агрегаттық күйіне анықтама бере алады және табиғи, жасанды заттарды ажырата алады;

Кейбір оқушылар: табиғи және жасанды заттарды тәжірибе жасау арқылы ажыратып дәлелдейді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«ҚМЖ Сабақтың тақырыбы Сәулетті біздің Алматы. Мұзайдын. 3 сынып»

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

Қазақ тілі 25-сабақ

Бөлім:

Сәулет өнері

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Нәтиже сабақ. Мен не үйренім?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.1* мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау

3.4.2.8 мұғалімнің көмегімен жалаң және жайылма сөйлемдерді ажырату

Сабақтың мақсаты


Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбымен мәліметтер бойынша мазмұнын жазады, жалаң және жайылма сөйлемдерді ажыратады.

Көптеген оқушылар: мәтін бойынша ашық және жабық сұрақтарға жауап бере алады.

Кейбір оқушылар: анықтамаға сай келетін мысалдар жаза алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру





Өткен білімді еске түсіру


8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Ізгі тілек» әдісімен өтеді.

Өткен тақырыпқа шолу «Сұрақ-жауап» әдісімен өтеді:

А) Сөйлем мүшелері, бастауыш, баяндауыш, тұрлаулы мүшелер, тұрлаусыз мүшелер туралы анықтамаларды еске түсірейік.

Ә) 23-жаттығу.

-Соңғы сөйлемде қандай сөз түсіп қалған?

-Ол сөйлемнің қандай мүшесі: бастауыш па, әлде баяндауыш па? Өз жауабыңды түсіндіріп айт.

-Осы сөйлемдерге тұрлаусыз мүше қосып жаздыңдар ма? Оқып беріңдер.

Топқа бөліну «Таңдау» әдісі арқылы қалалар суреттерін таңдап өтеді.

Жаңа тақырыпты ашу «Сұрақ-жауап» әдісімен өтеді:

-Қолымызда нелердің суреттері бар?

- Қала деген не?

-Қандай қала аттарын білесіңдер?

-Еліміздің бас қаласы қалай аталады?

-Қандай қалаларға барып көрдіңдер?

- Олай болса, бүгінгі сабағымызда қалалар туралы оқып біліп, сөйлем мүшелерін анықтауға арналған тапсырмалар орындаймыз.

Сабақ мақсаты жария етіледі.

  1. Жаттығу жасайды.



Үй тапсырмасын тексертеді.

Тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді.

Топқа бірігеді.









Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.









қала суреттері




Жаңа білім

15 мин








































2 мин





Бекіту

15 мин





(Ұ, Т) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.дәптермен жұмыс болады.

1-жаттығу.

- «Сәулет кереметтері» атты мәтінді түсініп оқы.

Сұрақтардың көмегімен мәтінге жоспар құр.

- Жоспар мен тірек сөздерді пайдаланып, мәтіннің мазмұнын жаз.

Тірек сөздер: сәулет кереметтері, тамсандыру, Ұлы Қытай қорғаны, миллиондаған халық, Тәж-Махал, мәрмәрдің түсі, маусымнан маусымға дейін, сағат сайын өзгеріп отыру.

2-жаттығу.

Сөздерден сөйлем құрап оқы, оларды сөйлем мүшелерiне талда.

- Құраған жалаң, жайылма сөйлемдерiңдi тиiстi пойыз вагондарына орналастыр.

-Бұл сөйлемдердiң бiр-бiрiнен айырмашылығы неде?

Жалаң сөйлем: Күн бұлттанды. Күн қысқарды.Түн ұзарды. Динара қуанды.

Жайылма сөйлем: Ұшақ биікке көтерілді. Мұғалім сыныпқа кірді.

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

- Тұрлаулы, тұраусыз мүшелердің анықтамасын айт. Мысалдар келтір.


Сергіту сәтінде «Жұмбақ» ойынын ойнайды.

Бір оқушы шығып жұмбақ жасырады. Қалған оқушылар шешуін атайды.


(Т, Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.

3-жаттығу.

Сызбаны толықтыр.

Үшінші сөйлемді сызбамен алмастыр.

Тапсырманы орындайды.








































Жұмбақ шешеді.




Тапсырманы орындайды.


Дескриптор:

- мәтінге жоспар құрады -1 балл.

- Жоспар мен тірек сөздерді пайдаланып, мәтіннің мазмұнын жазады-1 балл.

- Сөздерден сөйлем құрап оқы, оларды сөйлем мүшелерiне талдайды-1балл.

сөйлемдердiң бiр-бiрiнен айырмашылығын анықтайды-2балл.





























Дескриптор:

- Сөйлемдегі сөздердің байланысы туралы сызбаны толтырады-3балл. Үшінші сөйлемді сызбамен алмастырады -2балл.

Оқулық, дәптер













































оқулық, дәптер





Кері байланыс

5 мин

Кері байланысты «Менің күнделігім» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.

Оқу тапсырмасы: 26-жаттығу.

Кері байланыс жасайды.

Оқу тапсырмасын жазып алады.

ҚБ қойылады.













































Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар     

Қазақ тілі 26-сабақ


Бөлім

Сәулет өнері

Педагогтің аты-жөні


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Тоқсандық жиынтық бағалау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.1*Мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша

мәтіннің мазмұнын болжау

3.2.3.1 Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар

құрастыру және жауап беру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер бойынша мәтіннің мазмұнын болжай алады.

Көптеген оқушылар: мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап бере алады.

Кейбір оқушылар: мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырып, оған жауап бере алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру

2 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

Оқу материалын жариялау:

-Бүгінгі сабағымызда осы тоқсан бойында алған біліміміз сынау үшін тапсырмалар орындаймыз.

  1. Жаттығу жасайды.











Жаңа білім

40 мин















(Д) Тоқсандық жиынтық бағалау тапсырмалары:


Тапсырмаларды орындайды.

ҚБ: 1-10 балдық жүйе





Тапсырма парақтары

Кері байланыс

3 мин

Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді.

Сабақтан үйренгенін айтады.

ЖБ балын қояды.






Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

     

Қазақ тілі 27-сабақ


Бөлім:

Сәулет өнері

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бақылау диктанты

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.4.2.1* негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажырату

3.3.6.1 кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: диктант мәтінін кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазады, негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасап, түбірлес сөздердің мағынасын ажырата алады.

Көптеген оқушылар: жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен табады.

Кейбір оқушылар: жіберілген қателерді тауып түзетеді және қорытынды шығарады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру

3 мин

  1. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығуларын жасайды.

Оқу материалын жариялау санжұмбақ арқылы жүреді:

5,6,40,ы,л,6,у,д,и,к,90,6,н,9,ы

-Жұмбақ шешуін табу үшін сандардың алғашқы әріптерінен сөз құрау қажет.

-Жұмбақтан қандай сөз шықты?

– Ендеше бүгінгі сабақта бақылау диктантын жазатын боламыз.

Ширату жаттығуларын жасайды.


Сабақ тақырыбын, мақсатын ашады.

Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.







Жаңа білім

38мин

































2 мин



(Д) 1-тапсырма бақылау диктантын жазу:

Қалалар Елтаңбасы

Үлкен қалалардың өз елтаңбасы болады. Елтаңбаны суретшілер, сәулетшілер жасайды. Нұр-Сұлтан қаласының елтаңбасының авторы-сәулетші Салауат Дембай. Елтаңбаның өзіндік мазмұны болады. Мысалы, Нұр-Сұлтан қаласының елтаңбасында бейнеленген қалқан - бейбітшілік пен тәуелсіздікті білдіреді. Елтаңбаның түсі - көгілдір. Жаңа астана Есіл өзенінің жағасында орналасқандықтан, елтаңбада су толқындары бар.Оның жоғары жағында қала қорғаны бар. Қорғанның қақпасында шаңырақтың суреті бар. Ол береке, ынтымақты білдіреді. Елтаңбадағы екі барыс пен алтын киімді жауынгер - тарихи жәдігер. Ал 14 жұлдыз - Қазақстанның 14 облысын білдіреді. (73 сөз)

Жазылуы қиын сөздер: тәуелсіздікті, авторы.

Тапсырма:

1. «Сәулетшілер, суретшілер сөздерін сөз құрамына талда.

2. .«Су» сөзіне жұрнақтар жалғап, түбірлес сөздер жаса.

Дескриптор:

-Диктант мәтінін жазады.

-Сөз құрамына талдайды.

-Түбірлес сөздер жасайды.


Сергіту сәті:

Оңға, оңға түзу тұр,

Солға, солға түзу тұр.

Артқа қарай бір адым

Алдыға қарай бір адым

Жоғары төмен қарайық

Орнымызды табайық.

-Диктант мәтінін жазады.

-Сөз құрамына талдайды.

-Түбірлес сөздер жасайды.


ҚБ: 10 балл























дәптер

























Кері байланыс

2 мин

Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді.

Кері байланыс жасайды.

ҚБ қойылады.






















Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

     

Қазақ тілі 28-сабақ


Бөлім:

Сәулет өнері

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Біздің жобамыз. Мақал-мәтелдер.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді.

Көптеген оқушылар: мақалды қатыстырып әңгіме құрайды, мағынасын ашады.

Кейбір оқушылар: сызбаға сай келетін сөйлемдер жаза алады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру



Өткен білімді еске түсіру


5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.

«Санау» әдісімен топқа бөлу.

Оқу материалын жариялау «Сұрақ-жауап» әдісімен өтеді:

-Біз қандай бөлімді аяқтадық?

-Осы тоқсанда қандай тақырыптар өттік?

-Сөйлемде қандай мүшелер болады?

- Бастауыш деген не?

- Баяндауыш деген не?

-Тұрлаушы мүшелер деген не?

-Тұрлаусыз мүшелер деген не?

- Мысалдар келтіріңдер.

- Сөйлем мүшелерінің байланысын қалай анықтаймыз?

-Түбір, қосымша, түбірлес сөздер туралы не білеміз?

-Ендеше бүгінгі сабақта осы бөлімнен алған білім деңгейін анықтау үшін тапсырмалар орындайтын боламыз.

Сабақ мақсаты жария етіледі.

  1. Жаттығу жасайды.


Топқа бірігеді.


Сұрақтарға жауап береді.

Бір-бір мысал келтіреді.




Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.



Жаңа білім

18 мин



























2 мин



Бекіту

15 мин





(Ұ, Т) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.дәптермен жұмыс болады.

Мақал-мәтел – бейнелі және мәнерлі сөйлеу құралы. Мақал- мәтелдер сөйлеммен беріледі.

1-жаттығу.

Мақалдарды оқы. Олардың мағынасын түсіндір. Сөйлем мүшелеріне талда.

1. Өнер өрге жүзгізеді. 2. Еңбек ептілікті сүйеді. 3. Асыл тастан шығады, өнер жастан шығады. 4. Ер

қадірін ел білер, зер қадірін зергер білер.

2-жаттығу.

«Бұлақ көрсең, көзін аш» әңгімесін оқы. Әңгіменің бұлай аталу себебін түсіндіріп көр.

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

- Сызбаға сай келетін сөйлемдер жаз.

.


.

.


Сергіту сәтінде «Ертегілер» қосылып шырқайды.


(Т, Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.

3-жаттығу.

«Мақал-мәтелдер» кітабынан жалаң сөйлемнен тұратын 5 мақал, жайылма сөйлемнен тұратын 5 мақал тауып жаз. Сөйлем мүшелерінің астын тиісті сызықтармен сызып көрсет.

-Тапқан мақалдарыңның мағынасын түсіндіріп бере аласың ба?

-Қай мақалмен әңгіме құрауға болады? Сол мақалмен әңгіме

құрап көр.

-Мақалды қатыстырып құраған әңгімеңді сыныптастарыңның алдында қорға және бағала.

Тапсырмаларды орындайды.



























Ән айтады.



-Жұмбақты жазады.

- Сөйлемдерді ажыратады.

- Сызбамен көрсетеді. Тапсырманы орындайды.

Дескриптор:

- Мақалдардың мағынасын түсіндіреді -1балл.

Сөйлем мүшелеріне талдайды-1балл.

Әңгіменің бұлай аталу себебін түсіндіреді-2балл.























Дескриптор:

Жалаң сөйлемнен тұратын 5 мақал жазады-1балл. Жайылма сөйлемнен тұратын 5 мақал тауып жазады-1балл.

- Жай сөйлем түрлерін ажыратады-1балл.

- Сөйлем мүшелерінің астын сызады-1балл.

- Мақалмен әңгіме

құрап айтады-2балл.

Оқулық, дәптер






























Оқулық, дәптер





Кері байланыс

5 мин

Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді.

Оқу тапсырмасы: анқтамаларды қайта жаттау.

Кері байланыс жасайды.

Тапсырманы жазып алады.

ҚБ қойылады.






















Бұл ҚМЖ-ны өзгелерге таратуға болмайды, авторлық құқықты сақтаңыз. Егер осындай дайын ҚМЖ немесе БЖБ, ТЖБ алғыңыз келсе, +77764531215 нөміріне ватсапқа жазыңыз.








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
ҚМЖ Сабақтың тақырыбы Сәулетті біздің Алматы. Мұзайдын. 3 сынып

Автор: Назира Манауовна Азимбаева

Дата: 01.02.2023

Номер свидетельства: 624572


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства