kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Кіріспе.Адамның айналадағы дүниемен қарым-қатынасы

Нажмите, чтобы узнать подробности

1.Адам мен табиғаттың  тығыз байласы туралытүсінеді,дәлелдей алады.

2.Тақырыпты түсінеді,өз ойларын айта алады.

3.Топ арасындағы ынтымақтастыққа үйренеді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Кіріспе.Адамның айналадағы дүниемен қарым-қатынасы»

Күні:2.09.2014

Пәні:Дүниетану

Сынып:2 Б


Сабақтың тақырыбы:

«Кіріспе.Адамның айналадағы дүниемен қарым-қатынасы»


Мақсаты:

Адам айналадағы дүниемен тығыз байланыста екендігі туралы түсінеді.

Табыс критерийлері:

1.Адам мен табиғаттың тығыз байласы туралытүсінеді,дәлелдей алады..

2.Тақырыпты түсінеді,өз ойларын айта алады.

3.Топ арасындағы ынтымақтастыққа үйренеді.

Сабақтың әдісі:

Бағалау:

Топтық жұмыс,сұрақ-жауап,түртіп алу әдісі,

Мұғалімнің бағалауы,бағалау парағы


Ұйымдастыру кезеңі:

3 минут

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу. (Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызып, бір-біріне жақсы тілектер айтқызу.)

Қызығушылықты ояту

5 минут

Топқа бөлу,топ мүшелерін сайлау,топтық ережені құру (спикер,хатшы,басшы)

2 сыныпқа арналған «Дүниетану» оқулығымен таныстыру




Ойтолғаныс

(8 минут)

Мағынаны тану

Ой толғаныс.Сұрақ – жауап әдісі.

1.Сезім мүшелерінің адам үшін қандай маңызы бар?

2.Сезім мүшелерін қалай сақтау керек?

3.Адам мен табиғат өзара қандай байланыста?

4.Салауатты өмір салтын құру үшін қандай ережелерді орындау керек?

Оқулықпен жұмыс

6 минут

Оқулықтағы берілген мәтінді түсініп оқу.

(әр топ өз бөлігін оқиды, түсінгендерін айтып береді)

Сергіту сәті

2 минут

Көңілді жаттығу


Сөздік жұмысы

6 минут

Жанды табиғат, қоршаған орта, еңбек сөздерінің мағынасына қарай түсініктерін сұрап, кім қалай ойы бар екендігін тыңдап, талдау жүргізу


Шығармашылық жұмыс

8 минут

Топтық жұмыс

1-топ ағаштарды зерттейді,көргендерін және ағаш туралы алған мәліметтерін пайдалана отыра әңгіме құрастырады.

2-топ бұталар туралы әңгіме құрастырады

3-топ шөп туралы әңгіме құрастырады(жұмыстарын қорғау)



Үйге тапсырма

2 минут




Оқулықтың 4-5 беттерін түсініп оқу, сұрақтар дайындап келу















Күні:23.09.2014

Сабақ №4

Пәні:Дүниетану

Сынып:2 Б


Сабақтың тақырыбы:

«Табиғатты қорғаудағы адамның рөлі»

Мақсаты:

Тақырыптың мазмұнын,адам табиғатты қорғау керектігін түсінеді.

Табыс критерийлері:

1.Адамның табиғатты қалай қорғау керектігін айта алады.

2.Тақырыпты түсінеді,өз ойларын айта алады.

3.Топ арасындағы ынтымақтастыққа үйренеді.

Сабақтың әдісі:

Бағалау:

Топтық жұмыс,сұрақ-жауап,түртіп алу әдісі,

Мұғалімнің бағалауы,бағалау парағы


Ұйымдастыру кезеңі:

3 минут

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу. (Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызып, бір-біріне жақсы тілектер айтқызу.)

Қызығушылықты ояту

5 минут

Топқа бөлу,топ мүшелерін сайлау,топтық ережені құру (спикер,хатшы,басшы)



Ойтолғаныс

(8 минут)

«Венн» диаграммасын толтыру

Мағынаны тану

Электронды оқулықпен жұмыс


Оқулықпен жұмыс

6 минут

Оқулықтағы берілген мәтінді түсініп оқу.

(әр топ өз бөлігін оқиды, түсінгендерін айтып береді)

Тренинг

2 минут

Көңілді жаттығу


6 минут


Шығармашылық жұмыс

8 минут

Топтық жұмыс

«Табиғатты қалай қрғайсың?» әр топ өз шығармашылық жұмыстарын орындайды, талдап,қорғайды.


Үйге тапсырма

2 минут




Оқулықтың 10, 11 беттерін түсініп оқу, сұрақтар дайындап келу

Қорытынды

Рефлексия

5 минут











Бағалау (смайликтер арқылы өздерін бағалауды тапсыру)









Күні:30.09.2014

Сабақ №5

Пәні:Дүниетану

Сынып:2 Б


Сабақтың тақырыбы:

«Ата-аналарымыздың мамандығы»

Мақсаты:

Еліміз үшін мамандықтың бәрі де маңызды екендігін түсінеді.


Табыс критерийлері:

1.Еліміздегі мамандықтардың барлығы да қажетті екендігін түсінеді.

2.Ата-аналарының мамандықтары туралы әңгімелей алады.

3. Бірлескен жұмыс арқылы ынтымақтастыққа үйренеді.


Сабақтың әдісі:

Бағалау:

Топтық жұмыс,сұрақ-жауап,түртіп алу әдісі,

Мұғалімнің бағалауы,бағалау парағы


Ұйымдастыру кезеңі:

2 минут

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу. (Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызып, бір-біріне жақсы тілектер айтқызу.)

Қызығушылықты ояту

4 минут

Топқа бөлу, мамандықтар бойынша,топтық ережені құру (спикер,хатшы,басшы)



Ойтолғаныс

(6 минут)

«Автор орындығы» оқушылар өз жұмыстарын оқып,таныстырады.


Топтастыру

мамандық



Оқулықпен жұмыс

6 минут

Оқулықтағы берілген мәтінді түсініп оқу.

-Сендердің ата-аналарың не үшін жұмыс істейді?

-Сенің отбасыңда белгілі бір мамандық әулеті бар ма?

-Сен ата-анаңның мамандығын жалғастырғың келе ме?

-Өзіңнің мектептегі және үйдегі еңбегің туралы не айта аласың?


Тренинг

2 минут

«Сырлы сезім»

Дәптермен жұмыс

6 минут

«Қандай мамандық?» ойыны, әр қатардағы сурет бойынша мамандықты анықтау, түсіндіріп жазу.

Шығармашылық жұмыс

10 минут

Топтық жұмыс

«Біз мамандық таңдадық» тақырыбында жұмыс жасау,әр топ өз шығармашылық жұмыстарын орындайды, талдап,қорғайды.

1 топ- дәрігерлер

2 топ- құрылысшылар

3 топ- шаруашылықтағы адамдар


Үйге тапсырма

2 минут




Оқулықтың 12, 13 беттерін түсініп оқу.

Ата-аналарынан олардың мамандықтары жайлы сұхбат алып,жазып алу.

Қорытынды

Рефлексия

5 минут





Бағалау (смайликтер арқылы өздерін бағалауды тапсыру)

-Мен сабақты жақсы түсіндім –жасыл түс

-Мен сабақты түсінген сияқтымын- сары түс

-Маған сабақ түсініксіз болды- қызыл түс



Күні:07.10.2014

Сабақ №6

Пәні:Дүниетану

Сынып:2 Б


Сабақтың тақырыбы:

Көкжиек.Көкжиек тұстары.

Мақсаты:

Оқушыларды тұсбағдарды қолдана білуге,жергілікті белгілер бойынша бағытты анықтай білуге үйрету.

Табыс критерийлері:

1.Көкжиек тұстарын ажырата алады,өз ойларын айта алады.

2.Шығармашылық тапсырмалармен жұмыстан отыра,тақырыпты түсінеді.

3.Топ арасындағы ынтымақтастыққа үйренеді.

Сабақтың әдісі:

Бағалау:

Топтық жұмыс,сұрақ-жауап,түртіп алу әдісі,

Мұғалімнің бағалауы,бағалау парағы


Ұйымдастыру кезеңі:

2 минут

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу.

Топқа бөлу, мамандықтар бойынша,топтық ережені құру (спикер,хатшы,басшы)

Ойтолғаныс

(6 минут)

«Автор орындығы» оқушылар өз жұмыстарын оқып,таныстырады.Ата-аналарының мамандығы туралы әңгімелеу.

Қызығушылықты ояту

4 минут

Жаңа сабақтың тақырыбын анықтауға арналған жұмбақ

Ол жазда,қыста да.

Жер мен көктің арасында –

Өмір бойы жүре берсең де –

Оған жету мүмкін емес. (Көкжиек)

Жаңа тақырыпты түсіндіру (презентация,көкжиек тұстарымен таныстыру)




Оқулықпен жұмыс

6 минут

Жаңа тақырыпты түсіндіру (презентация,көкжиек тұстарымен таныстыру)

Электронды оқулық ( көкжиек тұстары, көкжиек сызығы туралы түсінік беріледі)

Дәптермен жұмыс

6 минут


Тапсырма:

1.сұрақпен белгіленген көкжиек тұстарын қалай аталатындығын жаз.

2.Құбылнаманың суретін сал

Тренинг

2 минут

«Сырлы сезім»


Шығармашылық жұмыс

10 минут

Топтық жұмыс

  1. Тапсырма бойынша сурет салу

  2. Көкжиектің негізгі және аралық тұстарын белгілеп жазу

Үйге тапсырма

2 минут




Оқулықтың 16, 17 беттерін түсініп оқу.

Өткен тақырып бойынша сұрақтар дайындап келу.

Қорытынды

Рефлексия

5 минут





Бағалау (смайликтер арқылы өздерін бағалауды тапсыру)

-Мен сабақты жақсы түсіндім –жасыл түс

-Мен сабақты түсінген сияқтымын- сары түс

-Маған сабақ түсініксіз болды- қызыл түс







Күні:14.10.2014

Сабақ №7

Пәні:Дүниетану

Сынып:2 Б


Сабақтың тақырыбы:

«Сурет және жергілікті жердің сұлбасы»

Мақсаты:

Жергілікті жердің планын құруды үйрету,масштабпен таныстыру.

Табыс критерийлері:

1.Жеке суреттерді планмен салыстырып,айырмашылығын ажырата алады.

2.Жергілікті жердің планын жасап үйренеді.

3.Планды оқып үйренеді,топографиялық диктант арқылы үйренгендерін қортындылайды.

Сабақтың әдісі:

Бағалау:

Топтық жұмыс,сұрақ-жауап,түртіп алу әдісі,

Мұғалімнің бағалауы,бағалау парағы


Ұйымдастыру кезеңі:

2 минут

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу. Топқа бөлу, мамандықтар бойынша,топтық ережені құру (спикер,хатшы,басшы)

Үй тапсырмасын тексеру 5 минут

«Қар көшкіні» әдісі ( оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды)

-Көкжиек дегеніміз не?

-Көкжиектің тұстары қандай?

-Тұстарды бағдарлайтын құрал не?

-Көкжиек сызығы деп нені айтады?

-Құбыланама кімдерге қажет зат?

Тренинг

2 минут

«Сырлы сезім»

Қызығушылықты ояту

4 минут

Салыстыру жұмысы, әртүрлі заттарды: текше, өшіргіш, қорап және стақанды қараудан бастау.



Оқулықпен жұмыс

6 минут

Жаңа тақырыпты түсіндіру (презентация, сурет және жергілікті жердің сұлбасы таныстыру)

Сурет- бір заттың қағазға не басқа бір нәрсеге (фотоға) түсірілген нақты бейнесі.

Сұлба- заттың үстінен қарағандағы көрінісінің сызбасы.

Жергілікті жер сұлбасының шартты белгілері болатынын түсіндіру, көрсету.

Электронды оқулық ( сурет және сұлба туралы түсінік беріледі)

Дәптермен жұмыс

6 минут


Тапсырма:

1.заттардың

2.

Топтық жұмыс

10 минут

Топтық жұмыс

1 топ: Мектептің сұлбасын салу


2 топ: Өз үйлерінің сұлбасын салу

Үйге тапсырма

2 минут




Оқулықтың 18, 19 беттерін түсініп оқу.

Өткен тақырып бойынша сұрақтар дайындап келу.

Қорытынды

Рефлексия

5 минут





Бағалау (смайликтер арқылы өздерін бағалауды тапсыру)

-Мен сабақты жақсы түсіндім –жасыл түс

-Мен сабақты түсінген сияқтымын- сары түс

-Маған сабақ түсініксіз болды- қызыл түс









































































































Күні:09.10.2013

Пәні:Дүниетану

Сынып:1 Б


Сабақтың тақырыбы:

Табиғат құбылыстары

Мақсаты:

Табиғатта болып тұратын құбылыстар туралы түсінеді.


Табыс критерийлері:

  • Табиғат құбылыстарын ажырата алады.

  • Сабақты түсінеді,өз ойларын айта алады.

  • Топ арасындағы ынтымақтастыққа үйренеді.

Сабақтың әдісі:

Бағалау:

Топтықжұмыс,сұрақ-жауап

Мұғалімнің бағалауы,бағалау парағы

Ұйымдастыру кезеңі:

Жүректен-жүрекке.

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу. (Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызып, бір-біріне жақсы тілектер айтқызу.) (2 минут)

Қызығушылықты ояту

Топқа бөлу,топ мүшелерін сайлау,топтық ережені құру (жыл мезгілдері бойынша топқа бөліну) (5 минут)




Мағынаны тану

Мағынаны тану

Жаңа сабақтың тақырыбын анықтауға арналған жұмбақтар

1.Қанаты жоқ болса да,

Көкке барып,тірелді.

Түнерді де соншама,

Көз жасын төгіп жіберді. (бұлт)

2.Ағаштарды шайқайды,

Көзге көрінбейді.

Шарлағанда сай-сайды,

Бір сәт ерінбейді. (жел)

3. Аспанды от қамшы осады,

Ащы үнін ышқынып қосады. (найзағай)

4.Әуеде ақ мамық

Қалбақтап ұшады.

Қанаты талып,

Жерді барып құшады. (қар)(4 минут)

Ой толғаныс


Табиғат құбылысы деген не?

-Табиғат құбылысын қалай бақылаймыз?

-Қандай табиғат құбылыстарын атай аласыңдар?

(4 минут)

Ойын-жаттығу

Ойын жаттығу «Табиғат құбылыстарын ата»

(3 минут)

Сергіту сәті

Көңілді жаттығу (2 минут)



Шығармашылық жұмыс

Өздеріне бөлінген жыл мезгілінің суретін салу,сол мезгілге тән табиғат құбылыстарын бейнелеу (10 минут)

Дәптермен жұмыс

Бақылау күнделігіндегі тапсырманы орындау(3 минут)

Қорытынды

Рефлексия

Бағалау (смайликтер арқылы өздерін бағалауды тапсыру)

(2 минут)





Күні:13.11.2013

Пәні:Дүниетану

Сынып:1 Б


Сабақтың тақырыбы:

Ауа райы.Көкжиек тұстары

Мақсаты:

Табиғатта болып тұратын құбылыстар туралы түсінеді.


Табыс критерийлері:

  • Ауа райы туралы түсінеді,шартты белгілерді біледі.

  • Көкжиек тұстарын ажырата алады,өз ойларын айта алады.

  • Топ арасындағы ынтымақтастыққа үйренеді.

Сабақтың әдісі:

Бағалау:

Топтық жұмыс,сұрақ-жауап

Мұғалімнің бағалауы,бағалау парағы

Ұйымдастыру кезеңі:


Тренинг.

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу.

Топқа бөлу,топ мүшелерін сайлау,топтық ережені құру

(3 минут)

Қызығушылықты ояту

Топпен жұмыс

-Ауа райы дегеніміз не?

-Термометр не үшін қажет?

-Шартты белгілерді көрсет: жаңбыр, жел,қар,бұлтты,ашық,ала бұлтты

(5 минут)



Мағынаны тану

Мағынаны тану

Жаңа сабақтың тақырыбын анықтауға арналған жұмбақ

Олжазда,қыста да.

Жер мен көктіңарасында –

Өмірбойыжүреберсең де –

Оғанжетумүмкінемес. (Көкжиек)

Жаңа тақырыпты түсіндіру (презентация,көкжиек тұстарымен таныстыру) (10 минут)


Ойын-жаттығу

Ойын жаттығу «Ханзадаға көмектес»

(5 минут)

Сергіту сәті

Көңілді жаттығу

(2 минут)



Шығармашылық жұмыс (дәптермен жұмыс)

Көкжиек дегеніміз-

Біздің көзіміз жеткен жерге дейінгі кеңістік.

(7минут)

Қорытынды

Рефлексия

Бағалау (өзін өзі бағалау,қызыл,жасыл,сары түстерді таңдау арқылы)

(3 минут)






Күні:20.11.2013

Пәні:Дүниетану

Сынып:1 Б


Сабақтың тақырыбы:

Табиғаттағы жыл мезгілдері

Мақсаты:

Табиғатта жыл мезгілдері туралы түсінеді,білімдерін толықтырады.

Табыс критерийлері:

  • Табиғаттың төрт жыл мезгілін біледі,ажырата алады.

  • Әр жыл мезгіліне тән маусымдық өзгерістерді біледі,айта алады.

  • Топ арасындағы ынтымақтастыққа үйренеді.

Сабақтың әдісі:

Бағалау:

Топтық жұмыс,сұрақ-жауап,топтастыру

Мұғалімнің бағалауы,бағалау парағы


Ұйымдастыру кезеңі:


Тренинг.

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу.

Топқа бөлу,топ мүшелерін сайлау,топтық ережені құру (3 минут)

Қызығушылықты ояту

Қыс құнар береді,

Көктем дән себеді.

Жаз баптап өсірсе,

Күз жинап,тереді.

-Балалар өлең не жайлы?

-Әрине,жыл мезгілдеріне байланысты.

(3 минут)



Мағынаны тану

Мағынаны тану

Жаңа тақырыпты түсіндіру (презентация,жыл мезгілдеріне тоқталу)

(6 минут)

Топтастыру

Әр топ өз жыл мезгіліне байланысты топтастыру орындайды

(ненің суретін салар едіңдер әр мезгілге байланысты)

(7 минут)

Сергіту сәті

Көңілді жаттығу

(3 минут)



Шығармашылық жұмыс

Әр топ өз жыл мезгіліне байланысты сөздер жазу

(постерге жазып,сыныптастарымен ой бөлісу) (8 минут)

Қорытынды

Рефлексия

Бағалау (топ басшысы өз тобындағы оқушыларды бағалайды)

-Бүгін сабақтан кейінгі көңіл күйлерің қандай? (5 минут)


























20.11 Бағалау парағы

Аты-жөні

Сұрақ-жауап

Топтастыру

Шығармашылық

жұмыс

Баға

1.






2.






3.






4.








20.11 Бағалау парағы

Аты-жөні

Сұрақ-жауап

Топтастыру

Шығармашылық

жұмыс

Баға

1.






2.






3.






4.








20.11 Бағалау парағы

Аты-жөні

Сұрақ-жауап

Топтастыру

Шығармашылық

жұмыс

Баға

1.






2.






3.






4.








20.11 Бағалау парағы

Аты-жөні

Сұрақ-жауап

Топтастыру

Шығармашылық

жұмыс

Баға

1.






2.






3.






4.


















Күні:27.11.2013

Пәні:Дүниетану

Сынып:1 Б


Сабақтың тақырыбы:

Күз мезгілі

Мақсаты:

Табиғатта күз мезгілі туралы түсінеді,білімдерін толықтырады.

Табыс критерийлері:

  • Табиғаттың төрт жыл мезгілін біледі,ажырата алады.

  • Күз мезгіліне тән маусымдық өзгерістерді біледі,айта алады.

  • Топ арасындағы ынтымақтастыққа үйренеді.

Сабақтың әдісі:

Бағалау:

Топтық жұмыс,сұрақ-жауап,топтастыру

Мұғалімнің бағалауы, өзін өзі бағалау

Ұйымдастыру кезеңі:

Тренинг.

Топқа бөлу,топ мүшелерін сайлау,топтық ережені құру (2 минут)

Қызығушылықты ояту

Бұлттар төніп

Жерге шөгіп

Дымқыл тұман басады

Өңі тайып

Дала нұры қашады

Айтыңдаршы балалар

Бұл қай кезде болады?

-Балалар өлең қай жыл мезгілі жайлы?

-Әрине,күз мезгілі,ендеше біздің бүгінгі сабағымыз күз жайлы.

(2 минут)



Мағынаны тану

Мағынаны тану

Мәтінмен жұмыс«Алтын күз» 
Әр топ мәтін бойынша бір-біріне сұрақ қояды (7 минут)


Берілген сөздердің ішінен күз мезгіліне байланыстысын табу:

Алтын Байлық Молшылық Жұмыс Жапырақ Жаңбыр Жеміс Көкөніс Жидек 

Егіс Еңбек Астық Құс Кітап Балық(6 минут)

Сергіту сәті

Көңілді жаттығу (2 минут)

Ой толғаныс

Күз мезгілі ұнайды,ұнамайды,кейде ұнайды-оқушылардың ой бөлісуі (4 минут)

Шығармашылық жұмыс

1-топ «Бақта» 2-топ «Бақшада» тақырыбында постермен жұмыс жасау,қорғау (8 минут)

Бейне жазба көру

«Күздің кереметтер» бейне жазбаны тамашалау (2 минут)



Сұрақ-жауап

Қиылысқан сұрақтар: 
Күз айлары қай айлар? 
Күз дегеніміз не? 
Дала ,егін, қандай түсті болады? 
Халық күзді қалай атаған? 
Күзде құстар қайда кетеді? 
Күзде нелер піседі? 
Күзде күн қандай болады?  
Жиі-жиі не жауады? 
Балалар қай айда сабаққа барады? 
Балалар не жинайды?  (3 минут)

Қорытынды

Рефлексия

Бағалау өзін өзі бағалау

-Бүгін сабақтан кейінгі көңіл күйлерің қандай? (3 минут)















































Күні:04.12.2013

Пәні:Дүниетану

Сынып:1 Б


Сабақтың тақырыбы:

Адамдардың күзгі еңбегі

Мақсаты:

Адамдардың күзгі еңбегінің түрлерін және оның өзгеру себебін ұғады,түсінеді.

Табыс критерийлері:

  • Адамдардың күзгі еңбегі туралы айта алады.

  • Адамның еңбегі жыл мезгіліне байланысты болатындығын ажырата біледі.

  • Топ арасындағы ынтымақтастыққа үйренеді.

Сабақтың әдісі:

Бағалау:

Топтық жұмыс,сұрақ-жауап,топтастыру

Мұғалімнің бағалауы,бағалау парағы


Ұйымдастыру кезеңі:

Тренинг.

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу.

Топқа бөлу,топ мүшелерін сайлау,топтық ережені құру (3 минут)

Қызығушылықты ояту

Астық,жеміс жиылды,

Қамбамызға құйылды.

Ардақты күз мың алғыс,

Алдық өнім сыйымды.

-Өлең не жайлы,балалар?

-Өлең күздегі адам еңбегі жайлы,ендеше бүгінгі тақырыпта осы туралы болмақ,адамдардың күзгі еңбегі туралы (2 минут)

Топтастыру


Әр топ адамның күзгі еңбегіне топтастыру құрастырады

(5 минут)



Мағынаны тану

Мағынаны тану

Жаңа тақырыпты түсіндіру (аудио мәтінді тыңдау,презентация,адам еңбегіне тоқталу)

Мәтін бойынша әр топ бір-біріне сұрақ қояды (7 минут)

Ойлан,тап

Жұмбақтардың шешуін табу,ұпай жинау

1.Мен өстім биік, Әр желінің асты толған көк қоян,

Күн көзін сүйіп. Көк қоянды жаз болғанда жеп қоям. (қияр)

Масағының ішіне Қалың киімді ұнатады,

Алтын дәнді түйіп. (бидай) Шешіндірсең жылатады. (пияз) (3 минут)

Сергіту сәті

Көңілді жаттығу

(2 минут)



Шығармашылық жұмыс «Күзгі өнім»

Әр топ өз таңдауына байланысты сөздер құрастырып,сурет салады,қорғайды.(диқаншылар,малшылар,үйдегі адамдар)

(постерге жазып,сыныптастарымен ой бөлісу) (10 минут)

Қорытынды

Рефлексия

Бағалау (әр оқушы өзін бағалайды)

-Бүгін сабақтан кейінгі көңіл күйлерің қандай? (3 минут)






Күні:9.04.2014

Пәні:Дүниетану

Сынып:1 Б


Сабақтың тақырыбы:

Сүтқоректілер.Бунақденелілер.

Мақсаты:

Жануарлар әлемінің бірнеше топқа бөлінетіндігін түсінеді,ажырата біледі.

Табыс критерийлері:

-Жануалар әлемінің бірнеше топқа бөлінетіндігін түсінеді,сүтқоректілерге нелер жататындығын айта алады.

-Бунақденелілердің дене бітіміндегі басты ерекшеліктерді ажырата біледі.

-Топ арасындағы ынтымақтастыққа үйренеді.

Сабақтың әдісі:

Бағалау:

Топтық жұмыс,сұрақ-жауап,топтастыру

Мұғалімнің бағалауы,өзін өзі бағалау,бірін бірі бағалау


Ұйымдастыру кезеңі:

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу.

Топқа бөлу,топ мүшелерін сайлау,топтық ережені құру (3 минут)

Қызығушылықты ояту

«Жануарлар әлемі» бейне материалды тамашалау (3 минут)

Топтастыру

Сүтқоректілерге нелер жатады деп ойлайсыңдар? (7 минут)



Мағынаны тану



Рефлексия

Мағынаны тану

Жаңа тақырыпты түсіндіру (презентация арқылы сүтқоректілер және бунақденелілерге түсінік беру)

«Ішкі және сыртқы шеңбер»

Түсінгендері бойынша әр топ бір-біріне сұрақ қояды (7 минут)

Ойлан,тап

Жұмбақтардың шешуін табу,ұпай жинау

1.Жапырақ жоқ бұтасында, 2. Сылдырдан қорқады

Қос емен өсіп тұр басында (бұғы) Шошынып жортады (қоян)

3.Адамға серік,күзетке берік (ит) 5.Жазда патша болар орманда

4.Бұтақтарға секіріп,қылт етеді Ұйықтап қалар қыс болғанда (аю)

Жаңғақты кеміріп,жоғары өрлеп жүреді. (тиін)

6.Найзасымен піседі, 7.Ұшпайтын ұзаққа

Піскен жері іседі (ара) Ұқсайды ойыншық ұшаққа (инелік)

Сергіту сәті

Көңілді жаттығу (2 минут)



Топтық шығармашылық жұмыс

Әр топ өз таңдауына байланысты тапсырманы алып орындайды.

1-тапсырма: коллаж құрастыру (сүтқоректілер)

2-тапсырма: Венн дөңгелегін толықтыру (үй жануарлары және аңдар)

3-тапсырма: бунақденелілердің пайдасы мен зиянын айту

(постерге орындап,сыныптастарымен ой бөлісу) (15 минут)

Қорытынды

Рефлексия

Бағалау (әр оқушы өзін бағалайды)

-«мен сабақты жақсы түсіндім,біреуге айтып бере аламын»

- «мен сабақты түсінген сияқтымын»

- «мен үшін түсініксіз болды»

-Бүгін сабақтан кейінгі көңіл күйлерің қандай?

(5 минут)






















































































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Кіріспе.Адамның айналадағы дүниемен қарым-қатынасы

Автор: Сарай Саттагул

Дата: 10.01.2017

Номер свидетельства: 377438


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства