kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қазақ тілі: Өлең құрастырамын. Зат есімнің жекеше және көпше түрі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Психологиялық  дайындық.
Айналаға  алақанмен,
Жылулықты  шашайық.
Сәттілік  тілеп, күлімсіреп,
Біз  сабақты  бастайық.

Қызығушылықты ояту:

Үй  жұмысын  сұрау.

56 - жаттығу.

Лездеме.
- Зат есім дегеніміз не ?

- Жалқы  есім  дегеніміз  не ? Мысал  келтір.
- Жалпы  есім  дегеніміз  не ? Мысал келтір.
- Зат  есімнің  жекеше түрі  деген не ? Мысал  келтір.

- Зат  есімнің  көпше түрі  деген не ? Мысал  келтір.
- Көптік жалғауларды ата.

Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді,көптік  жалғауларды атайды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қазақ тілі: Өлең құрастырамын. Зат есімнің жекеше және көпше түрі»

Пәні: қазақ тілі

Күні: 05.03.2018 ж.

Сынып: 2 "В"

Мектеп "Т.Рысқұлов атындағы орта мектебі және МЖИ" КММ

Мұғалім Алимходжаева Г.А.

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Өлең құрастырамын. Зат есімнің жекеше және көпше түрі


Оқыту мақсаттары

2.2.4.1. мұғалімнің көмегімен мәтінннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау .

2.4.2.2. көптік жалғауларын дұрыс қолдану .

Сабақтың мақсаттары

Зат есімнің жекеше және көпше түрін ажыратуға , сұрақтар қоя білуге жаттықтыру .

Бағалау критерийі

Білу

Зат есімнің жекеше және көпше түріне сұрақтар қоя біледі

Түсіну

Сөздердің зат есімнің жекеше және көпше түрі екенін түсінеді

қолдану

Көптік жалғауларды пайдаланып көпше зат есім құрайды

Жинақтау

"Дұрыс және бұрыс" ойыны

Тілдік мақсаттар

Айтылым

Зат есімнің жекеше және көпше түрі екенін айтады .

Тыңдалым

Imektep

оқылым

Зат есімнің жекеше және көпше түрі екенін айтып оқиды

жазылым

Зат есімнің жекеше және көпше түрін ажыратып жазады .

АКТ қолдану

Imektep ресурсы

Құндылықтарды дамыту

Сыйластық , еңбек және шығармашылық , жауапкершілік

Пәнаралық байланыс

Музыка

Алдыңғы оқу

Зат есімнің жекеше және көпше түрі

Жоспар

Жоспарланған уақыт (минут)

Жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


2 минут

Психологиялық дайындық.
Айналаға алақанмен ,
Жылулықты шашайық .
Сәттілік тілеп , күлімсіреп ,
Біз сабақты бастайық .


Шаттық шебері




5 минут




Қызығушылықты ояту:

Үй жұмысын сұрау .

56 - жаттығу .

Лездеме .
- Зат есім дегеніміз не ?

- Жалқы есім дегеніміз не ? Мысал келтір .
- Жалпы есім дегеніміз не ? Мысал келтір .
- Зат есімнің жекеше түрі деген не ? Мысал келтір .

- Зат есімнің көпше түрі деген не ? Мысал келтір .
- Көптік жалғауларды ата .

Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді,көптік жалғауларды атайды.

Сұрақ - жауап

10 минут






Оқылым.

59 - жаттығу . Мәтінді түсініп оқы .

"Микрофон" әдісі .

Мәтінде не туралы айтылған .

Дескриптор:Мәтінді түсініп оқиды.Сұраққа жауап береді.

Ойлан тап.

Жазылым.

60 - жаттығу . Суреттегі аспаптардың атын көпше түрде жаз .

Дескриптор: Суреттегі аспаптардың атын көпше түрде жазады.

Оқулық , сурет




Дәптермен жұмыс

Сергіту сәті

1 минут

Домбырасыз ән қайда

Домбырасыз сән қайда

Ән мен күй бар жерлерде

От боп лаулап жанбай ма ?

Сергіту сәтіне арналған жинақ



15 минут















Жазылым.

61 - жатттығу. Жаңылтпашты жатқа жаз .

Ара , ара , аралар ,

Орманның бойын аралар .

Гүлден сорып бал алар ,

Бал тәтті ғой , балалар !

Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады. Зат есімнің жекеше, көпше түрін табады.

Топтық жұмыс .


Дескриптор : Зат есімнің жекеше және көпше түрін ажырата алады .



Ойлан тап.

62 - жаттығу . Жұмбақтың жалғасын тап .

Халық қу деп қылған күлкі ,

Айласы көп бұл не ? ( қу түлкі )

Дескриптор: Жұмбақтың жалғасын табады.

imektep сайты арқылы сабақты бекіту, тапсырма орын-дату.

Оқулық , тапсырма

Кері байланыс

5 минут

Бес саусақ әдісі

Бес саусақ


Үйге тапсырма

2 минут

Бағалау

61 -бет, 63 - жаттығу .

Ұлттық аспаптар жинау арқылы .


Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз?

Сіз қабілеті жоға-ры оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ереже-леріАКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс

Рефлексия



Сабақ / оқу мақсат-тары шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе?

Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне

неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес

келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Қазақ тілі: Өлең құрастырамын. Зат есімнің жекеше және көпше түрі

Автор: Алимходжаева Гульжайна Ашимбаевна

Дата: 20.10.2018

Номер свидетельства: 481283


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства