kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?аратор?ай. . Ж?сіпбек Аймауытов

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:
1) Білімділік: Ж. Аймауытов туралы ?осымша т?сінік беру, м?тінді о?и отырып, ?аратор?ай ??сы, оны? ерекшелігі ж?не тіршілігі туралы ма?л?мат беру, м?тін мазм?нын ме?герту. О?и?аны? ?зекті т?йінді ойын ашу?а жа?дай жасау.

2) Дамытушылы?: ?з бетінше   шы?армашылы?пен ж?мыс істеуге баули отырып, о?ушыларды? сын   т?р?ысынан ойлауын, ?иялын, с?здік ?орын, байланыстыра  с?йлеу да?дыларын ?алыптастыру.
3) Т?рбиелік м?ні:  таби?атты с?юге, ??стар?а ?ам?ор болу?а, оларды ?ор?ау?а  т?рбиелеу.
Саба?ты? т?рі: жа?а  білімді   ме?герту, топты?.
К?рнекілігі: о?улы?,  ребус, суреттер,  интерактивті та?та.
?дісі: с?ра? - жауап,   к?рнекілік,  топтастыру, ой - ?оз?ау, талдау, т?сіндіру.
 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?аратор?ай. . Ж?сіпбек Аймауытов »

4 «Г»сынып Мусабаева С

Сабақтың тақырыбы: Қараторғай. Жүсіпбек Аймауытов
Сабақтың мақсаты:
1) Білімділік: Ж. Аймауытов туралы қосымша түсінік беру, мәтінді оқи отырып, қараторғай құсы, оның ерекшелігі және тіршілігі туралы мағлұмат беру, мәтін мазмұнын меңгерту. Оқиғаның өзекті түйінді ойын ашуға жағдай жасау.

2) Дамытушылық: өз бетінше шығармашылықпен жұмыс істеуге баули отырып, оқушылардың сын тұрғысынан ойлауын, қиялын, сөздік қорын, байланыстыра сөйлеу дағдыларын қалыптастыру.
3) Тәрбиелік мәні: табиғатты сүюге, құстарға қамқор болуға, оларды қорғауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа білімді меңгерту, топтық.
Көрнекілігі: оқулық, ребус, суреттер, интерактивті тақта.
Әдісі: сұрақ - жауап, көрнекілік, топтастыру, ой - қозғау, талдау, түсіндіру.


Ұйымдастыру кезеңі 1 мин

Мұғалім әрекеті; Оқушының белсенділігін арттыру алдағы жұмысқа қызығушылығын ояту оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

Оқушы әрекеті:Оқушының белсенділігі артады ,алдағы жұмысқа қызығушылығы оянады.

Қолданылған стратегиялар мен тапсырмалар

Іс-әрекет

Үй тапсырмасын сұрау 5 мин

1.Деңгейлік тапсырмалар С. Сарғасқаев "Шыбық" оқу, әңгімелеу

1. Бақыт Темірге қандай ұсыныс жасады?
2. Оның бұл ұсынысына келісе қоймағанын Темірдің қандай сөзінен байқауға болады?
3. Бақыттың табанды, еңбекқор екендігін оның қандай әрекетінен байқайсың?
4. Темірдің көңілін неліктен өкініш кернеді? Сенің

басыңда осындай жағдай болды ма?

1. Бақыт Темірге қандай ұсыныс жасады?
2. Оның бұл ұсынысына келісе қоймағанын Темірдің қандай сөзінен байқауға болады?
3. Бақыттың табанды, еңбекқор екендігін оның қандай әрекетінен байқайсың?
4. Темірдің көңілін неліктен өкініш кернеді? Сенің басыңда осындай жағдай болды ма?
ІҮ. жаңа сабаққа даярлық, тақырыбын ашу:
- Балалар, "Шыбық" әңгімесінде қай мезгіл туралы айтылып тұр? (Көктем)
- Көктемде табиғатта қандай ерекшеліктер болады? (... Құстар келеді)
- Құстардың қандай түрлерін білесіңдер?




«Миға шабуыл»стратегиясы конверт-сұрақ

Ой қозғау:

Сыныппен жұмыс

Үй тапсырмасын пысықтау:


жаңа сабаққа даярлық, тақырыбын ашу:

Жаңа сабақ өту 20 мин

Мұғалім әрекеті Постермен жұмысТоптағы оқушыларға АКТ-ны пайдалана отырып «эстафета әдісі»арқылы оқуға беріледі. 1топ Зерттеңіз; Қамбар ата не жасады?
2топ Қолданыңыз Өмірмен байланыстыру.Көкекке ұқсас адамдарға мысал келтіру 3топ Әңгімелеңіз Әңгіменіі рөлге бөліп ойнау 4топТалқылаңыз Қараторғай табиғатқа адамдарға қандай пайдасы бар деп ойлайсың?

Оқушылар әрекеті; Жекелей топпен және ақпаратпен танысады .Оқушы мәтінді оқиды яғни жаңа білімді өзі игеруге әрекет жасайды. Жаңа ақпарат туралы өзіндік пікір қалыптастырады.Оқыған мәтіннен сұрақ қойып ,жауап беру арқылы тілі дамиды.

Эстафеталық әдіспен оқулықпен жұмыс

Топпен жұмыс




Дәптермен жұмыс

1 Сабақта алған түсініктерін пайдалана отырып, құстар тіршілігі туралы шағын әңгіме жазу.

2 Құстар туралы өлең шумағын құрастыру.

3Бес тармақты өлең

4 Қараторғайдың суретін салу.






Жеке жұмыс

3мин

Мұғалім әрекеті: Мұғалім сабақ бойында қарастырылған жаңа ақпарат жайлы одан алған әсеріне не үйренгенін ,нені әлі де білетінін түсіндіре отырып қорытындылайды.

Оқушылардың әрекеті;Жаңа ақпарат арқылы бұрын білетінін толықтыру

INDERT әдісі

Топпен жұмыс

Сабақты қорытындылау: 12мин

1 топҚараторғай қандай құс екен? 2 топ Құстарға қандай қамқорлық жасатын едіңдер?

3топ«Қараторғай»-тің табиғатқа және адамдарға қандай пайдасы бар екенін айту.4 топ «Қараторғай»-тің табиғатқа және адамдарға қандай жағымсыз және зияны бар екенін айту.



Ақылдың төрт қалпағы: мәтінге/суретке/оқуға ықпал етудің 6 тәсілі


«Білемін», «Білдім», «Білгім келеді»сұрақтарына жауап беру


Бағалау 3 мин

Оқушылардың аты-жөні жазылған кестеге жауап берген оқушыға күнделікке бағаларын қою.


Смайликтермен бағалау


Күтілетін нәтижелер

А.Қызыл кітапқа енген құстары бар,біздің қаламызда қорық бар екенін зерттейді. В:Құстардың қайта оралу себебі не екенін анықтау. Мәтінді түсініп оқып «Қараторғай»-тің табиғатқа және адамдарға қандай пайдасы бар екенін айту.

Үйге тапсырма беру 1 мин

Оқу, әңгімелеу;
Қараторғайға арнап үйшік жасау.















Тексерілді-------------------------------


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
?аратор?ай. . Ж?сіпбек Аймауытов

Автор: Мусабаева Санду?аш

Дата: 02.03.2015

Номер свидетельства: 180863


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства