kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Есептер шығару.Тыңдауды және түсіндіруді үйренемін

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бастауыш сынып мұғалімдеріне математика пәнінен әдістемелік көмек 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Есептер шығару.Тыңдауды және түсіндіруді үйренемін»

Пәні: Математика

Мектеп: Григорьев ЖОББМ

Сабақтың тақырыбы:

Есептер шығару

Күні: 19.11.2019 жыл

Мұғалімнің аты: Мамбетқазиева Г.А

Сынып: 2 «А»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:


Осы сабаққа негізделген оқу мақсаттары

2.1.2.8 Екітаңбалы сандарды қосу және азайтудың жазбаша тәсілдерін 34+23, 57 2.5.1.1** екі амалмен орындалатын есепті схема, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу 2.5.1.7** екі амалмен шешілетін есептерді модельдеу жəне шығару 2.5.1.8** құрама есептердің шешуін санды өрнектер жəне жекелеген амалдар түрінде модельдеу жəне шығару.


Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар орындай алады:

Ауызша есептеу тәсілдерін үйренеді;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады;

Кейбір оқушылар орындай алады:

Есепті баған түрінде есептеуді түсінеді;

Бағалау критерийлері


1. Екі таңбалы сандардықосу жəне азайту алгоритмдерін қолданады;

2. Баған түрінде есептеуді біледі;

3. Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдейді;

Алдыңғы оқу

Қосу және азайту

Жоспар

Жоспарлан

ған уақыт

Жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар


Сабақтың басы



-Оқушылармен амандасу,түгендеу.

«Әдемі ойлай және демала біл» жаттығуы

- Мұғалім: «Толқыған кезде, асықпай дем алуға үйрен. Түзу отыр, қолдарыңды тізелеріңе салып, көздеріңді жұмыңдар, терең дем алыңдар: - Ойша: «Мен арыстанмын»,- деп деміңді ішке ал, сыртқа шығар; - Дауыстап: «Мен құспын»,- деп деміңді ішке ал, сыртқа шығар; - Дауыстап: «Мен гүлмін»,- деп деміңді ішке ал, сыртқа шығар; - Дауыстап: «Мен сабырлымын»,- деп деміңді шығар. Сен сабырлысың, сенің қолыңнан бәрі келеді» Топқа бөлу Түрлі түсті стикерлер таратылады.Түстері сәйкес стикерлер топтасып,3 топқа бөлінеді. «Сақина салмақ»ойыны Оқушылармен сақина алмақ ойыны ойналады,қай оқушылардың қолына сақина түссе,сол оқушылар үй тапсырмасын кезек-кезек айтады ҚБ:Смайлик арқылы оқушыларды бағалау. Жұппен жұмыс. «Балалар философиясы»әдісі 1-есеп. Кестемен жұмыс.

Қосылғыш

5

10

7

Қосылғыш

9

7

9

Қосындның мәні





Азайғыш

5+9

10+7

7+9

Азайтқыш

8

9

6

Айырманың мәні




Дескриптор:

1. Берілген тапсырмаларды жұпта талқылайды,бір-біріне түсіндіреді;

3.Екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмін қолданады;

ҚБ:Құс қанаты арқылы бір-бірін бағалау.


«Әдемі ойлай және демала біл» жаттығуы




Топқа бөлуге арналған түрлі түсті стикерлер




«Сақина салмақ»

ойыны




Кестемен жұмыс



Жұппен жұмыс



«Балалар философиясы»әдісі

Сабақтың ортасы


















Оқулықпен жұмыс. «Ой шақыру»әдісі

2- есеп. Берілген суреттер мен өрнектерді қарай отырып,қосындыдан санды әртүрлі тәсілмен қалай азайтуға болатыны түсірдіріледі.Қорытынды ой қорыту жасай алады.

Дескриптор:

1.Берілген өрнектерді шешу тәсілдерін меңгереді ;

Жеке жұмыс. «Кім шапшаң?»әдісі

3-есеп.Тақтаға оқушылар шығарылады.Оқушылар тиімді тәсілмен есептеп,өрнектің мәнін табуы керек.Әр оқушы есептеу тәсілін түсіндіре отырып, есепті шығарады.

Дескриптор:

1. Берілген тапсырманы ұжымда талқылайды;

2. Тиімді тәсілдермен есептеуді біледі;

3. Әр білім алушы есептеу тәсілін түсіндіреді;

4. Бір-бірінің жауаптарын тексеріп, қателерін түзетеді;

ҚБ:Мадақтау сөздер арқылы оқушыларды бағалау.

Жұптық жұмыс. «Ойлан,жұптас,бөліс»әдісі

4-есеп. Берілген мазмұнды есепті оқып,жұппен талқылайды.Есепті шешудің әртүрлі тәсілдерін қарастырады.Есептің әр жағдайда шығарылуын бір-біріне түсіндіре отырып,есепті шығарады.

Дескриптор:

1. Есептің мәнін түсіндіре отырып, табады;

2. Есептеудің тиімді тәсілдерін қолданады;

ҚБ:Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау


Оқулықпен жұмыс



«Ой шақыру»

әдісі



Жеке жұмыс



«Кім шапшаң?»

әдісі


Жұптық жұмыс



«Ойлан,

жұптас,

бөліс»әдісі

Соңы




Топтық жұмыс. «Бірге ойланайық»әдісі

5-есеп.Берілген мазмұнды есепті топпен талқылап,есепті әртүрлі тәсілмен шығарып,топ алдында жариялайды,бір-бірінің жауабын тыңдап,бағалайды.

Дескриптор:

1.Есепті әртүрлі тәсілдерді қолдана отырып шығарады.

2.Есептің жауабын табады;

3.Бір-бірінің жауаптарын тыңдап, бағалайды;

ҚБ:От шашу арқылы бір-бірін бағалау

Үй тапсырмасы: 25-бет №6









Топтық жұмыс




«Бірге ойланайық»әдісі




«Бағдаршам»әдісі

Қосымша мәліметтер


Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс


Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Есептер шығару.Тыңдауды және түсіндіруді үйренемін

Автор: Мамбетқазиева Гүлжанар Айтқалиқызы

Дата: 25.11.2019

Номер свидетельства: 528690


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
1520 руб.
2530 руб.
1580 руб.
2640 руб.
1360 руб.
2270 руб.
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства