kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Б.Соқпақбаев Қамқорлық

Нажмите, чтобы узнать подробности

3-сыныпқа арналған әдебиеттік оқу пәнінен жаңартылған бағдарлама бойынша жасалынған қысқа мерзімді сабақ жоспары.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Б.Соқпақбаев Қамқорлық»

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Әдебиеттік оқу

Мектеп: № 98

Күні: 18.09.2018ж

Мұғалімнің аты-жөні: Журабекова А.

Сынып: 3 «Б »

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім

Жанды табиғат


7 сабақтың тақырыбы

Қамқорлық

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

3.2.8.2 – мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, музыка (күй), мультфильм) нұсқасымен салыстыру.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар үшін: мұғалім көмегімен шығармадағы үзіндіні суретпен және киномен салыстырады

Көптеген оқушылар үшін: кинодағы кейіпкерлерді шығармамен салыстыра алады.

Кейбір оқушылар: шығарма мен киноның идеясын ажырата алады

Бағалау критерилері

Ойлау дағдыларының деңгейі (білу, түсіну, қолдану)

мұғалім көмегімен шығармадағы үзіндіні суретпен және киномен салыстырады

кинодағы кейіпкерлерді шығармамен салыстыра алады.

шығарма мен киноның идеясын ажырата алады

Тілдік мақсаттар

Оқушылар игереді: тілдік нормаларды сақтай отырып мазмұндайды

Пəндік лексика жəне терминология: мәпелеу,безбүйрек

Диалог/жазу үшін пайдалы сөздердің жиынтығы Жазуға берілген тапсырмаларды орындау

Құндылықтарды дарыту

Жалпыұлттық тәрбие беру. Табиғатты сүюге тәрбиелеу

Денсаулық және

Техника қауіпсіздігінің

сақталуы

Сабақта оқушыларға топқа бірігудегі, сабақ барысында ширату жаттығуын орындаудағы қауіпсіздік ережелерін сақтауды ескерту

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану. Өзін-өзі тану.Жаратылыстану.

АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз)

Интербелсенді тақта, мультимедиялық оқу құралы

Алдыңғы меңгерілген білім

«Қараторғай» мәтіні

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


3 мин




Қызығушылықты ояту.

Сабағымызды бастаймыз, Жалқаулықты тастаймыз.

Асыл сөзді жаттаймыз,

Есімізде сақтаймыз.

Сыныпты қалыпқа келтіру.

Үй жұмысына шолу. «Ыстық микрафон » әдісі





микрафон


3 мин









Сабақ ортасы

10 минут


















5 мин



















10 мин


















2 мин








5 мин

Ойқозғау. Сабақтың тақырыбын айту. Бағалау критерийімен таныстыру.

1-тапсырма: Оқулықтағы жұмбақтарды шешу.

Жауабы: 1) жарғанат; 2) көкек; 3) балықшы құс.

  • Жұмбақтың шешуі туралы не айтасыңдар?

  • Бүгінгі тақырып не жөнінде екен?

  • Сабағымыздың мақсаты қандай болмақ?

Топтастыру

1-топ: жарғанат; 2-топ: көкек; 3-топ: балықшы құс.

Мағынаны ажырату.

(Ұ.Ж) Оқылым.2-тапсырма.Мәтінді түсініп оқы. «Қамқорлық».

Автормен танысу айдары. Бердібек Соқпақбаев

Бердібек Соқпақбаев - 1924 жылы 15 қазанда Алматы облысының Нарынқол ауылында туған.

Балаларға арналған «Менің атым - Қожа» деген қызықты шығармасы бар. Осы кітап туралы жазушы: «Бір сөзбен айтсам , қзін жазатын жазушымын. Мінез-құлық жағынан Қожа өзге емес , менің өзімен ұқсайды»,-дейді.

Бердібек Соқпақбаев – балалар жазушысы

3-тапсырма. Әңгімені жазған кім? Оқулықта берілген мәліметті пайдаланып, мәтіннің авторы туралы әңгімеле.


Дескриптор:

Мәтінді түсініп оқиды

берілген мәліметтерден пайдаланады

мәтіннің авторы туралы әңгімелейді


(Ж.Ж) «Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі

Дескриптор:

Суретке қарап мәтіндегі оқиғаны табады

Торғайдың халін сиппатайды

Дәптермен жұмыс:

Безбүйрек – қатігез, мейірімсіз.


(Ұ.Ж) Ойтолғау. Жазылым.

5-тапсырма. Б. Соқпақбаевтың «Менің атым – Қожа» шығармасы бойынша кино түсірілген. Сен оқыған мәтін де сол шығармадан алынған үзінді. Кинодағы Қожа қандай? Саған несімен ұнады немесе ұнамады?


Оқыған шығарма немесе көрген көркемфильм негізінде екі кейіпкер арасында диалог құрастырып жаз.

Дескриптор:

Екі кейіпкер арасындағы ұқсастықты табады

Диалог құрастырады


Сергіту сәті. Құстардың қимылдары.


6-тапсырма. Мәтіннің қалай аталып тұрғанына мән бер. Бұл сөз қай кейіпкерге қатысты? Дәлелде.


Жеке жұмыс. 7-тапсырма. Осы бөлімде торғай туралы қандай мәтіндер оқыдың? Кестені толтыр.


Мәтін

Авторлары

Кейіпкерлері

Негізгі ойы





Дескриптор

торғай туралы мәтін таба алады;

кейіпкерлерін біледі;

негізгі ойды таба алады.




Топ аттары жазылған ақ қағаз және құстар суреттері



Бердібек Соқпақбаев портреті
















Мәтінге байланысты суреттер













«Менің атым – Қожа» атты көркем фильмінен үзінді


























Сабақтың соңы

2 мин


– Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттік пе?

-Қалай жеттік? Не істедік?

Үй тапсырмасы. 21–23-беттер.

Қосымша: хрестоматия. «Бүркіт». Шығарма мен киноны салыстыру. Ерекшеліктері: ...

Ұқсастықтары: ...

Кері байланыс. Ауызша.

Рефлексия.



Білім қоржыны

Саралау

(қолдау қажет ететін оқушыға)

(Қабілеті жоғары оқушыға берілетін тапсырма)

(қолдау қажет ететін оқушыға) 5-тапсырма


(Қабілеті жоғары оқушыға берілетін тапсырма) 7-тапсырма


Кері байланыс

Бағалау

5 мин

Рефлексиялық шеңбер»

Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.

Сабақ барысында көңіл күйің қандай болды?Неліктен?

Бүгін не білдің? Сен үшін нежаңалықболды?

Сабаққа қатысуыңды қалай бағалайсың?

Сабақта қандай қиындықтар туындады?

Сабақ аяқталғанда көңіл күйің қандай? Неліктен?

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?


ДОІЖО:______________


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Б.Соқпақбаев Қамқорлық

Автор: Журабекова Аяужан Нурлибеккызы

Дата: 30.09.2018

Номер свидетельства: 479236


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства