kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ Тақырыбы:Сұйық,қатты, газ тәрізді заттар

Нажмите, чтобы узнать подробности

ҚМЖ 3 сынып жаратылыстану Тақырыбы: Сұйық, қатты, газ тәрізіді заттар

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ Тақырыбы:Сұйық,қатты, газ тәрізді заттар»

Пән: Жаратылыстану

Сынып: 3 Ә

Заттар және олардың қасиеттері. Заттардың типтері

Мектеп: Абай атындағы мектеп гимназия

Мұғалім: Борангазиева Асель Сеилхановна

Қатысқандар саны:

Қатыспаған оқушылар:

Күні: 4.12



Тақырыбы:


Қатты, сұйық және газ тәрізді заттар

Оқу мақсаты:

3.3.1.1 заттарды шығу тегі және агрегаттық күйі бойынша жіктеу;


Сабақтың

мақсаты:

Бір заттың алуан түрлі болатынына көз жеткізеді;

заттың үш күйімен танысады.

Бағалау критерийі

Заттардың бір күйден екінші күйге алмасатынына көз жеткізеді;

Заттардың өзгергендегі күйіне, пішініне, көлеміне сипаттама береді.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Барлық заттар қатты, сұйық және газ тәрізді күйде бола алатынын дәлелдейді.

Зерттеуші күнделігіне зерттеу қорытындысын жазады.

Пәндік терминология мен тірек сөздер:

Сұйық, қатты, газ тәрізді

Құндылықтар

Бізді қоршаған әлемді сақтау

Пәнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу

АКТ қолдану

дағдылары

Презентация,ролик,суреттер

Алдыңғы меңгерілген білім

Барлық нысан дене деп аталатынын, дене заттан құралатынын біледі.

Жоспарланған уақыт Сабақ барысы Ресурстар


Сабақтың басы

3 мин


Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ұйымдастыру.Психологиялық ахуалды қалыптастыру

Аспандай кең,

Таудай биік.

Судай мөлдір,

Бұлақтай таза болайық!

Дұрыс жауап берген оқушыға бағдашам беру

Сабақты бағдаршам арқылы бағалау

- Әлі де тырыс

- ЖАҚСЫ

- жарайсың

Бинго” әдісі бойынша

Өткен тақырып бойынша сұрақтар

  1. .....?.....- дене деп аталады.

Кез –келген бұйым, кез-келген тіршілік иесі

2. Тұз жасанды ма?

3. Табиғаттағы денелер .?.. болып екіге бөлінеді.

Табиғи және жасанды

4. Ұшақ жасанда ма?

5 .Жасанды дене ол-....




















Сұрақтар парағы парағы






















2 мин








Мағынаны ашу.


3 мин




Сабақтың ортасы



10 мин




6. Бал табиғи ма?

7. Ағаштан жасалған текше-ол .....

жасанды дене

8. Алмаз жасанды ма?

9. .... заттардан тұрады.

Денелер

10. Мұз табағаи ма?

11. Стақан табиғи ма?

12. Көмір жасанды ма?

13. Қасық табиғи ма?

14. Ағаш жасаанды ма?

15. Су табиғи ма?

16. Табиғи газ жасанды ма

17. Бор табиғи ма?

Дескриптор

  1. Өзінің сұрағын таба алады.

  2. Сұраққа жауап береді.

Миға шабуыл әдісі

Көрсету

  • Бұл не?

  • Олардың арасында қандай байланыс бар?

  • Неліктен бір зат әр түрлі болып келеді?


Видеоролик.

Көргендері туралы өз пікірлерін айтады.

  • Заттардың қасиетіне қарай бір сөзбен қалай атауға болады?

Айтылған пікірлер бойынша қорытынды шығарады.

Қорытынды:Заттар қатты,сұйық және газ немесе бу түрінде болады.


Оқулықпен жұмыс:

Ойлан, жұптас, бөліс” әдісі

Суретте бейнеленген заттарды ата

Заттарды топқа бөл Әр топты ата .


Заттың аты

Сұйық

Қатты

Газ тәрізді

































Дескриптор

1.Заттардың атын жазады.

2.Заттарды топқа бөледі.






















Су,бу, мұз




















15 мин

14-18 балл жинаса, жасыл түс беру

7-13 балл жинаса, сары түс беру

1-6 балл жинаса, қызыл түс беру

Сергіту сәті.

Сұйық күйдегі заттардың бөлшектері бір-біріне біршама жақын орналасады

Қатты күйдегі заттардың бөлшектердің бір-біріне жақын орналасады

Газдағы зат бөлшектері бір-бірінен алшақ орналасқан

Зертте. Заттардың өзгеруі.

1 топқа

Шыны аяқтағы шайды көрсету.

  • Шай қандай зат?

Қант түйірлерін көрсету.

  • Олар қандай?

Қантты шайға салып, толық ерігенше араластыру.

- Енді не өзгерді?

- Шайдың түсі өзгере ме?

-Шайдың дәмі ше?

-Қант қалай өзгерді?

2 топқа

Шар үрлеу. Шардың іші немен толғаны туралы айтады.

Оқулықтағы сұйық сүттің қатты құртқа айналу үдерісі жайлы әңгімелесу.құрт туралы

  • Сүтте қандай өзгерістер болды?

  • Дәмі өзгерді ме?

  • Пішіні ше?

3 топқа

Темір шегені стақанға, одан кейін шыны аяққа, содан соң кесеге салады. Қатты дененің пішінінде қандай өзгеріс болатынын тұжырымдайды. Шегені қысып көру. Қатты дене қысыла ма, жоқ па, қорытынды жасау.

Стақаннан шыны аяққа, сосын кесеге су құю. Сұйықтың пішінінде өзгеріс болған немесе болмағанына тұжырым жасау.









Қорытынды шығару: Заттардың барлығы дерлік бір күйден екінші күйге ауыса алады.

Дескриптор

  1. Зерттей алады.

  2. Қорытынды жасап, жазады.

Сен білесің бе? Оқушыларға Жер бетіндегі су үнемі қозғалыста болатынын және күйін ауыстыратынын айту.

Мұз және темірден жасалған ғимараттардың суреттерін көрсету.








Шар, шай, қант,стақан, шыны аяқ, кесе, шеге

суреттер


5 мин

3 мин

Рефлексия








Үй тапсырмасы

Қалыптастырушы бағалау.

Медальдарын тағу.

Стикерді тиістісіне жабыстырады.



Әр түрлі заттар туралы жазып келу




Саралау– оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Топтық тапсырмаларды саралау бойынша беру.

Қабілеті жоғары оқушыларға одан әрі дамуы үшін көмек қажет ететін оқушыларға қайта түсіндіру арқылы қолдау көрсетіледі.

Қалыптастырушы бағалаулар дескрипторлар негізінде өзін-өзі бағалау, жұпта бағалау және мұғалімнің бағалауы арқылы жүзеге асырылады.

Зерттеу тапсырмасымен айналысқанда қауіпсіздік ережелерін сақтау Топта бірі-бірі тыңдау. Сыныпта қауіпсіздік ережелерін сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?


Заттың аты

Заттың күйі

Көлемі

Пішіні (формасы)












Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ашық сабақ Тақырыбы:Сұйық,қатты, газ тәрізді заттар

Автор: Асель Сеилхановна Борангазиева

Дата: 05.12.2019

Номер свидетельства: 530364


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства