kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашы? саба? "Те?деу шешу ж?не есептерді те?деу шешу ар?ылы шы?ару"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Балаларды? есептерді арифметикалы? ж?не те?деу ??ру ар?ылы шы?ару сия?ты т?сілдері ж?ніндегі білімдерін ?орыту ;есептеу да?дыларын жетілдіру.

«Б?йге », Есте са?тау диктанты,«Фишбоун »,«Бинго »ойыны  Айнымалы бекет.

Топпен бірлесе ж?мыс жасау?а ?з ойларын ашы? айту?а баулу.

Те?деу шешу т?сілдерін ?йрену.

-ба?алау пара?ы

-инт. Та?та

-А3 пара?ы,маркер,т.б

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба? "Те?деу шешу ж?не есептерді те?деу шешу ар?ылы шы?ару" »

Сынып

4 сынып

Мерзімі

09.02.2015 жыл

Тақырыбы

Теңдеу шешу және есептерді теңдеу шешу арқылы шығару

Мақсаты

Балалардың есептерді арифметикалық және теңдеу құру арқылы шығару сияқты тәсілдері жөніндегі білімдерін қорыту ;есептеу дағдыларын жетілдіру.

Сабақ әдіс-тәсілдері

«Бәйге », Есте сақтау диктанты ,«Фишбоун » ,«Бинго »ойыны Айнымалы бекет.

Күтілетін нәтиже

Топпен бірлесе жұмыс жасауға өз ойларын ашық айтуға баулу .

Теңдеу шешу тәсілдерін үйрену.

Қажетті құралдар

-бағалау парағы

-инт. Тақта

-А3 парағы ,маркер,т.б

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Уақыты

Бағалау

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу . Суреттер арқылы топтастыру .

Әр топ берілген стикер бойынша топқа бөлінеді .

1топ Жылдамдық

2 топ Қашықтық

3 топ Уақыт

Формуласын оқушылар өздері жазады.Қорғайды .

S = V*T

T =S/V

V = S*T

Топқа бөлінеді

Ережені еске түсіру

Формуланы еске түсіреді .Қорғайды.

5мин


Білу

Критерий өлшемдерін құрастыру

Үй тапсырмасы

Бағалаудың нормасы

5-қатесіз

4- 1,2 қатеге

3- 3,5,қатеге

2- 5 және одан да көп қатеге

Сабақ кезеңдерімен таныстыру.

  1. Үй тапсырмасы

  2. Кім жылдам?

  3. Тапқыр болсаң тауып көр.

  4. Санды диктант.

  5. Жұмыла көтерген жүк жеңіл.

  6. Суреттер сөйлейді


Критерийлерге сүйене отырып ,үй тапсырмаларын тексереді.



5мин

-шапалақ арқылы

-критериалды бағалау

Түсіну және қолдану

«Кім жылдам ? »әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамын .

Топтық тапсырма .

1 топ

  • 3600/60=60

  • 4000/80=50

  • 800*80=6400

2 топ

  • 500*800=400 000

  • 600*40= 24 000

  • 700*900=630 000

3 топ

  • 30000/50= 600

  • 28000/700=40

  • 700*600=420 000

Есте сақтау диктанты :

16, 1991 , 8, 25, 1, 22, 2015 (осы сандар нені естеріңе түсірді)

Тез арада жаттап бір-бірін бағалады .

Бағалаудың дұрыс эталонымен бағалайды.


Постер жасайды .Әр топ өз постерлерін қорғайды .

Тапсырманы тез жылдам орындайды.

10мин

Түстер арқылы

Талдау


Жұмбақ жасыру


Айқасқан екі таяқ

Тұрады жоқты сұрап

Жауабы: (Х)

Мақалды сөз жұмбақ.

  1. ......атасын білмеген –жетімдіктің белгісі.

  2. ......қырлы ,бір сырлы.

  3. Батыр бір өледі , қорқақ ....... өледі.

  4. Білекті бірді,білімді...... жығады.

  5. Бір елі ауызға ....... елі қақпақ.

  6. ........жылда ел жаңа.




М



Ж

М

Ы

Е

Е

С

Ы

Ң

Л

Т

Е

Ң

Д

Е

У

І

Г


Ы

К


М

І


І


З



Оқулықпен жұмыс.

N 2есеп

«Фишбоун» әдісі .

Тапқыр болсаң тауып көр.

  1. топ

Әр есепке сай келетін теңдеуді табу .

А) 50*х+60 =210

50*х= 150

X= 150/50

X =3

50*3+60=210

2 топ


Ә) 50*3+х =210

150+x=210

X=210-150

X=60

50*3+60=210

  1. топ

N 3 есеп

150/х =20+30

150/x=50

X=150/50

X=3

150/3=20+30


Суреттер сөйдейді .

Постермен жұмыс .

N 4 есеп

Сергіту сәті « Математкалық » ойыны

Жұмыла көтерген жүк жеңіл.

Мозайка құрастыру.

N 6 есеп Теңдеуді жалғастыру.

А) 14648-x=54*48

14648-x=2592

X=14648-2592

X= 12056

14648-12056=54*48

2592=2592

Ә) x/ 20= 623*14

x/20=8722

x=8722*20

x= 174440

x= 174440/20=623*14

8722=8722

Б) x+395=30294/34

X+395=891

X=891-395

X=496

496+395=30294/34

891=891


Оқулықпен жұмыс жасайды

Сөз сиқырын ұғайық.

Дәлелдер келтіреді.

20мин

Смайлинг арқылы

Жинақтау

-Балалар біз бүгін қандай тақырыпты қайталадық?

- Теңдеу дегеніміз не екен?

- Сендерге сабақ ұнады ма ?

Әр топ тез арада айту .

2 мин

Мақтау

Бағалау

Үйге тапсырма

N 5 Есеп

Бекіту тапсырмаларын орындау

1мин


Бағалау


Рефлексия

Не білдім? Не білмедім?

2 мин

Жиынтық бағалау







Бағалаудың нормасы

5-қатесіз

4 - 1,2 қатеге

3 - 3,5,қатеге

2 - 5 және одан да көп қатеге










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ашы? саба? "Те?деу шешу ж?не есептерді те?деу шешу ар?ылы шы?ару"

Автор: Кенже??л Айг?л Арыстанбек?ызы

Дата: 26.03.2015

Номер свидетельства: 191636


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства