б?гін біз, балалар, «Тамашалар еліне» саяхат?а шы?амыз. Біра?, ол ?шін ?арабас – Барабас ?йінде кілттеп жауып ?ой?ан «А?аш баланы» ??т?аруымыз керек. ?ай топ тап?ырлы?пен жол тауып, ?оры?пай барлы? кедергілерден ?тіп барса, сол топ же?іске жеткен болып саналады.
Сонымен «А?аш баланы» іздеп жол?а шы?айы?. Бізді? алдымызда Лабиринт, ?йге ?арай ба?ыттал?ан жол к?п, біра? апаратын жол біреу, сол жолды табуымыз керек. М?мкін осы ?йде А?аш бала жасырулы т?р?ан шы?ар. ?р топтан бір бала шы?ып іздесін. Лабиринт бойынша жол тауып бар?ан бала есікті ашып, екі конверт алады, онда : «А?аш баланы? достарына, 1 – ші сыныпты? балаларына» деп жазыл?ан.Конвертті м??алім ашып о?иды : А?аш баланы? достарына, я?ни бізге ж?мба? ?ле?дер жіберіпті, ол 8 т?рлі екен. ?р топ?а бірдей тапсырма болу ?шін неше ж?мба? ?ле?, тапсырмалар тапсыруым керек.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Сабақтың мақсаты : Балалардың математикаға деген қызығушылығын арттыру , табандылыққа , ойлаған мақсатқа жету дағдыларына тәрбиелеу . Баланың ойлау қабілетін дамытумен қатар өз дербестігін көрсете үйрету , әр түрлі тапсырмаларды ойлап жауап беруге үйрету .
Көрнекілігі : еденге бірнеше залға кіру жолдары белгіленген , ал шығу жолы біреу ғана , Лабиринт сызылған ,конверт , құлып , кілт , үй .
Сабақ барысы :
І. Ұйымдастыру кезеңі : Балалар музыка ырғағымен сыныпқа кіреді .
ІІ. Жаңа сабақ : - бүгін біз , балалар , «Тамашалар еліне» саяхатқа шығамыз . Бірақ , ол үшін Қарабас – Барабас үйінде кілттеп жауып қойған «Ағаш баланы» құтқаруымыз керек . Қай топ тапқырлықпен жол тауып , қорықпай барлық кедергілерден өтіп барса , сол топ жеңіске жеткен болып саналады .
Сонымен «Ағаш баланы» іздеп жолға шығайық . Біздің алдымызда Лабиринт , үйге қарай бағытталған жол көп , бірақ апаратын жол біреу , сол жолды табуымыз керек . Мүмкін осы үйде Ағаш бала жасырулы тұрған шығар . Әр топтан бір бала шығып іздесін . Лабиринт бойынша жол тауып барған бала есікті ашып , екі конверт алады , онда : «Ағаш баланың достарына , 1 – ші сыныптың балаларына» деп жазылған .Конвертті мұғалім ашып оқиды : Ағаш баланың достарына , яғни бізге жұмбақ өлеңдер жіберіпті , ол 8 түрлі екен . Әр топқа бірдей тапсырма болу үшін неше жұмбақ өлең , тапсырмалар тапсыруым керек .
Қол мен итті көресің . Шеше алмай жүрме өзің шүйіліп ,
Жетегі тұрсын тарап , Дұрыс ойлап , дұрыс тапсаң өзіңе ,
Созып оны бересің . Достар қалар бұл ісіңе сүйініп .
( дұрыс тапқан топқа бір жалау беріледі )
2 – ші тапсырма :
1 . Бау – бақшада павлин серуендеп жүрді ,
Оған біреу келіп қосылды .
Екеуі бұтаның аржағында ,
Барлығы қанша павлин ?
2 . Көп аққу – қаз ұшып барады ,
Екеуі алда , біреуі артта .
Екеуі артта , біреуі алда .
Барлығы қанша ?
3 – ші тапсырма : Үш күнді қатар ата , апта аттарын қоспай .
Жауабы : кеше , бүгін , ертең .
Мына суретте неше бұрыш көрсетілген ? Неше үшбұрыш және төртбұрыш бар ?
Екінші конвертті ашып оқиды .
Одан табуға екі жоспар шығады , бірінші сұрақ «Ағаш баланы қайдан табуға болады?»
Екі топтың балалары іздеуге аттанады . Үйді табады , кілттеулі екен ,есіктің аузында құлып тұр екен . Оны ашу үшін кілтті табу керек .(құлып пен кілт картоннан жасалған)
Тапсырманы шапшаң және дұрыс орындаған топ жалауға ие болады . Бір үйден Ағаш баланы тауып , қалған оқиғаларға ол да қатысады . Екінші үйде тағы тапсырма : ойын – эстафета . картинаны құрастыр . Бұл ойынды сендер үшін МАльвина құрастырған .
Әр топқа екіден тапсырма беріліп , тапсырманы дұрыс орындаған топ жалауға ие болады .
1 – ші тапсырма : Ағаш баланың 5 алтын тиыны бар екен , ал сендер , балалар , 5 санын карточкалардан мына дөңгелектер арқылы әр түрлі әдістермен құраңдар . Оны капитандар үшін Алиса мен Базилио құрастырған .