kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?ріптестермен ?ткізген коучинг жоспары, «О?у мен о?ытуда жа?а ?діс-т?сілдерді топты? ж?мыстар ар?ылы ?олдану».

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ма?саты :О?ытуда?ы жа?а т?сілдерді ?з т?жірибесінде ?олдану ар?ылы  о?у ?дерісіні? даму де?гейін  ?алыптастыра отырып,топпен ынтыма?таса ы?палды ж?мыс жасау?а,?жымдасу ар?ылы бітімге,келісімге ?ол жеткізуге  да?дыландыру.
К?тілетін н?тиже: Білу:О?ыту мен о?уда бірлескен топты? ж?мысты ?йымдастыру туралы білімдерін толы?тырады.
?олдану, т?сіну ж?не талдау: ?з т?жірибесінде м??алім топты? ж?мысты тиімді пайдалана білуге да?дыланады, о?ытуды? тиімді ?діс - т?сілдерін тиімді пайдалана алатынын к?рсете алады, топта бірлесе отырып ж?мыс істей отырып, ?згені? ойын ??рметтей білуге ?йренеді.Ба?алау: ?зін - ?зі, ?згені ба?алауды ?йренеді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?ріптестермен ?ткізген коучинг жоспары, «О?у мен о?ытуда жа?а ?діс-т?сілдерді топты? ж?мыстар ар?ылы ?олдану».»

Сабақтың тақырыбы:«Оқу мен оқытуда жаңа әдіс-тәсілдерді топтық жұмыстар арқылы қолдану».

Мақсаты :Оқытудағы жаңа тәсілдерді өз тәжірибесінде қолдану арқылы  оқу үдерісінің даму деңгейін  қалыптастыра отырып,топпен ынтымақтаса ықпалды жұмыс жасауға,ұжымдасу арқылы бітімге ,келісімге қол жеткізуге дағдыландыру.

Күтілетін нәтиже: Білу:Оқыту мен оқуда бірлескен топтық жұмысты ұйымдастыру туралы білімдерін толықтырады.

Қолдану, түсіну және талдау: Өз тәжірибесінде мұғалім топтық жұмысты тиімді пайдалана білуге дағдыланады, оқытудың тиімді әдіс - тәсілдерін тиімді пайдалана алатынын көрсете алады, топта бірлесе отырып жұмыс істей отырып, өзгенің ойын құрметтей білуге үйренеді.Бағалау: Өзін - өзі, өзгені бағалауды үйренеді.

Уақыты

Ұйымдастыру кезеңі

Коучтың іс-әрекеті

Мұғалімнің іс-әрекеті

Ресурстар

5 мин

Психоло-гиялық ахуалды қалыптас-тыру

«Әріптестер көмектес»ойыны арқылы



Допты қолдан-қолға түсірмей дөңгелетіп түсірмей өткізу арқылы аудиторияда ынтымақтастық орнайды,көңіл күй қалыптасады.

Доп,слайд

5 мин

Мұғалімдер-ді «түрлі-түсті ленталар» бойынша топқа бөлу

Раушан:

"Дөңгеленіп тұрайық,

Керегені құрайық.

Уықтар боп иіліп,

Шаңыраққа киіліп,

Киіз үйді құрайық."

-Міне, сіздермен біз үлкен киіз үйді құрдық. Осы киіз үй сияқты біздің мектебіміздің қабырғалары мықты болып, шаңырағы биік болсын дегім келеді. Бір шаңырақ иесі ретінде бір-бірімізбен жақынырақ танысайық. Мына үлгі бойынша:

Менің атым-Раушан, мен күндей жарықпын.

(Танысып болған соң):-Олай болса, әріптестер , барлығымыз орнымызға жайғасайық.

Топтарға анықтама:

От:Қай кезде де,қандай жағдайда да от болып жанып, өз білімдерін насихаттай білетін жандар.

Су:Жандары жақсылықты сүйетін,көңілдері судай таза,жаңалықтарға жаны құмар жандар.

Күн:Жанындағыларға жылу сыйлап, жарқырап жүретін, сәуле шашып,белсенділікпен жұмыс жасайтын жандар.

Ай:Ойшыл да арманшыл, қиындықтарға мойымайтын, ержүрек, батыл жандар.

Мұғалімдер шаңыраққа уығы ретінде ілінген түрлі-түсті лентаны таңдайды, сол түс бойынша топтарға бөлінеді:

Қызыл-от

Сары-күн

Ақ-жұлдыз

Көгілдір-су

Мұғалімдер үлгі бойынша өздерін таныстырады.



Шаңыраққа байланған түрлі-түсті ленталар, топ атаулары.

Слайд

10 мин

Шығармашы

лық жұмыс

"Болжау стратегиясы"

бойынша жұмыс.

«Болжау стратегиясы» бойынша әрбір топ мүшелері өздеріне берілген постерде ақ парақ пен қалам туралы өз ойларын түсіндіреді және жұмыстарын қорғайды,болжайды.

- Топтық жұмыс жайында не білесіз?

Топтық жұмыс жеке шешуге болатын тапсырмаларды емес,анағұрлым күрделі тапсырмаларды шешуді көздейді.Кез келген команда барлық мүшелері білетін және түсінетін жалпы ережелерді басшылыққа алу керек. Ол топтың әрбір мүшесінің одан не күтетіндігін жұмыс қалай бөлінетіндігін және қолдау көрсетілетіндігін, сондай-ақ нәтижелерге қалай қол жеткізетіндігін білулері қажет.

Топтағы оқушылардың саны  оқушылар арасындағы сонымен   қатар оқушылармен мұғалім арасындағы қарым-қатынасты барынша тиімді қаитамсыз етуі тиіс.Топтың көлемі мен саны теңдікте орнату тиіс,Мысалы көптеген шағын топтарда немесе жұптарда шектеулі уақытты тиімді жұмыс істей алады. Белгілі топтарда тапсырманы айрықша тиімді орындау үшін, мұғалім топ қатысушылар саны қанша болатынын анықтап алуы қажет. Мұғалімдер топтық жұмыстарды ұйымдастырып және оны қолдап отыруы қажет, сонымен қатар, тапсырманы орындағаннан кейін оны талдауға уақыт беру керек.сабақ  аяқталған соң мұғалім оқушыларды топтағы жұмыс түрлері жайлы және оның нәтижелері жайлы бағаланып, қорытынды жасау керек.

Әр қатысушы өз ойын білдіреді,топта талқылайды,постерге түсіреді,ортақ шешім қабылдайды,ойларын ортаға салып қорғайды,берілген тапсырма бойынша болжам жасайды

-Топтық жұмыс түрлері туралы мәлімет алады.

-Топтық жұмысты сабақта қолдану жолдары туралы айтады.
-Топтық жұмыс түрлері туралы  презентация, постерлерін қорғайды.




Бірінші: Критерийсіз бағалайды.

Екінші: Критериймен бағалайды.

Парақ,қалам,

постер,маркер, стикер,қайшы,

желім,флипчарт

12 мин

Топтық жұмыс

1.«Ойын алаңы» жаттығуын жүргізу

Қажетті сұрақтар: 1. Жаңаша жұмыс істеуге Сіз дайынсыз ба? 2. Критериалды бағалауды барлық сабақта қолдануға бола ма? 3. Барлық мұғалім жаңа тәсілдермен сабақ өтуі тиіс пе? 4. Дәстүрлі педагогика енді керек емес пе? 5. Әр бағаға түсініктеме беру қажет пе?Барлық сабақта оқушыларды топқа бөлу керек пе?

-Жануарлар атауларымен топқа бөлу.

2.“3 таяқша” әдісі,(мұғалімдермен жұмыс)
“Топтық жұмыс туралы”
1 сұрақ
1 жауап
1 идея әр топ даярлап, көпшілікке салады.
Мысалы:
-Постерді ортаға шығып қорғайды.

-Соңынан осы критерий арқылы бағалауды күнделікті сабақта қолдану туралы әңгіме жүргізіледі.

3.Бейнеролик. Топтық жұмыс туралы.

1. Қатысушы мұғалімдер берілген сұрақтарды «Жоқ», «мүмкін» және «ия» деп жауап береді.

Оң қол-ия

Сол қол-жоқ

Екі қолымен-мүмкін


-Топқа бөлінеді.

2.Топ басшысы салып жатқан постерді бағалау критерийлерін жасайды.

Топ болып ақылдасып, шағын диалогқа түсіп, ой тұжырымдарын білдіреді. Топтар бір-бірін қол шапалақтау арқылы бағалайды.

3.Бейнефильм мазмұны бойынша «Бір айналымды сұхбат» әдісі бойынша әр топ сұрақтарға жауап береді, өз ой тұжырымдарын қорытындылайды.

Парақ,қалам,

постер,маркер, стикер,қайшы,

желім,флипчарт


3 мин

Сергіту сәті

Сыйлық жасау.

Берілген қағаздан гүл шоқтарын жасау.

Бірінші топ сыйлығын екінші топқа, 2 топ 3 топқа, 3 топ 4 топқа, 4 топ 1 топқа береді және сол ретпен бағалайды

слаид

7 мин

Кері байланыс

1.Идеялар қоржыны

«Плюс-Минус-Қызық» тапсырмасы.

Әр қатысушы өзінің жаңа идеясын, ұсынысын айтады.

Парақтар,қаламсаптар


5 мин

Рефлексия


«Басбармақ»арқылы бағалауды ұсынамын

«Бес саусақ» әдісі кері байланыс орнату

Сұрақ-жауап.

1.Бүгiнгi кoучинг cізге ұнaды мa, ұнаса қандай жаңалығымен?
3.Коучинг өткізу барысында сізде жаңа ойлар пайда болды ма?

4.Коучингтің өткізілуіне  тілегіңіз?

Саусақ суретін салып,сабақтан не алғанын жаза алады,кері байланыстың түрлерін пайдалана алады












Флипчарт, А4 парағы,стикер

3мин

Қорытынды сөз коучта

Тәлімгер: Калназарова Сара Жултаевна өз қорытындысын жасайды

Мұғалімдер де өз алғысы мен қорытындыларын білдіреді.










Топтарға анықтама:

От:Қай кезде де,қандай жағдайда да от болып жанып, өз білімдерін насихаттай білетін жандар.


Су:Жандары жақсылықты сүйетін,көңілдері судай таза,жаңалықтарға жаны құмар жандар.


Күн:Жанындағыларға жылу сыйлап, жарқырап жүретін, сәуле шашып,белсенділікпен жұмыс жасайтын жандар.


Ай:Ойшыл да арманшыл, қиындықтарға мойымайтын, ержүрек, батыл жандар.

















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: Прочее

Автор: ?теуова Г?лсана Бейбіт?ызы

Дата: 16.05.2016

Номер свидетельства: 326984


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства