Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей
Рәміздерім-мақтанышым»
Педагогтің Т.А.Ә
М.Избасарова
Күні
20.01.24г
Пәні
Қазақ тілі
Сынып:3Г
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Інім ән айтады
Сабақ ұзақтығы
40 минут
Оку мақсаты
.1.1.1 – тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсіну, тірек сөздер арқылы негізгі ойды анықтау;
3.2.2.1 – сурет бойынша 2–3 сөйлемнен тұратын қысқа мәтін құрастыру.
Мақсаты
- Мәтінді түсініп тыңдайды;
Негізгі ойды тірек сөздер арқылы табады;
Інім туралы шағын мәтін жазады.
Бағалау критерийлері
Мәтін мазмұнын түсінеді;
Негізгі ойды анықтайды;
Өз ойын 2–3 сөйлеммен жеткізеді.
Құндылық
Отбасы, ынтымақ, сыйласт3
Сабақтың түрі:
Жаңа білімді менгерту
Сабақтың барыс
Кезең
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Бағалау
Уақыт
I. Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал «Шаттық шеңбері»
Әр оқушы отбасы мүшесі туралы бір сөз айтады
Ауызша кері байланыс
5 мин
II. Жаңа сабақ
Тақырыппен таныстыру.
Мұғалім мәтінді оқиды: «Інім ән айтады» (оқулықтағы мәтін немесе мұғалім дайындаған) Сұрақтар арқылы мәтін мазмұнын талдау:
Інісі қандай бала?
Ол не істегенді ұнатады?
Сенің бауырың қандай?
Оқушылар мұқият тыңдайды оқиды, негізгі ой мен қосымша ақпаратты анықтайды
«Бағдаршам» әдісі
10мин
III. Жұптық жұмыс
Тірек сөздер беріледі: ән, іні, күлімдейді, қуанады
Тірек сөздерді пайдаланып сөйлем құрастыру
Оқушылар жұптасып тірек сөздер арқылы негізгі ойды анықтайды
Бірнеше жұп өз ойын айтып шығады
«Екі жұлдыз, бір ұсыныс»
IV. Жеке жұмыс
Тапсырма: «Менің інім» немесе «Менің бауырым» тақырыбында 2–3 сөйлем жазу
Мысалы: Менің інімнің аты – Арман. Ол ән айтқанды жақсы көреді. Біз бірге ойнаймыз.
Өз ойларын жүйелі, дәлелді жазбаша жеткізеді
Дескриптор бойынша өзара бағалау
15мин
V. Қорытынды және кері байланыс
«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау
Кері байланыс: «Бүгін мен білдім…», «Маған ұнады…»
Қосымша ресурстар:
Суреттер (отбасы, іні),
Мәтін аудиосы (болса)
(оқушының өз-өзін бағалауы)
Өз әсерлерін ауызша немесе жазбаша білдіреді
Бағалау парағы
5мин
Үйге тапсырма:
отбасы мүшесіне өлең немесе ән арнау (ауызша)
02.12.24
«Менде саулетші боламын»
Оку мақсаты:
3.1.1.1 – тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі ойды анықтау
3.2.2.1 – берілген тақырып бойынша сөйлем құрау
3.3.1.1 – жазба жұмыстарында сөйлемдердің құрылымын сақтап жазу
Тыңдаған мәтінді түсініп, негізгі ойды айтады
«Суретші» мамандығы туралы 2–3 сөйлем жазады
Өз арманы туралы ой бөліседі
Мәтінді түсініп тыңдайды
Тақырыпқа байланысты сөйлемдер құрастырады
Сауатты жазады
Сабақтың барысы
Сәлемдесу, психологиялық ахуал
«Мен кім боламын?» ойыны (оқушылар өз армандарын айтады)
Әр оқушы кім боламын туралы бір сөз айтады
Мұғалім «Менде суретші боламын» мәтінін оқиды (оқулықтағы немесе мұғалім құрастырған)
Сұрақ-жауап арқылы мәтінді талдау:
Бала кім болғысы келеді?
Ол неге сауетші болғысы келеді?
Сауетші не істейді?
Оқушылар мұқият тыңдайды сұрақтарға толып жауап береді
III. Сөздікпен жұмыс
Жаңа сөздер: қылқалам, сурет, бояу, өнер, қиял
Сөздермен сөйлем құрау
Оқушылар жаңа сөздерді пайдаланып сөйлем құрайды
IV. Жұптық жұмыс
Сурет бойынша диалог құру:
– Сен кім болғың келеді?
– Мен сауетші болғым келеді, өйткені...
V. Жеке жұмыс
Тапсырма:
«Мен сауетші болсам...» деген тақырыпта 2–3 сөйлем жазу
Мысалы:
Мен сауетші болғым келеді. Мен түрлі ғимараттар тқрғызамын. Менің ғимараттарым бәріне ұнайды.
Өз ойларын жазбаша білдіреді
VI. Қорытынды
Сабақты қорытындылау
«Бағдаршам» әдісі арқылы өз бағасын көрсету
5минут
«Мен сауетші болсам...» тақырыбында сурет салып келу
Немесе: Өз арманың туралы 3 сөйлем жазу
22.04.24
Жағажайда
3.1.1.1 – тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсіну, тірек сөздер арқылы негізгі ойды анықтау;
3.3.1.1 – берілген тақырып бойынша сөз тіркесі мен сөйлем құрап жазу;
3.1.4.1 – мұғалімнің көмегімен мәтін мазмұнына сәйкес сұрақтарға жауап беру.
Оқушылар «Жағажай» туралы тыңдаған мәтінді түсініп, негізгі ойын анықтайды;
Мәтін мазмұнына сәйкес сұрақтарға жауап береді;
Өз ойларынан жағажай туралы шағын мәтін немесе 3–4 сөйлем жазады.
Тыңдаған мәтін мазмұнын түсінеді;
Сұрақтарға дұрыс жауап береді;
Сөз тіркестері мен сөйлемдер құрастырады.
Табиғатты сүю, жауапкершілік, тазалық сақтау
Қолданылатын әдістер:
«Ой қозғау»
«Сұрақ-жауап»
«Суретпен жұмыс»
«Басбармақ», «Смайлик» әдісі арқылы бағалау
Амандасу, жағымды көңіл күй орнату
«Жаз мезгілі» тақырыбында әңгіме:
Жазда қайда барамыз?
Жағажайға бардың ба?
Тақырыпты таныстыру: «Жағажайда»
Әр оқушы оз ойларын тақырып бойынша ерккін айтып, сұрақтарға жауап береді
Мәтінді тыңдау / оқу:
«Күн ыстық еді. Аяжан мен Арман жағажайға келді. Олар суға шомылды, құмнан үйшік салды. Балалар демалып, көңілді уақыт өткізді.»
Сұрақтар:
Ауа райы қандай болды?
Балалар қайда барды?
Олар не істеді?
Тірек сөздермен жұмыс:
Күн, су, құм, шомылу, көңілді, балалар
(Сөздерді тақтаға жазу, суреттермен сәйкестендіру)
Оқушылар мұқият тыңдайды сұрақтарға толып жауап береді және суреттерді сәйкестендіреді
Сұрақ жауап әдісі
ІІІ. Топтық жұмыс
«Сурет сөйлейді» әдісі арқылы әр топқа жағажай суреті беріледі
Тапсырма: суретке қарап 2–3 сөйлем құрастыру
Бұл – жағажай. Балалар суға шомылып жатыр. Ауа райы жылы.
Оқушылар суреттерді пайдаланып сөйлем құрайды
«Жағажайда қалай демалдың?» тақырыбына 3–4 сөйлем жазады.
Мен жазда Каспий жағажайына бардым. Онда суға шомылдым, құммен ойнадым. Жағажайда өте қызықты болды.
Оқушылар өз ойларын жүйелі, дәлелді жазбаша жеткізеді
V. Қорытынды
«Басбармақ» әдісімен өзін-өзі бағалау
«Смайлик» арқылы көңіл күйін білдіру
Мұғалімнің қорытынды пікірі
«Жағажайда» тақырыбында сурет салып келу немесе жағажайда өзін елестетіп әңгіме құрастыру
Электронная тетрадь по математике 4...
Математика 1 класс
Функциональная грамотность на уроках...
Каникулы с пользой. 1-4 классы
Русский язык 1 класс ФГОС
Математика 3 класс ФГОС
Детям об учёных. Часть 2
Математика и игры 3–4 классы
Предмет: Начальные классы
Категория: Мероприятия
Целевая аудитория: 2 класс
Автор: Избасарова Мөлдір
Дата: 11.06.2025
Номер свидетельства: 671540
object(ArrayObject)#851 (1) { ["storage":"ArrayObject":private] => array(6) { ["title"] => string(34) "Елін с?йген Елбасы!" ["seo_title"] => string(24) "ielin-suighien-ielbasy-2" ["file_id"] => string(6) "289641" ["category_seo"] => string(10) "vneurochka" ["subcategory_seo"] => string(12) "meropriyatia" ["date"] => string(10) "1454848368" } }
Пожалуйста, введите ваш Email.
Если вы хотите увидеть все свои работы, то вам необходимо войти или зарегистрироваться
Добавить свою работу
* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт