позакласний захід Щоб гідно на планеті жити – її природу треба нам любити
Позакласний захід Щоб гідно на планеті жити – її природу треба нам любити
Данний захід проходить у вигляді уроку-суду над людиною.
Мета: узагальнити та розширити знання дітей про те, що обов’язком кожної людини є охорона природи. Розвивати вміння бачити красу рідного краю, оберігати і збагачувати природу, прищеплювати бажання берегти і захищати українське довкілля. Виховувати в учнів почуття прекрасного, любов до природи рідного краю та шанобливе ставлення до неї.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«позакласний захід Щоб гідно на планеті жити – її природу треба нам любити »
Щоб гідно на планеті жити –
її природу треба нам любити
Позакласний захід на екологічну тему, 4 клас
Ірина Миколаївна Мандич, вчитель початкових класів середньої спеціалізованої школи I-III ступенів №10 м. Рубіжного Луганської області.
93012 Луганська обл., м. Рубіжне, вул. Будівельників 30б/14,
тел. 380506620964
е – mail:i.mandych@yandex.ru
Мета: узагальнити та розширити знання дітей про те, що обов’язком кожної людини є охорона природи. Розвивати вміння бачити красу рідного краю, оберігати і збагачувати природу, прищеплювати бажання берегти і захищати українське довкілля. Виховувати в учнів почуття прекрасного, любов до природи рідного краю та шанобливе ставлення до неї.
Обладнання: плакати на екологічну тему, дитячі малюнки на захист природи, картини із зображенням природи рідного краю, рослин та тварин, квіти, плакати: «Природа – наше багатство», «Люби природу як рідну матінку», «Усе на Землі треба берегти» та ін.., запис співу птахів, «Червона книга: правила друзів природи», презентація, фільм «Пісня Землі». Під час підготовки до свята проводиться конкурс малюнків «Простягаємо руки природі, щоб із нею жити у згоді».
Хід заходу
Вчитель. Діти, сьогодні 22 квітня. У нас свято під назвою «Щоб гідно на планеті жити – її природу треба нам любити». Сьогодні Всесвітній день Землі, який офіційно був введений в 1971 року. Почнемо наше свято з відеофільму «Пісня Землі».
(На екрані – фільм «Пісня Землі»).
Ведучий. Сама прекрасна, рідна,
Різнобарвна, весела, жива.
Ти для нас, як мати, одна на світі,
Ми твої турботливі діти, Земля.
Но іноді під нашими руками
Зника без сліду твоя краса.
Задихаються від бруду океани,
І гинуть звірі, трави, небеса.
Де б не жили ми на планеті,
Відповідаємо за судьбу твою, Земля,
Бо ми помічники і друзі,
Бо ми, Земля, з тобою одна сім’я.
Сьогодні свято наше від душі
Присвячуємо тобі, Природо рідна.
Відкрий нам двері в Храм свій чарівний,
Й нехай увійде в нього той, хто цього гідний.
(Виходять діти. Агітбригада).
Увага!
Увага!
Увага!
Сьогодні іскристо вирує наснага!
І щедрість природи дарує всякчас!
Ви слухайте, слухайте, слухайте нас!
Сьогодні ми розповімо, як вміємо,
І застережемо, як вміємо
Від біди, що в майбутньому чекає на нас.
(Виходить дівчина Природа, одягнена у зелену сукню, з вінком на голові).
Природа: Жила спокійно я у своїм царстві,
Усе навколо так цвіло, манило.
Раділа сонцю, щебетанню птахів,
І кожен день давав все нові сили.
Була веселою я у житті своєму.
І з кожним днем добрішою ставала.
Я щедро дарувала всім дарунки,
Всю свою душу людям віддавала.
Та десь щось загуло, загуркотіло,
І хтось порушив мирне існування,
Заметушились птахи, звірі, квіти:
Чи доживемо ми ще до світання?
Живуть вони, але життя згасає
Благаю люди, нас ви захистіть.
Бо ми всі гинем, чуєте, ми гинем!
Чому? За що? Хоч ви мені скажіть.
(Плаче, вибігає).
(На сцені ліс, виходять Лісовик, Водяний, Кікімора, Лісова Фея).
(Чути спів пташок, шуміння вітру).
На галявці лісовій засідав народ лісний:
Лісовик, Лісова Фея, Водяний з сестрою своєю.
Всі на збори прийшли і розмову почали.
Лісовик. Зібрались ми всі на раду,
Може хтось нам дасть пораду.
В ліс, друзі, біда прийшла
І нас докупи всіх звела.
Колись ліси були густі,
Шуміли липи молоді,
Берізки ніжно всім кивали,
Пташки дзвінкі пісні співали.
Фея. А сосни високі в бору тут стояли,
Дуби вікові гілки розкидали,
Ялинок пухнастих зелений народ
Колись танцювали свій хоровод.
Кікімора. В болотах була така благодать,
В мохах так приємно було спочивать,
І м’яко, й волого, і ягідок тьма,
Не страшна була ніяка пітьма.
(До Водяного)
А ти, братику, чому мовчиш?
Колись кожен струмок був прозорий і чистий.
Водяний. Да що казати: забруднили озера і ріки,
А винні у всьому вони: «чєлавєкі»!
Лісовик. Вірно, друзі, ви сказали. Люди іншими всі стали.
Збагатіти всі хотять,
От і рублять все підряд.
Веселі берізки на ложки зрубали,
Могутні дуби на меблі пустили,
А сосни, ялинки знов продають,
Їх рублять і пилять – кудись везуть.
Як люди ці не розуміють,
Що собі шкоду заподіють.
А ну, всі разом піднялись,
На охорону розійшлись.
(Розходяться, виходять туристи, обвішані бляшанками, з рогатками, ножиком, магнітофоном).
1 турист. Ой, яка вода прозора,
І галявина чудова.
2 турист. Ми кострище розведемо, грибів, ягід наберемо.
3 турист. Будемо рибку туту глушити,
Сік березовий банками пити.
4 турист. Буде риба наша вся,
Динаміт кидаю я.
(Прив’язує бікфордів шнур).
Ведучий(за сценою).
І пішла у них робота:
Там берізку хтось рубає,
А хто гілочки ламає,
Дівчата квіточки зривають
Да в букети їх складають.
Ну а музика горлає,
Всіх тварин навкруги лякає.
(З’являються Водяний, Лісовик і Кікімора).
Водяний (гасить шнур).
Я – Водяний, я – Водяний,
І всі водойми – це дім мій.
Ви знищити його хотіли,
Да, слава богу, не зуміли.
Кікімора (вимикає магнітофон).
Що це за тарарам?
На вас дивитись сором, срам!
Захламили всю галявку,
Лісовик, ти тільки глянь!
Лісовик.
Хіба вас в школі не учили?
І вдома вам не говорили?
Природу треба поважати,
Берегти, любити, оберігати! (Плескає в долоні).
Лісова Фея, покажись,
На допомогу нам з’явись!
Фея.
Я Фея Лісова,
Чудесниця казкова.
Сон та дрімоту нагоню,
Сон ваш в дійсність оберну.
(Робить рухи чарівною паличкою, всі засинають).
(На екрані Земля, чути голос).
Я – Земля! Я тримаю тебе в долонях, людино! Без мене ти не можеш існувати. По мені ступають твої ноги. З моїх джерел ти п’єш воду, дихаєш повітрям. Я одягаю і обігріваю твої покоління. А що ти зробила зі мною?
Я вимагаю суду над людиною.
Суд
Суддя: Лев
Адвокат: Собака
Прокурор: Природа
Секретар. На суді присутні: суддя, прокурор, адвокат, свідки, Людина.
Прокурор. Шановне панство! Дуже важко стало жити на світі. Чадить, смердить кругом. До чого ми дійшли? Де б не з’явилася людина, вона завжди щось руйнує або когось вбиває. Що ж людина після себе залишить? Чорну землю? Сині дерева? Людину треба покарати.
Суддя. Слово захисту.
Адвокат. Хто, як не ми, свійські тварини, знаємо людину. Вона дає нам житло, доглядає і годує. А скільки заповідників заснувала людина.
Суддя. Давайте послухаємо свідків з боку обвинувачення і з боку захисту.
Секретар. Свідок – Флора. (Виходить Флора з рослинами).
Флора. Природа – матінка мені
В дарунок світ дала рослинний,
Який люблю я й бережу,
Як найціннішу із святиней.
Я гірко плачу, як образили рослину,
Вас закликаю: не чиніть біди.
Нехай у царстві Флори сонце сяє,
І буйний цвіт квітує назавжди.
Квіти. Нас рвати – зганьбити вроду,
На жаль, знаходяться й такі!
Бездумно нівечать природу,
Пакують квіти у мішки.
Рослини. Уявіть світ без рослин, хіба він живий?
Ні, він мертвий, подумайте, люди!
А який без квіткового килиму луг –
Тихо, холодно, мертво усюди.
Секретар. Наступний свідок – Фауна.
(Виходить Фауна з тваринами).
Фауна. Я – Фауна, донька Природи,
Тварин і птахів захищаю.
Коли їм весело – сміюся,
А в горі сльози проливаю.
Не вбивайте, не чіпайте,
Я благаю вас, благаю.
З кожним днем моє все царство
Гине й просто вимирає.
Птахи. Ми пташки ніжні, наче білий цвіт,
Милуєм око щирою красою.
Ми хочем жити, не знаючи журби,
Людей дивуючи всіх вірністю й любов’ю.
Звірі. Важко жити нам в лісах,
Бо мисливці – бах та бах!
Совісті не маєте,
Все живе вбиваєте!
Суддя. Після всього, що ми дізналися, що ж нам робити з людиною?
Секретар. Заключне слово надається прокурору і адвокату.
Прокурор. Бездумне ставлення до природи призвело до того, що ми втратили 20% усіх видів нині існуючих тварин. Зникнення загрожує більш як 150 видам рослин України. Скільки джерел обернулися на болота і смітники. А скільки лиха нам приніс Чорнобиль! В усьому цьому винна людина!
Адвокат. Хочу вам сказати, що те, що зробила людина з Природою, тяжкий злочин. Але тільки вона зможе це виправити. На наше щастя, люди на Землі різні. Людина заснувала Червону книгу, заповідники, охороняє рослини і тварин. Існують дитячі організації по захисту Природи. Давайте надамо слово людині.
Людина. Прости нас, земле,
Нас, людей століття!
Яке надбало стільки лиха,
Що вистачить на кілька поколінь.
Прости нам, Земле, спалені ліси,
Прости ґрунти збіднілі й неродючі,
І атом той, що вирвався на волю,
Перевернув людську нелегку долю.
Прости нас, Земле, все – таки прости,
Бо голова всьому живому – ти.
Можливо, розум людства не засне,
І він прокинеться, і тебе спасе!
Суддя. Суд вирішив: людина винна в тому, що сталося з природою. Ми прийняли Закон про охорону навколишнього середовища і захист природи, але найвищий закон – совість і розуміння. Ми звертаємося до тебе, людина:
Людино! Розумна істото!
Ти можеш усе на землі.
Відсунути можеш потопи
І будувати цілі кораблі!
Флора. Та знову і знову, Людино!
До тебе звертаємось ми:
Ми гинемо, гинемо, гинемо!
Будь ласка, ти нас збережи!
Фауна. Хай будуть в нас цілі дерева,
Рослини, тварини, птахи.
Людино, людино, людино!
Ми просимо нас зберегти!
Людина. Від споживацького безглуздя
Довкілля треба берегти,
Тож маємо навчитись жити
Лиш за законами краси.
Ми – люди, а тому повинні
Розумне й вічне в світ нести,
У серці кожної людини
Зростити пагін доброти.
Вчитель. Наша планета дуже велика, але у кожного з нас є планета розміром з будинок: це наш двір, наша вулиця, наше місто. Навчіться піклуватися про них – і наступить свято. Чим же ви можете допомогти своїй маленькій планеті?
-А які засоби охорони природи вам відомі в нашій країні? (Заповідники, заказники, національні парки, Червона книга) (Слайд 2 - 4).
В Червону книгу ми занесли
Світ неповторний та чудесний,
Що поступово вимирає,
Давно рятунку в нас благає.
( Слайд 5-6) Учні 4 класу створили свою «Червону книгу: правила друзів природи». Послухаємо їх.
(Діти показують малюнки і називають правила).
(Слайд 7) Вчитель. Задумайтесь над тим, що ми тут говорили,
І щоб ви в житті із совістю дружили.
Тому, діти, усіх вас закликаю:
Нащадкам збережіть природу,
Її степи, ліси, джерельну воду.
Дерева не рубайте, не вбивайте звіра,
І у природі буде хай довіра.
Давайте зробимо нашу планету квітучою. Напишіть на квітках свої побажання нашій Землі.
(Діти прикріплюють квіти на зображення планети).
(Слайд 8) Вчитель.
Красивий, щедрий, рідний край
І мова наша солов’їна.
Люби, шануй, оберігай,
Усе, що зветься Україна!
Доберіть до кожної букви слова Україна прикметники.
У - уславлена, …
К - красива, …
Р - радісна, …
А – активна, …
Ї – ідеальна, …
Н – незалежна, …
А – амбіційна, …
Свято закінчується виконанням пісні «Як у нас на Україні».