План-конспект iнтерактивної виховної години у початкових класах «Дерево Дружби»
План-конспект iнтерактивної виховної години у початкових класах «Дерево Дружби»
Захiд розроблено для учнiв 2 класу. Його мета-визначити поняття «дружба»,допомогти дiтям усвідомити, яка поведінка пiдтримує дружбу,розвивати вмiння висловлювати свою точку зору, аргументувати її. Обладнання:паперовий або намальований на дошцi силует дерева, на стовбурі якого записано слово «дружба»,кольоровi фломастери, аркушi паперу, паперовi квiти, «яблучка».
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«План-конспект iнтерактивної виховної години у початкових класах «Дерево Дружби»»
План-конспект iнтерактивної виховної години у початкових класах « Дерево Дружби»
Виконав: вчитель початкових класів Кравцова К.А. спеціаліст ІІ категорії
Мета: визначити поняття «дружба»,допомогти дiтям усвідомити, яка поведінка пiдтримує дружбу,розвивати вмiння висловлювати свою точку зору, аргументувати її.
Обладнання: паперовий силует дерева, на стовбурі якого записано слово «дружба»,кольоровi фломастери, аркушi паперу, паперовi квiти, «яблучка».
Хід заняття
Дiти, багато разiв ви читали та чули казки про чарвнi дерева, які дають великі скарби: надзвичайні якості, вiчну молодiсть, виконують бажання. Але кожна людина не в казці, а найсправдi може зростити чарiвне дерево, що принесе найголовнiшу цiннсть людських відносин-дружбу. Правда, для цього ,звичайно, треба докласти зусиль. Сьогоднi ми спробуємо зростити Дерево дружби.
Для початку спробуємо розшифрувати це слово. (Застосовується метод «Мiкрофон». Дiти називають свої варіанти, учитель звертає увагу на кожну букву слова. Кожне слово записується на силует дерева.) Ваші висловлювання стануть листячком цього дерева.
Д-довiра, доброта,… .
Р-радiсть, розвага,… .
У-успiх, усмiшка,… .
Ж-жарти, жалiсть,… .
Б-братерство, безпека,… .
А-альтруїзм, авторитет,… .
Ось на нашому деревi з’явилось листячко.Щоб деревце скорiше росло,набирало сили, треба його доглядати, вчасно поливати, захищати вiд шкiдникiв. Давайте з’ясуємо, що саме допомагає у дружбi, що потрiбно зробити, щоб дружити було приємнiше, легше, цiкавiше? (Застосовується метод «Акварiум»)
-Не залишати друга в бiдi;
-не смiятися над недолiками друга;
-вмiти прощати;
-допомагати;
-якщо вмiєш щось сам, навчити друга;
-застерiгати друга від неправильних вчинкiв;
-дiлитися;
-радiти успiхам,… .
Завдяки таким зусиллям, обовязково з’являються друзi. (Метод «Внутрішній діалог»)Пригадайте своїх друзiв.Давайте зобразимо їх на пелюстках квiтiв. На червонiй пелюстцi-напишемо своє iм’я, на оранжевiй- iмена друзiв-ровесникiв, на жовтiй- однокласників, на зеленiй- родичiв. На голубiй- сусiдiв,на синiй- тварин. На фiолетовiй – уявного друга, героя мультфiльму, книги. Зберiть тепер заповненi пелюстки до серединки та розташуйте готовi квiти на силуетi дерева.
Погляньте, як розквiтло наше дерево, яким барвистим воно стало!
З часом дружба починає приносити свої плоди. Що вона нам дає? Уявімо, що кожен з вас отримав якостi, що допомагають дружити. Запишіть їх на «яблучках»( метод «Велике коло»)
Подивiться, яким стало наше дерево! Щоб воно зберiгло свою красу, прошу вас пам’ятати правила, якi на сьогоднi ми склали разом, та виховувати у собi якостi справжнього друга, тодi в будь-якiй справi, в будь-якiй ситуацiї ви не залишитесь самi.