kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Мектеп-мейірім мекені

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сіздердің әрқайсысыңыз біздің мектеп жанұясының мүшесісіздер. Ал отбасы ретінде біз әрбір адам өзін маңызды және құрметті сезінетін орта жасай аламыз. Мейірімділік ең кішкентай істерден басталуы мүмкін - күлімсіреу, жылы сәлемдесу, сыныптасына көмектесуге дайын болу. Мұның бәрі ұсақ-түйек сияқты көрінеді, бірақ олар біздің мектепті жылы әрі мейірімді ете алады.

       Бұл сабақта біз қандай мейірімділік іс-әрекеттер қоршаған ортаны және өмірімізді жақсы жаққа өзгерте алатыны туралы айтатын боламыз. Біз мейірімділіктің қалай таралатынын, игі істер тізбегі мектебімізге және одан әрі бүкіл әлемге қалай әсер ететінін талқылаймыз.

Мектебімізді достық, сыйластық, мейірімділік бәрінен де жоғары қоятын орынға айналдыруға әрқайсыңыздың қолыңыздан келеді деп ойлаймын. Бір-бірімізді шабыттандырайық және әрбір адам өзін шынымен жайлы және бақытты сезінетін атмосфераны құрайық.

Ендеше бұл сабақты ашық жүрекпен және мектебімізді жақсы орынға айналдыруға ниеттен бастайық - біз бірге оны нағыз жақсылық мекеніне айналдыра аламыз.

 «Мейірімділік ағашы»

Әр оқушыдан қағаз бетіне басқа оқушыны  немесе жалпы мектеп туралы жақсы немесе мақтауға тұрарлық нәрсе жазуын сұраңыз. Мысалы: «Мария әрқашан көмектесуге дайын», «Біздің мектеп ең жақсы!» және т.б.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Мектеп-мейірім мекені»

№5 мектеп-лицей









«Мектеп–мейірім мекені»







Өткізген: Тыныштықова Ж.Ә.

Сыныбы: 3 Б






















2023-20224 оқу жылы



Тәрбие сағаты

Мектебім – мейірім мекені

Күні

01.09.2023

Сынып жетекшісі:

Тыныштықова Ж.Ә

Класс: 3 «Б»

Қатысушылар саны: 19

Қатыспағандар саны:

Сабақтың мақсаты:

жаңа оқу жылының басталуы қарсаңында білім алушылардың бойында білімнің басымдылығы мен маңыздылығын және жағымды көңіл-күй қалыптастыру Балалардың «сыйластық» құндылығы туралы түсініктерін кеңейту, үлкен – кішіге деген сүйіспеншілігін, сыпайылық қарым – қатынасын дамыту, кішіпейілділікке, ізеттілікке тәрбиелеу.

Құндылықтарды дарыту

Талап: Білуге, жаңаны тануға құштар болу.

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Ресурстар


Ұйымдастыру кезеңі (3 мин)


Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сыныптың дайындығын тексеру.

Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді,

Компьютер


Сабақ басы (10 мин)







Сіздердің әрқайсысыңыз біздің мектеп жанұясының мүшесісіздер. Ал отбасы ретінде біз әрбір адам өзін маңызды және құрметті сезінетін орта жасай аламыз. Мейірімділік ең кішкентай істерден басталуы мүмкін - күлімсіреу, жылы сәлемдесу, сыныптасына көмектесуге дайын болу. Мұның бәрі ұсақ-түйек сияқты көрінеді, бірақ олар біздің мектепті жылы әрі мейірімді ете алады.

Бұл сабақта біз қандай мейірімділік іс-әрекеттер қоршаған ортаны және өмірімізді жақсы жаққа өзгерте алатыны туралы айтатын боламыз. Біз мейірімділіктің қалай таралатынын, игі істер тізбегі мектебімізге және одан әрі бүкіл әлемге қалай әсер ететінін талқылаймыз.


Мектебімізді достық, сыйластық, мейірімділік бәрінен де жоғары қоятын орынға айналдыруға әрқайсыңыздың қолыңыздан келеді деп ойлаймын. Бір-бірімізді шабыттандырайық және әрбір адам өзін шынымен жайлы және бақытты сезінетін атмосфераны құрайық.


Ендеше бұл сабақты ашық жүрекпен және мектебімізді жақсы орынға айналдыруға ниеттен бастайық - біз бірге оны нағыз жақсылық мекеніне айналдыра аламыз.

«Мейірімділік ағашы»

Әр оқушыдан қағаз бетіне басқа оқушыны немесе жалпы мектеп туралы жақсы немесе мақтауға тұрарлық нәрсе жазуын сұраңыз. Мысалы: «Мария әрқашан көмектесуге дайын», «Біздің мектеп ең жақсы!» және т.б.

Бұл жапырақтарды жақсы ағашқа бекітіңіз.
















Түрлі түсті қағаздан қиылған жапырақтарға өз ойларын жазып жабыстырады


Ағаштың суреті, жапырақ



Ортасы

(25 мин)


Ой-қозғау.

«Постер жасау» шығармашылық шеберханасы


Оқушыларды шағын топтарға бөлу.

Әр топты мектепті жақсы жағынан бейнелейтін постер жасайды. Достық атмосфера, бір-біріне деген құрмет, ынтымақтастық және т.б.

Уақыт аяқталғаннан кейін әр топтан өз постерін барлығының алдында көрсетуін сұраймын.


Квест: «Жақсы күнтізбе»

Мақсаты: Оқушыларды бір ай бойы игі істер жасау ортақ мақсатқа жұмылдыру.

Нұсқаулар:

Тапсырмамен таныстыру: Оқушыларға айдың әр күніне мейірімділік әрекеттерін қамтитын «Мейірімді күнтізбе» жасағыңыз келетінін айтыңыз.

Күнтізбе жасау: Айды күндерге бөліп, жақсы істерді жазу үшін әр күн үшін бір орыны бар бос күнтізбе жасаңыз.

Идеяларды жинау: Сыныпта талқылау, онда оқушылар мектепте жақсы істер туралы идеяларды ұсына алады. Бұл сыныптасына көмектесу, мұғалімге алғыс айту немесе қайырымдылық шарасы немесе мектепті бірге тазалау, қамқорлық қимылдары болуы мүмкін.


Күнтізбені толтыру: Оқушыларға айдағы күндерді таңдап, әр күн үшін өздері жасайтын жақсы істерді жазып алыңыз. Мұғалім де өз ұсыныстарын қоса алады.


Тапсырманы орындау: Бір ай бойы оқушылар өз міндеттемелерін орындап, күнтізбеде көрсетілген игі істерді орындайды.


Рефлексия және талқылау: Айдың соңында оқушылардың жасаған игі істері, бұл мектептегі атмосфераға қалай әсер еткені және тәжірибеден қандай сабақ алғаны туралы әңгімелеңіз.


Есепті құру: оқушыларға жақсы істер жасау тәжірибесі және оның қоғамға қалай әсер ететіні туралы қысқаша есеп немесе презентация жасауды ұсыныңыз.


Бұл әрекет оқушыларға мейірімділік олардың күнделікті өмірінің бір бөлігіне айналатынын және мектептегі атмосфераға оң әсер ететінін түсінуге көмектеседі.


Оқушылар өздері құрған постерді қорғайды.








Оқушылар бір-бірімен пікір алмасады және ойларын ортаға салады




Сурет бойынша оқушылар өз ойын айтады.



Соңы

2 мин






Рефлексия.

Оқушылар стикерлерге жеке ойларын жазады:

  • Сабақта сізге не қатты әсер етті?

  • Сіздің есіңізде қандай жақсы істер немесе идеялар қалды?

  • Қандай тапсырмалар немесе әрекеттер ең қызықты болды және неге?

Қорытынды:

Құрметті оқушылар! Бүгін біз әрқайсымыз өз мектебімізді нағыз жақсылықтың мекеніне айналдыра алатынымыз туралы әңгімелестік. Біз бір-бірімізге қолдау көрсетіп, айналамызға қуаныш сыйлайтын сәттердің шынайы құнын және үлкен өзгеріс тудыратын шағын әрекеттер туралы ойладық.

Сіздердің әрқайсысыңыздың жағымды атмосфераны құруға үлес қосу мүмкіндігіңіз бар. Есіңізде болсын, мейірімділік - шектеусіз әрекет. Сіздің күлкіңіз, қолдауыңыз, көмектесуге дайын болуыңыз біздің мектепті жақсырақ етеді.

Мейірімділік сіздің әдетіңізге айналсын, ал басқаларға қолдау көрсету және көңіл бөлу сіздің өміріңіздің ажырамас бөлігіне айналсын. Айналаға позитивті көзқараспен қарайық, жанымыздағы әрбір адамның жақсы жақтарын көрейік.

Мен сіздердің қандай ғажайып және мейірімді адамдар екеніңізді мақтан тұтамын және сіздердің мейірімділіктеріңіз үйлесімді және қолдау көрсететін қоғамдастық құрудағы басты құралымыз болып қала беретініне сенімдімін. Мектебіміз әрқашан мейірімділік пен достықты бәрінен жоғары қоятын мекен болсын.


Бүгін осы сабақта менімен бірге болғаныңыз үшін рахмет. Әрқашан жақсылық жаныңызда жүрсін, сіз біздің болашағымыз және жарқын ертеңгі күнімізге сенетіндігіңізді есте сақтаңыз.



















































































































Тәрбие сағаты анализінің хаттамасы

Күні:__________

Сынып:_________

Білім алатын оқушылар саны:_________

Сынып жетекшісі:________________________________________________________________________

Сынып сағатының тақырыбы:___________________________________________________________

Онкүндік немесе айлық атауы:____________________________________________________________

Қатысушылар: ______________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________



Не бағаланады



1

Сынып жетекшісінің негізгі жеке басының бағасы.




Сынып жетекшісінің толықтай ой өрісі және білімі




Педагогикалық және әдістемелік шеберлігінің деңгейі




Сөйлеу мәдениеті, дикция, шапшаңдық, қарқындылық, бейнелілік, сезімдік




Әдептілік және демократияшылдық деңгейінде оқушылармен қарым-қатынас




Мұғалімнің сыртқы келбеті, мимикасы, қылықтары, өз- өзін ұстау



2

Сынып сағатындағы оқушылардың негізгі мінездемелері




Танымдық белсенділігі, шығармашылық және өз бетінше жұмыс жасау деңгейі




Жалпы тәрбиелеу және арнайы икемділігі және дағдылары




Ұжымдық (топтық) жұмыстар формаларының тиімділігі




Тәртіптілік, ұйымшылдылық, қызығушылық деңгейі.



3

Сынып жетекшісінің және оқушылардың ұстанымын бағалау.




Тәрбиелік материалдың ғылымилығы, қол жетімділігі.




Өзектілік және өмірмен байланыс




Жаңа нәрсенің деңгейі, тәрбиелік материалдың тартымдылығы.



4

Тәрбие берушінің және оқушылардың сынып сағаты барысында қызмет әдісі тиімділігін бағалау.




Сабақ уақытын ұтымды және тиімді пайдалану, оның оңтайлылығы, кезектесуі және қызмет түрлерін алмастыру.




ТСО және көрнекіліктің мақсаттылығы және тиімділігі.




Сынып сағатының барысында оқушылармен кері байланыс




Сынып сағатының оқушыларға тигізетін эстетикалық ықпалының деңгейі.



5

Өткізілген сынып сағатының қорытындыларын және мақсаттарын бағалау.




Сынып сағатының тұжырымдамаларының нақтылық, анықтылық және қысқа айтушылық деңгейі.




Мақсатқа бір уақытта нақтылы, күрделілік және қолдан келерлік қол жеткізу.




Жүргізілген сабақтың оқушыларға ықпалын тигізу. (не нәрсеге және қандай дәрежеде оқытылды)




Тәрбие беру ықпалдылығының деңгейі. (олардың тәрбиелеуге не себеп болды )




Сабақтың оқушыларға тигізген ықпалдылығының деңгейі (олардың дамуына не себеп болды)




Қорытынды:




Әр өлшемнің жоғары бағасы 3 ұпай: жоғары деңгейі 57-63, жақсы деңгейі 50-56, орташа деңгейі 43-49, төмен деңгейі 36-42


Шешімі:

1.__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

.__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

3.__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Директордың тәрбие ісі

жөніндегі орынбасары:


Топ жетекшісі:


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Мектеп-мейірім мекені

Автор: Тыныштықова Жайнагүл Әлімжанқызы

Дата: 05.11.2023

Номер свидетельства: 639341


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства