kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Білім керек б?ріне. Ф. О??арсынова

Нажмите, чтобы узнать подробности

?ызы?ушылы?ын ояту.

1.Тілі бар, ?ні жо?,

 ?зін адам т?сінген.

Ж?регі бар да, ?аны жо?, С?йлеп т?р?ан ішінен.  Б?л не?

 Б?л кітап.

Білім не ?шін керек?  Білімді ?айдан аламыз?

Ма?ынаны тану.

?арыш кемесін бас?арып,

К?к ж?зіне сам?а?ан.

Тауды б?зып, тас жарып

М?хиттарды жал?асам.

?ле?  не туралы айтыл?ан?

Білім туралы айтып, саба?ты? та?ырыбымен таныстырады.

Д?птермен ж?мыс

?р о?ушы ?здеріні? армандары туралы жазып о?иды.

С?ра?тар:

А?ын баланы? армандары ар?ылы ?андай маманды? иелерін атап ?ткен?

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Білім керек б?ріне. Ф. О??арсынова »

Ақтөбе олысы

Әйтеке би ауданы

Қарашатау орта мектебі

Бастауыш класс мұғалімі

Жакибаева Айнагуль Шамилевна


Сабақтың тақырыбы

Білім керек бәріне. Ф. Оңғарсынова

Сілтеме

Әдебиеттік оқу.4-бет

Мақсаттары

Өлеңнің мазмұнын ашып, негізгі ойды ұғындыру.Оқушыларды білімділікке үйрете отырып, білім алуға деген қызығушылығын ояту. Тәртіпті.ұқыпты, ақылды, білімді болуға тәрбиелеу.

Оқыту нәтижесі

Сұрақ қою, сөйлем ойлау, әңгімелеу.

Түйінді идеялар

Білім алуға, өлеңді мәнерлеп оқуға талпындыру.

Уақыты

Стратегиялар

Ресурсы

Сабақтың мазмұны



Мұғалімдердің іс-әрекеті



Оқушының іс – әрекеті

14 00

14 05









14 05

14 10












Топ-

тасты-ру










Ай, күн, жұлдыз, бұлт

Ұйымдастыру бөлімі.

Топпен амандасу.

Психологиялық жаттығу.

Қуанамын мен де ,

Қуанасың сен де.

Қуанайық достарым

Арайлап атқан күнге.


Балаларды топқа бөлу. Әр түрлі бейне арқылы 4 топ 5 баладан бөлінеді.


Сабаққа назарын аударады.

Жаттығуды шеңбер құрып жасады.






Өзіне ұнаған бейнені алып әр бала өз тобына барды.






14 10

14 15







14 15

14 25







14 25

14 35








14 35

14 37







































Болжау





Сұрақ-жауап







Топпен жұмыс










Жеке жұмыс










Оқу құралдарының суреті




















Мамандықтардың суреті



















Карточка




















Қызығушылығын ояту.

1.Тілі бар, үні жоқ,

Өзін адам түсінген.

Жүрегі бар да, қаны жоқ, Сөйлеп тұрған ішінен. Бұл не?

Бұл кітап.

Білім не үшін керек? Білімді қайдан аламыз?

Мағынаны тану.

Ғарыш кемесін басқарып,

Көк жүзіне самғаған.

Тауды бұзып, тас жарып

Мұхиттарды жалғасам.

Өлең не туралы айтылған?

Білім туралы айтып, сабақтың тақырыбымен таныстырады.

Дәптермен жұмыс

Әр оқушы өздерінің армандары туралы жазып оқиды.

Сұрақтар:

Ақын баланың армандары арқылы қандай мамандық иелерін атап өткен?

Сергіту сәті.

Күн нұрын мен сүйемін,

Күнге басымды иемін.

Моншағым көп мойнымда,

Үлкен қалпақ киемін.

Жеке жұмыс Хаббасов Н

Мақалдың жалғасын тап.


Оқусыз білім жоқ, ...............


Ақылды қария, .....................







Жұмбақтың мағынасына қарай табады, қойылған сұрақтарға ойланып жауап береді.





Өлеңді тыңдап, адамның арманы туралы екенін айтады.Сабақтың тақырыбымен танысады.



Өз ойларын жазып, бір біріне оқып береді.



Өлеңнің үш шумағын үш топқа бөліп беріп сұраққа жауап береді.



Барлығы бірге іс-қимыл арқылы жасайды.

14 37

14 40





14 37

14 40






14 43

14 45














Сұрақ-жауап.








Жұлдызша

.

Ой толғаныс.

Бала арманын қалай іске асырмақ?

Өлеңнің авторы кім?


Бүгінгі сабаққа барлығыңыз да жақсы қатыстыңыздар. Жұлдызшаларын санап ең көп жинаған балаға және барлығына үш шапалақ.Сабақ аяқталды.

Рефлекция .Кері байланыс

Стикерге бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жазып жабыстырады.


Сұрақтарға жауап берді.







Барлық бала мадақталды.




Стикерге жазды.


















Күні 04.09.2014ж

Сабақтың тақырыбы

Мектеп – біздің анамыз Ө. Тұрманжанов

Сілтеме

Әдебиеттік оқу.5-бет

Мақсаттары

Өлеңді түсініп оқып,ақынның мектепке деген сезімдерін ұға білуге мүмкіндік жасау.

Тақырыпты өмірмен,

табиғатпен байланыстыру

Оқыту нәтижесі

Сұрақ қою, cуретпен жұмыс, мәнерлеп оқу.

Түйінді идеялар

Оқысаң, озарсың,

Оқымасаң, тозарсың.

Уақыты

Стратегиялар

Ресурсы

Сабақтың мазмұны



Мұғалімдердің іс-әрекеті



Оқушының іс – әрекеті

14 00

14 05







14 05

14 10








Топқа бөлу





стикер

Ұйымдастыру бөлімі.

1.Кіріспе.

а) Амандасу.

Ыммен амандасу.(Арқамен, мұрынмен және төс түйістіру арқылы).

ә) Топқа бөлу.(Түрлі түстер арқылы)



Сабаққа назарын аударады.

Жаттығуды шеңбер құрып жасады.

Әр оқушы өз көршілерімен қимылдар арқылы амандасады.


Өздері ұнатқан түстер арқылы топтасады.






14 10

14 15



























14 15

14 25












14 25

14 35













14 35

14 37





























Қызығушылықты ояту.









Сұрақ-жауап







Топпен жұмыс
































Топтық жұмыс.


Джиксо әдісі.










Жеке жұмыс
















Power Point бағдарламасы.































Power Point бағдарламасы










Үлес

тірмелі жауап парағы




Карточка




















Қызығушылығын ояту.

а) Ой қозғау.

- 1 жылда неше мезгіл бар?

- Әр мезгілде неше ай бар?

- Көп ұзамай келе жатқан қай мезгіл?

Күз мезгілі туралы әңгімелету.

ә) Суретпен жұмыс.

1-сурет. Күз мезгілінде адамдар егін жинап жатқан суреті.

2-сурет. Балалардың мектепке келе жатқан суреті.

Сұрақ.

-Суреттерден не көріп тұрмыз?

-Балалар қайда келе жатыр?

Балалар әрине мектепке күз мезгілінің алғашқы қыркүйек айында барады. Күз мегілінде адамдар егіндерін жинайды.Жемістер піседі. Қазір біздер Ө. Тұрманжановтың «Мектеп біздің анамыз» деген өлеңмен танысайық.


2.Мағынаны тану.Жаңа сабақты хабарлау, мақсатын ашу.

Шығарманың авторы –Өтебай Тұрманжанов. Ол балаларға арнап көптеген өлеңдер жазған. Соның бірін оқып көрелік.

а) Өлең оқылады.

ә) Сөздік жұмыс.

Шөмеле жиналып, үйілген шөп.

Межелі кез белгіленген уақыт.

б) Топтық жұмыс.

1-топ. 1-шумақ.

2-топ. 2-шумақ

3-топ. 3-шумақ.

(Үш топ оқушылары өз шумақтарын түсініп оқып, әр бөлімге ат қояды.)

в) 1,2,3 сандары бойынша топқа бөлу.

  • Әр топ өз шумақтарын басқа топ оқушыларына түсіндіреді.

  • Қайтадан өз топтарына келеді.


Жеке жұмыс Хаббасов Н

Мақалдың жалғасын тап.


Кітап ...............


Сақтықта .....................

Сергіту сәті.

Күн нұрын мен сүйемін,

Күнге басымды иемін.

Моншағым көп мойнымда,

Үлкен қалпақ киемін.




Сұраққа жауап бере отырып, күз мезгілі туралы әңгімелейді.







Оқушылар екі сурет бойынша өз пікірлерін білдіреді.



Оқушылар: Асан мен Айдос мектепке келе жатыр.



Жаңа сабақпен танысады.







14 37

14 40





14 37

14 40






14 43

14 45














Сұрақ-жауап.














Стикер

Ой толғаныс.

Бұл айдың басты қуаныштары не депойлайсың?

Өлеңнің авторы кім?

Бағалау.

-Бүгінгі сабақта не ұнады, не ұнамады?

Сұрақ-жауап парағы бойынша бағалау.

в) Үйге тапсырма.

1. Өлеңді мәнерлеп оқу.

2. Сурет салу.

Кері байланыс


Екі жұлдыз, бір тілек.

Топ басшылары өздерінің ұсыныстарымен тілектерін айтады,тілектерін жүрекшеге жабыстырады..



Оқушылар сұраққа толық жауап айтады.





Барлық бала мадақталды.







Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өз пікірлерін білдіреді.Стикергежазады.







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Білім керек б?ріне. Ф. О??арсынова

Автор: Жакибаева Айнагуль Шамилевна

Дата: 24.02.2015

Номер свидетельства: 178273


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства