Мета: поглибити знання учнів про Т.Г.Шевченко, познайомити з піснями на його вірші; познайомити з українськими народними інструментами кобзою і бандурою.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Урок ритміки на тему: "Т .Г. Шевченко і музика"»
Конспект уроку ритміки 5 клас.
Тема: Т.Г.Шевченко і музика.
Мета: - поглибити знання учнів про Т.Г.Шевченко, познайомити з піснями на його вірші;
- познайомити з українськими народними інструментами кобзою і бандурою;
- удосконалювати навички слухового сприймання музики, уміння аналізувати прослухану музику, виразно і ритмічно виконувати танцювальні рухи;
- розвивати слухову пам'ять, увагу, зв'язне мовлення, збагачувати словниковий запас; працювати над вимовою слів пісні з наголосом;
- виховувати інтерес та любов до музики, до творчості Т.Г.Шевченко.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: портрет Т.Г.Шевченко, музичний центр, ілюстрації, слова пісні, таблички.
Хід уроку.
Організаційний момент.
Учні входять під музику.
Вітання. Вчитель: Добрий день.
Учні: Добрий день, Ольга Вікторівна.
Перевірка апаратів.
Психологічний настрій.
Посміхніться один одному. Я бажаю вам гарного настрою. Будьте уважні на уроці. Говоріть слова чітко і правильно.
Основна частина.
Повідомлення теми і мети уроку.
Цей урок ми присвячуємо Великому Кобзарю.(показ портрета).
Тема нашого уроку: Тарас Григорович Шевченко і музика.
Епіграф. Наша дума,наша пісня
Не вмре, не загине…
От де, люди, наша слава,
Слава Україні.
Т.Г.Шевченко.
На уроці ми будемо:
слухати і аналізувати пісні;
грати;
танцювати;
працювати над піснею.
Актуалізація опорних знань.
Цими днями, а саме 9-го березня, ми святкуємо 200 років від дня народження Т.Г.Шевченка. Хто такий Т.Г.Шевченко? (Учні розповідають про нього що знають)
Т.Г.Шевченко видатний український поет. Художник. Народився 9 березня 1814 р. в селі Моринцях на Київщині. Написав збірку віршів «Кобзар».
Слово вчителя. З дитинства Тарас цікавився музикою, він любив слухати народні пісні. По селах ходили сліпі кобзарі і співали про тяжку долю,про козаків. Вони грали на кобзі ( показ)
Кобза – український струнно-щипковий інструмент. Струнний – є струна, щипковий – грають щипком. (учні по черзі читають, а потім всі разом повторюють).
Понад 200 пісень створив народ на вірші Тараса Шевченко.
Послухайте пісню яка називається «Думи мої, думи мої» (прослуховування пісні ).
Аналіз прослуханого твору.
- Який характер музики пісні «Думи мої»? (Характер пісні сумний, задумливий).
- Який темп музики? (Темп повільний)
- Хто співає пісню? ( Пісню співає чоловік)
- Музику пісні виконує український народний інструмент бандура (показ ілюстрації).
Бандура – український струнно-щипковий інструмент.
Послухайте пісню ще раз та розгляньте репродукцію картини художника Михайла Божія «Думи мої». (повторне слухання).
-Як зображений Т.Шевченко на картині? ( Шевченко зображений у глибокій задумі, сумний).
- Може картина передати настрій пісні? ( картина передає задумливий настрій пісні).
-Що ми робили?
-Ми слухали і аналізували пісню «Думи мої».
Будемо грати. Гра називається «Назви музичний інструмент». Треба з букв скласти назву музичного інструмента.
БЕНБУ ПІСОЛКА
СЛІГУ РАДУБАН ЗАКОБ
(учні по черзі складають назву музичних інструментів, потім разом їх називають).
- Що це?
- Це українські народні інструменти.
Будемо танцювати український танець.
Станьте в коло. Повторимо рухи. Спочатку йдемо по колу перемінним кроком (учні виконують). Потім сходимось і розходимось, повторюємо 2 рази (виконують). Виконуємо вихилясник. Хлопці виконують присядку, а дівчинка вірьовочку.
Послухайте музику( прослуховують).
Яка музика? ( Музика весела, задорна,швидка)
Танцюйте весело, задорно.
( учні самостійно виконують танок).
Сядьте біля піаніно будемо співати пісню .
як називається пісня?
Пісня називається «Зацвіла в долині червона калина».
Хто написав слова пісні?
Слова пісні написав Т.Г.Шевченко.
Послухайте пісню і скажіть, який характер пісні? ( учні слухають пісню у виконанні вчителя).
Який характер пісні?
Характер спокійний, плавний, наспівний.
Прочитайте слова пісні, виділяючи наголос. ( учні по черзі читають слова з наголосом).
Відстукайте ритм пісні . ( учні спочатку відстукують ритм, а потім відстукують і проговорюють слова).
Встаньте. Будемо співати (виразне виконання пісні).
Підсумок.
Що ми робили на уроці?
Яка тема уроку?
Що нового ви дізнались на уроці?
Які пісні слухали?
З якими музичними інструментами познайомились?
Вам сподобався урок? ( оцінювання роботи учнів)
Урок закінчен. До побачення. ( учні виходять під музику).