?арапайым музыка теориясыны? негізгі ??ымдары. Музыка ж?не музыка ?дістемесі.
?арапайым музыка теориясыны? негізгі ??ымдары. Музыка ж?не музыка ?дістемесі.
?арапайым музыка теориясынан ал?ан білімдерін ?алыптастырып, ?орытындылау, музыка сауатынын негізгі ??ымдарын бекіту; ал?ан білімдерін іс ж?зінде ?олдана білу; есту, дауыс ж?не орындаушылы? ?абілеттерін дамыту;эстетикалы? сезімдерін, дауыс ыр?а?ын т?рбиелеу.
Музыка теориясыны? ??ымдарын ?айталау: дыбыс, нота, дыбыс ?за?ты?тары, ?зілістер, музыка кілті, нота ар?ауы (желісі), музыкада?ы ?лшемдер, ?лестер. Музыкалы? интервалдарды ?айталау: жай, ??рамдас, гармониялы?, мелодиялы?, санды?-сапалы? ?асиеттері, диссонанс-консонанс, жай интервалдарды? кестесін.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«?арапайым музыка теориясыны? негізгі ??ымдары. Музыка ж?не музыка ?дістемесі.»
СИСТЕМА МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
МЕТОДИЧЕСКАЯ ИНСТРУКЦИЯ ПО ПЛАНИРОВАНИЮ УЧЕБНЫХ ЗАНЯТИЙ
Ред 1
Сабақ жоспары
Күні 11.02.2015
Пән Музыка және музыка әдістемесі
Тобы ДВ-12-9
Оқытушы Аралбаева Б.Т.
Сабақтың тақырыбы: Қарапайым музыка теориясының негізгі ұғымдары
Сабақтың түрі: қайталау, қорытындылау сабағы
Мақсаты: қарапайым музыка теориясынан алған білімдерін қалыптастырып, қорытындылау
Міндеттері:
музыка сауатынын негізгі ұғымдарын бекіту;
алған білімдерін іс жүзінде қолдана білу;
есту, дауыс және орындаушылық қабілеттерін дамыту;
эстетикалық сезімдерін, дауыс ырғағын тәрбиелеу
Күтілетін нәтиже:
оқушы музыка терминдерін біледі;
негізгі ұғымдарды түсініп жұмыста пайдаланады;
түрлі тапсырмаларды орындағанда білімдерін қолдана алады;
ноталық диктантты жазып, анализ жасай алады;
музыкалық шығарманы эстетика тұрғыдан қабылдай алады;
ән ырғағына дауыс ырғағын келтіріп орындай алады
Сабақтың құралдары: проектор, ф-но, таратпа парақтары, балаларға арналған шулы аспаптар, әндердің нота жазбалары
Сабақ барысы:
I Оқушылармен амандасу,сабаққа дайындықтарын тексеру, сабақтың тақырыбың айтып, мақсатың қою,таратпа құралдармен қалай жұмыс жасайтындарын түсіндіру.
IIМузыка теориясының ұғымдарын қайталау: дыбыс, нота, дыбыс ұзақтықтары, үзілістер, музыка кілті, нота арқауы (желісі), музыкадағы өлшемдер, үлестер.
1 Берілген өлшемдерде (3/4; 4/4) үш тактіден әр түрлі дыбыс ұзақтықтар мен үзілістерді пайдалана отырып , топтастыруды жасау. Тапсырманы жұмыс парағына орындайды. Оқушылар бір-бірін тексеріп, бағалайды.
2 Нота диктантын жазу, өлшем бойынша такт сызықтарын қою. Тапсырманы жұмыс парағына орындайды. Нәтижесін слайдта көрсетілген дұрыс нота жазуымен тексереді, бағалайды.
Диктанттын әуенің дирижерлеп, ұзақтықтарын, үзілістерін көрсетіп айту.
3 Музыкалық интервалдарды қайталау: жай, құрамдас, гармониялық, мелодиялық, сандық-сапалық қасиеттері, диссонанс-консонанс, жай интервалдардың кестесін.
4 Интервалдарды құрастыру. Тапсырманы жұмыс парағына орындайды. Берілген дыбыстардан жай интервалдарды құрастыру.Нәтижесін тақтада жазылған дұрыс нота жазуымен тексереді, бағалайды.
5 «Моншақтар» әннің нотасын жазу, әуенде такт сызықтарын қою. Тапсырманы жұмыс парағына орындайды. «Моншақтар» әуеннің құрамындағы интервалдарды анықтау. Нәтижесін слайдта көрсетілген дұрыс нота жазуымен тексереді, бағалайды.