2 клас
Тема: Як побудована музика. Тричастинна будова твору.
Мета: Формувати свідоме сприйняття учнями простих побудов (форм) музики: одночастинної,двочастинноїта та тричастинної; визначити характерні ознаки кожної із музичних форм; розвивати творчі здібності, творчу уяву, емоційність учнів; виховувати інтерес до народної пісні, музики композиторів Е. Гріга, Д. Кабалевського.Л.Бетховена.
Обладнання : музичний інструмент, програвач, комп., мультимедійна презентація ( в ній записи музики та пісень, портрети композиторів).
Тип уроку : комбінований, урок поглиблення знань.
Хід уроку
Вхід учнів до класу під твір Д.Кабалевського «Ми другокласники»
Для розкриття образів і задуму твору композитор завжди обмірковує всі елементи музичної мови, не забуваючи про лад, динаміку та темп, а також про форму самого твору.
Презентація:
-Музичні форми творів бувають :Одночастинні Двочастинні Тричастинні Чотиричастинні Рондо та Варіації Слайд 2
-Одночастинні твори.Вних немає зміни характеру музики або ж це пісні без приспіву
Слайд 3
-Давайте зараз з вами пригадаємо 2 поспівки і зразу ж розспіваємось . Вони одночастинні. (Поспівки «Дівчатка ми» та «Ми хлопчики» Слайди 4-7
- Виконаємо ще одну по співку «Ми другокласники» і спробуємо оприділити її форму. Слайди 8-9
Замінити слова Третьокласники на Другокласники
- Пригадаємо пісню та визначемо її форму (фр.нар.п.»Пастуша пісня») Слайд 10
- Чим відрізняється двочастинна форма музичних творів від одночастинної?
Правильно! Двочастинна складається з двох, контрастних за характером частин або ж це пісня з заспівом та приспівом . Слайди 11-12
-Пригадаємо твір з двочастинною формою. Е.Гріг Пісня Сольвейг Слайд 13
- Є твори з тричастинною будовою. Тричастинна музика- музика, в якій перша та третя частини одинакові, а средня контрастна по характеру, настрою. Або всі три частини різні. Слайд 14
- Слухаємо твір Л.Бетховена «Весела.Сумна» та оприділяємо структуру його форми
Слайд 15
-І останнє завдання на сьогоднішньому уроці. Пригадайте 1 куплет пісні
“Як діждемось літа” та визначте її форму. Слайди 16-17
-Розучимо 2 та 3 куплети пісні. Звернемо увагу на чистоту інтонування, дихання та дикцію. Слайди 18-19
-Домашнє завдання : слухати різні види музики Слайд 20
Вихід з класу під твір Д.Кабалевського «Ми другокласники»