_________Бердигулова А.Ж _____ Жанымхан. А ______Байғалым. А
Сабақ тақырыбы | Сабақ мақсаты | Күтілетін нәтиже | Қамтылатын модульдар мен сұрақтар | Ресурстар |
«Дарынды және талантты оқушымен жұмыс жасау жолдары » | 1. «Дарынды және таланты балалардың өмірге келуі олардың басты ерекшеліктері неде?» Мұғалімдердің жаңа әдіс-тәсілдерді меңгеруіне ықпал ете отырып, құштарлығын ояту. 2.Пән мұғалімдеріне оқу мен оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер және сабақта қалай қолдануға болатындығы жайлы түсінік қалыптастыру. | Мұғалімдер түрлі тапсырма орындау барысында дарынды және таланты оқушыларды анықтау жолын табады. 2.Талантты және дарынды оқушымен жұмыс жасау тиімділігі жайлы мағұлмат алады және оны өз тәжірибелерінде қолданады. | Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдері «Дарынды және талантты балалар дүниеге қалай келеді | Мұғалімге арналған нұсқаулық 50-57 беттер |
Коучинг барысы |
кезеңдер | Бөлінетін уақыт | Коучгерлердің іс-әрекеті | Мұғалімнің іс-әрекеті | Ресурстар |
Психологиялық ахуал туғызу | 5 минут | Көтеріңкі көңіл күй сыйлау | «Тамаша екен жаттығуы » Тыңдаушылардың жақсы қасиеттерін айту сұралады. Мысалы: -мен Айгүл ақкөңілмін -мен … ақылдымын т.б Әр адам бойындағы жақсы қасиеттерді айтқаннан кейін тамаша екен деп айтып бір мезгілде бас бармағын көрсетіп қолдарын жоғары көтереді. | |
Қызығушылықты ояту кезеңі | 5 минут | Балалардың барлығы да дарынды бола алады… Дарынды және таланты балалардың айырмашылығы… | Топтар өзара ой бөліседі «Дарынды» «Талантты» сөздерінің мағынасын өздері талдап шығады. | Флипчарт,маркер,стикер суреттер,ақша. |
Миға шабуыл | 10 минут | Аукцион жүргізуді үйретемін | Топтың әр мүшесі басқа топтарға барады,ал топ басшысы орнында калады да өз постерін қорғайды.Топ мүшелері қайтып орындарына келеді де ақшамен бағалайды. | Өз ойларын флипчартқа түсіру. |
Топқа бөлу | 5 минут | Топты ортаға шығарып қайта доп лақтыру арқылы қайта топқа бөлемін,Коуч доп лақтырған адам топ басшысы болады да ал қалған мүшелерін өзі доп лақтыру арқылы топқа кіргізеді. | | |
Ой қозғау | 10 минут | Бейнефильмдер көрсетемін: 1.«Монголдың әнші баласы» 2.Бала Жамбыл | Бейнефильм көреді | Бейнефильм интернеттен алынған |
Тәжірибе | 5 минут | Осыдан алған әсерін эссе түрінде жазуды ұсынамын | Алған әсері бойынша эссе жазады. | А-4, қаламсап |
Қорытынды | 2 минут | ДАРЫНДЫ БАЛА ҚАЛАЙ ДҮНИЕГЕ КЕЛЕДІ? | Әркім өз түсініктерін айта отырып қорытады | Слайд көрсетемін. |
Рефлексия | 2 минут | 1+5 ӘДІСІН ӨТКІЗУ | Ақ параққа 1 сурет салады, суретті ашатын 5 сын есім жазады. | Ақ парақ маркер |