kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Звичайні дроби та дії першого ступеня з ними.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тема: Звичайні дроби та дії першого ступеня  з ними.

Мета:

навчальна:   узагальнити вміння перетворювати мішане число у неправильний дріб і навпаки, порівнювати та виконувати дії додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками, розв’язувати задачі;

розвивальна: розвивати логічне мислення, вміння правильно висловлювати думку, самостійно застосовувати  набуті знання;

виховна:       виховувати культуру дискутування, вміння співпрацювати; створити ситуацію успіху для кожного учня.

Тип уроку: узагальнення і корекція знань, умінь і навичок.

Обладнання: епіграф, портрет І.Я. Франка та Анатоля Франса, картки із завданнями, картинки – відповіді до задач.

Епіграф: «Вчитися можна тільки цікаво …

Щоб перетравлювати знання, поглинати їх треба з апетитом».

(А. Франс)

Хід уроку

І. Організація  класу. Створення емоційного настрою.

Привітавшись, учитель пропонує дітям взятись за руки посміхнутись, подарувати чарівну посмішку один одному. Бачите, скільки, вам у  відповідь подарували усмішок.

І від цього нам усім стало добре, тепло, приємно, радісно. Ось із таким настроєм ми й будемо працювати упродовж уроку.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

«Інтерактивна вправа» Віднови хід думок.

Учитель виступає в ролі учня, учень – у ролі вчителя. Учні вдома підготували запитання за домашніми задачами, які на їх погляд складні й не дуже зрозумілої. Відповідаючи на питання учнів, учитель ще раз привертає їхню увагу на складні моменти, коригує та систематизує знання.

Консультанти доповідають про хід виконання домашнього завдання, в кінці уроку учні здають зошити на перевірку.

ІІІ. Актуалізація опорних  знань.

Усні вправи. Гра «Відкритий  мікрофон».

Учні по черзі передають іграшковий мікрофон, відповівши на запитання вчителя, та розв’язавши задачу.

Задача 1. Іван Франко, український письменник, прожив у Львові 40 років, що становить  його життя. Скільки років прожив письменник? [60 років]

Задача 2. Великий Каменяр  частину свого життя провів у рідному селі Нагуєвичі. Скільки років прожив Іван Якович у батьківському домі? [6 років]

Задача 3. У селі Криворівня Івано-Франківської області працював і відпочивав Франко  свого життя. Скільки років жив Франко у Криворівні?

[12 років]

Задача 4. Яка відстань від рідного села Франка до Дрогобича, якщо  шляху становить 4 км? [16 км]

ІV. Мотивація навчання.

Учитель. Відомий французький письменник ХІХ ст. Анатоль Франс одного разу зауважив: «Вчитися можна тільки весело…Щоб перетравлювати знання, потрібно поглинати їх з апетитом». Ці слова ми візьмемо за епіграф нашого уроку, на якому ви не тільки зможете закріпити матеріал з теми «Звичайні дроби», але й дізнатись багато цікавого.

V. Повідомлення теми й мети уроку.

Сьогодні на уроці як ви вже мабуть здогадались ми узагальнимо вміння перетворювати мішане число у неправильний дріб, і навпаки, порівнювати та додавати дроби з однаковими знаменниками, розв’язувати задачі на знаходження дробу від числа.

VІ. Застосування знань, умінь і навичок.

Гра  у нас буде незвичайна – «Ігри патріотів».

Вітаємо  І команду «Знай наших»

               ІІ команду «Свої люди»

               ІІІ команду «Реальний шанс»

Я бажаю всім успіху та чекаю активності, чітких відповідей.

Працюємо під девізом:

Думаємо колективно,

Працюємо оперативно,

Сперечаємося доказово –

Це для всіх обов’язково.

І конкурс «Золота лихоманка

     18

Епідеміологічна служба острова Реюньйон повідомляє, що на острові знову «золота лихоманка». У цьому конкурсі потрібно відгадати зашифроване слово. Впишіть у квадратні дужки такі числа, щоб рівність була правильною і запишіть слово.

Завдання для І команди

У багатьох садах живе істота, яка має 14 175 зубів. Дізнайтеся про назву цієї найзубастішої істоти, розгадавши слово.


Ключ до відповіді:

3

4

14

5

87

8

1

е

в

я

ч

р

к

Відповідь. Черв’як

Завдання для II команди

Відгадайте найбільш калорійний плід у світі, який має 741 калорію на фунт вжитої маси.


Ключ до відповіді:

79

4

41

1

7

2

8

в

о

д

а

а

о

к

Відповідь. Авокадо

Завдання для III команди


Відгадайте назву дерева, яке називають «притулок леді». Воно має стовбур товщиною 191 см, його висота 2,74 м і крона займає площу 499 м2. Під його гілками можуть розміститися 150 чоловік.

Ключ до відповіді:

17

35

3

9

100

2

59

в

о

г

з

о

е

р

Відповідь. Грозове.

Підбиття підсумків конкурсу.

З кожної команди виходять по 1 учню і записують слово у таблицю.

ІІ конкурс «Крутий підйом»


З кожної команди виходять по одному учню і починають виконувати дії над дробами, рухаючись знизу вгору.

19

Учні дістають із корзини рибку на якій написані задачі і розв’язують.

  1. Швидкість польоту стрижа – 1600м/хв. Швидкість польоту шпака становить    швидкості польоту стрижа. Знайти швидкість польоту шпака.
  2. Граничний вік лева – 35 років, що становить  граничного віку слона. Який граничний вік слона?
  3. Із 640 найважливіших культурних рослин земної кулі  походять з Азії. Скільки культурних рослин походять з Азії?
  4. Із 640 найважливіших культурних рослин земної кулі  з Північної і Південної Америки. Скільки культурних рослин походять з Америки?
  5.  Із 640 найважливіших культурних рослин земної а  з Африки. Скільки культурних рослин походять з Африки?
  6. У класі 36 учнів,  з них навчаються на добре і відмінно. Скільки учнів навчаються на добре і відмінно?

VІ. Підсумок уроку.

Рефлексивна бесіда.

На аркуші паперу, що передаються з парти на парту, учні повинні нарисувати довільну геометричну фігуру на тому місці, що відображає підготовку до контрольної роботи.

Я вже готовий до к.р.                  Усе розумію _____________________

_________________

                                                       Потрібно допомога _______________

Інтерактивна вправа «Закінчи речення»

  1. Ми сьогодні повторили …
  2. Ми сьогодні виконували …
  3. Ми сьогодні дізналися …
  4. Найбільше зацікавило …

VІІ. Домашнє завдання.

1. Підготуватися до контрольної роботи.

2. Розв’язати завдання іншої групи.

3. Творче завдання.

 

 

 

                                         

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Звичайні дроби та дії першого ступеня з ними.»

Урок з математики в 5 класі

Тема: Звичайні дроби та дії першого ступеня з ними.

Мета:

навчальна: узагальнити вміння перетворювати мішане число у неправильний дріб і навпаки, порівнювати та виконувати дії додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками, розв’язувати задачі;

розвивальна: розвивати логічне мислення, вміння правильно висловлювати думку, самостійно застосовувати набуті знання;

виховна: виховувати культуру дискутування, вміння співпрацювати; створити ситуацію успіху для кожного учня.

Тип уроку: узагальнення і корекція знань, умінь і навичок.

Обладнання: епіграф, портрет І.Я. Франка та Анатоля Франса, картки із завданнями, картинки – відповіді до задач.

Епіграф: «Вчитися можна тільки цікаво …

Щоб перетравлювати знання, поглинати їх треба з апетитом».

(А. Франс)

Хід уроку

І. Організація класу. Створення емоційного настрою.

Привітавшись, учитель пропонує дітям взятись за руки посміхнутись, подарувати чарівну посмішку один одному. Бачите, скільки, вам у відповідь подарували усмішок.

І від цього нам усім стало добре, тепло, приємно, радісно. Ось із таким настроєм ми й будемо працювати упродовж уроку.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

«Інтерактивна вправа» Віднови хід думок.

Учитель виступає в ролі учня, учень – у ролі вчителя. Учні вдома підготували запитання за домашніми задачами, які на їх погляд складні й не дуже зрозумілої. Відповідаючи на питання учнів, учитель ще раз привертає їхню увагу на складні моменти, коригує та систематизує знання.

Консультанти доповідають про хід виконання домашнього завдання, в кінці уроку учні здають зошити на перевірку.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.


Усні вправи. Гра «Відкритий мікрофон».

Учні по черзі передають іграшковий мікрофон, відповівши на запитання вчителя, та розв’язавши задачу.

Задача 1. Іван Франко, український письменник, прожив у Львові 40 років, що становить його життя. Скільки років прожив письменник? [60 років]

Задача 2. Великий Каменяр частину свого життя провів у рідному селі Нагуєвичі. Скільки років прожив Іван Якович у батьківському домі? [6 років]

Задача 3. У селі Криворівня Івано-Франківської області працював і відпочивав Франко свого життя. Скільки років жив Франко у Криворівні?

[12 років]

Задача 4. Яка відстань від рідного села Франка до Дрогобича, якщо шляху становить 4 км? [16 км]

ІV. Мотивація навчання.

Учитель. Відомий французький письменник ХІХ ст. Анатоль Франс одного разу зауважив: «Вчитися можна тільки весело…Щоб перетравлювати знання, потрібно поглинати їх з апетитом». Ці слова ми візьмемо за епіграф нашого уроку, на якому ви не тільки зможете закріпити матеріал з теми «Звичайні дроби», але й дізнатись багато цікавого.

V. Повідомлення теми й мети уроку.

Сьогодні на уроці як ви вже мабуть здогадались ми узагальнимо вміння перетворювати мішане число у неправильний дріб, і навпаки, порівнювати та додавати дроби з однаковими знаменниками, розв’язувати задачі на знаходження дробу від числа.

VІ. Застосування знань, умінь і навичок.

Гра у нас буде незвичайна – «Ігри патріотів».

Вітаємо І команду «Знай наших»

ІІ команду «Свої люди»

ІІІ команду «Реальний шанс»

Я бажаю всім успіху та чекаю активності, чітких відповідей.

Працюємо під девізом:

Думаємо колективно,

Працюємо оперативно,

Сперечаємося доказово –

Це для всіх обов’язково.

І конкурс «Золота лихоманка

18

Епідеміологічна служба острова Реюньйон повідомляє, що на острові знову «золота лихоманка». У цьому конкурсі потрібно відгадати зашифроване слово. Впишіть у квадратні дужки такі числа, щоб рівність була правильною і запишіть слово.


Завдання для І команди

У багатьох садах живе істота, яка має 14 175 зубів. Дізнайтеся про назву цієї найзубастішої істоти, розгадавши слово.

Ключ до відповіді:

3

4

14

5

87

8

1

е

в

я

ч

р

к






Відповідь. Черв’як

Завдання для II команди

Відгадайте найбільш калорійний плід у світі, який має 741 калорію на фунт вжитої маси.

Ключ до відповіді:

79

4

41

1

7

2

8

в

о

д

а

а

о

к






Відповідь. Авокадо

Завдання для III команди

Відгадайте назву дерева, яке називають «притулок леді». Воно має стовбур товщиною 191 см, його висота 2,74 м і крона займає площу 499 м2. Під його гілками можуть розміститися 150 чоловік.

Ключ до відповіді:

17

35

3

9

100

2

59

в

о

г

з

о

е

р





Відповідь. Грозове.

Підбиття підсумків конкурсу.

З кожної команди виходять по 1 учню і записують слово у таблицю.

ІІ конкурс «Крутий підйом»

З кожної команди виходять по одному учню і починають виконувати дії над дробами, рухаючись знизу вгору.

19

Учні дістають із корзини рибку на якій написані задачі і розв’язують.

  1. Швидкість польоту стрижа – 1600м/хв. Швидкість польоту шпака становить швидкості польоту стрижа. Знайти швидкість польоту шпака.

  2. Граничний вік лева – 35 років, що становить граничного віку слона. Який граничний вік слона?

  3. Із 640 найважливіших культурних рослин земної кулі походять з Азії. Скільки культурних рослин походять з Азії?

  4. Із 640 найважливіших культурних рослин земної кулі з Північної і Південної Америки. Скільки культурних рослин походять з Америки?

  5. Із 640 найважливіших культурних рослин земної а з Африки. Скільки культурних рослин походять з Африки?

  6. У класі 36 учнів, з них навчаються на добре і відмінно. Скільки учнів навчаються на добре і відмінно?

VІ. Підсумок уроку.

Рефлексивна бесіда.

На аркуші паперу, що передаються з парти на парту, учні повинні нарисувати довільну геометричну фігуру на тому місці, що відображає підготовку до контрольної роботи.


Я вже готовий до к.р. Усе розумію _____________________

_________________

Потрібно допомога _______________


Інтерактивна вправа «Закінчи речення»

  1. Ми сьогодні повторили …

  2. Ми сьогодні виконували …

  3. Ми сьогодні дізналися …

  4. Найбільше зацікавило …

VІІ. Домашнє завдання.

1. Підготуватися до контрольної роботи.

2. Розв’язати завдання іншої групи.

3. Творче завдання.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Звичайні дроби та дії першого ступеня з ними.

Автор: Соломаха Ірина Віталіївна

Дата: 15.01.2016

Номер свидетельства: 277296


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства