kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Знаходження дробу від числа. Розв’язання задач і вправ.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок № 75 (11)

 

Тема: Знаходження дробу від числа. Розв’язання задач і вправ.

 

Мета:

Закріплення понять: дріб від числа, правильні, неправильні дроби, мішані дроби.

Закріплення  умінь і навичок знаходження дробу від числа, перетворення неправильних дробів у мішані, мішаних дробів у неправильні; перетворення мір довжини, ваги, часу.

Розвиток логічного мислення, увагу, пам'ять, розумову активність, інтуїцію, пізнавальну самостійність, пізнавальний інтерес, потребу в самоосвіті, ініціативу, творчість, обґрунтованість суджень.

Виховання акуратності і активності, самостійності.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Урок!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1»

28.01.2014 Урок № 75 (11)


Тема: Знаходження дробу від числа. Розв’язання задач і вправ.


Мета:

Закріплення понять: дріб від числа, правильні, неправильні дроби, мішані дроби.

Закріплення умінь і навичок знаходження дробу від числа, перетворення неправильних дробів у мішані, мішаних дробів у неправильні; перетворення мір довжини, ваги, часу.

Розвиток логічного мислення, увагу, пам'ять, розумову активність, інтуїцію, пізнавальну самостійність, пізнавальний інтерес, потребу в самоосвіті, ініціативу, творчість, обґрунтованість суджень.

Виховання акуратності і активності, самостійності.


Формування компетентностей:

Соціальна компетентність: самостійне розв’язання завдань різними способами і вибір раціональніших, самооцінка і взаємооцінка;

Комунікативна компетентність: стимулювання умінь учнів, коментування розв’язаних завдань, взаємоперевірка вислову власної точки зору

Інформаційна компетентність: використання додаткової інформації; використання таблиць, схем, опорних конспектів;

Полікультурна компетентність: зв'язок з іншими предметами, життєвими ситуаціями, моделювання.

Продуктивна творча діяльність: використання творчих завдань, складання завдань, питань, алгоритмів.

Обладнання та матеріали: роздавальний матеріал (картки, листи самооцінки, самоконтролю, завдання, мапи, маркери), електронна презентація Power Point, відео матеріали.


Форма проведення: урок – телепередача

Епіграф:

«Математика являє собою могутній інструмент пізнання природи»
О.Д.Олександров


Хід уроку:


  1. Організація класу.

Дзвоник всім нам дав наказ –

До роботи швидше в клас.

Біля парти станьте чемно –

Хай мине час недаремно.

Будьте уважні і старанні всі –

Сядьте рівненько на місця свої.


Учні займають місце відповідно з (фігуркою тваринки), яку отримали на початку уроку. Пропоную вибрати капітана та секретаря.


Ми будемо працювати в групах, тому пропоную вам згадати правила роботи в групах і доповнити, якщо вважаєте за потрібне: (Слайд2 )


  • Бути активним.

  • Поважати думку товариша.

  • Бути доброзичливим.

  • Не перебивати!

  • Дотримуватися регламенту.

  • Поважати правила роботи в групі.

  • Нікого не засуджувати!

_________________________________________

_________________________________________

_________________________________________


  1. Мотивація навчальної діяльності.


Сьогодні наш урок незвичний. Ми всі будемо учасниками телепередачі «Світ тварин в гостях у математики» (Слайд 3)

Девіз уроку:

Міркуймо – швидко !

Відповідаймо – точно !

Лічимо – вірно !


Я буду ведучою, а ви - гравцями. Наше завдання з'ясувати, що знаєте про різних тварин і показати свої знання.

І помічником сьогодні буде у нас комп’ютер.


  1. Перевірка домашнього завдання.

Задача № _977 за підручником. (Слайд 4 )

Планував – 50 хв - 1=5/5

Витратив -? – 7/5 часу


Розв'язання

1 спосіб

1)50: 5=10 (хв) 1/5 частина запланованого

2) 10*7=70 (хв) витратив

70 хв = 1год 10 хв

2 спосіб

1) 50:5*7=70(хв) витратив

2) 70 хв=1 год 10 хв

Відповідь: 70 хв або 1 год 10 хв


Обмінятися зошитами і виконати взаємоперевірку.


Перед будь-якими змаганнями зазвичай проводять тренування і розминку. Ось і ми зараз проведемо розминку і згадаємо всі необхідні нам визначення і правила.


Всі свої результати ми будемо заносити в лист контролю. Тому вам треба бути активними, уважними і акуратними.


Розминка:

До нас вранці забрався гість і влаштував нам маленькі неприємності. Але він зрозумів, що наробив шкоди і йому дуже соромно. Діти, давайте допоможемо виправити «шкоду» нашого гостя.

В пропущені «дірочки» необхідно вставити потрібні слова, щоб мі змогли повторити правила, які будуть потрібні для нашого уроку. Але цих слів більше, ніж «дірочок», тому вибирати треба тільки правильні слова.



«Решето» (Слайд5 )

1 група

  • З двох дробів з однаковими знаменниками більший той, у якого чисельник більше.

  • З двох дробів з однаковими чисельниками більше той, у якого знаменник менше.


2 група:

  • Правильний дріб - це дріб, в якому чисельник менше знаменника.

  • Для перетворення неправильного дробу в мішане число необхідно поділити чисельник дробу на його знаменник; остачу від ділення записати в чисельник, знаменник залишити без змін; результат від ділення записати в якості цілої частини.


3 група:

  • Неправильний дріб - це дріб, в якому чисельник більше знаменника або дорівнює 1.

  • Результатом перетворення мішаного числа в неправильний дріб буде дріб чисельник якого дорівнює сумі чисельника мішаного дробу з добутком цілої частини на знаменник, а знаменник залишається без зміни.


Завдання для капітанів:


Капітани допоможуть скласти зі слів правило знаходження дробу від числа. «Пазли» (Слайд 6)


Дріб від числа треба знайти:


Не будемо нікого турбувати

Нам треба задане число

Ділити на знаменник дробу

і на чисельник помножати


На цьому розминка закінчена, починаємо нашу програму.


  1. Розв’язання задач і вправ

Ви, мабуть здогадалися, що наш гість – це мишеня.

Тваринний світ дуже різноманітний, тому сьогодні ми будемо говорити про тварин, про яких можна сказати "самий, самий, самий". Тобто або найбільше, або найвище, або більше всіх живе на світі.

Про черепах. На островах Тихого океану живуть черепахи - гіганти. Вони такої величини, що діти можуть кататися, сидячи у них на панцирі.

Дізнатися назву самої великої черепахи нам допоможе наступне завдання


Завдання 1 (Слайд7 )


Неправильні дроби записати мішаними числами, а мішані – у вигляді неправильних:

(ВІДПОВІДІ ЗАПИШІТЬ В ТОМУ Ж ПОРЯДКУ)

;

Відповіді.



Дешифратор

И

Р

Д

Х

С

Е

Е

Л

М

О


Випишіть відповідну букву. В результаті ви отримаєте назву самої великої черепахи в світі. Діти демонструють свої відповіді. Перевірка за слайдом


Відповідь: Д Е Р М О Х Е Л И С.


Ці черепахи не тільки самі великі, але й довше всіх на світі живуть. Живуть вони двісті років.


А як всі діти люблять малят : кошенят і цуценят, то ми будемо говорити і про дитинчат цих тварин.

Коли бачиш кошеня чи цуценя, так і хочеться взяти їх на руки, погладити та погратись з ними. А як ви думаєте чи можна взяти на руки і погладити маленького слоненяти.


(Додаткове завдання) Для цього дізнаємося спочатку висоту, довжину і масу найбільшої наземної тварини - африканського слона.


Задание 2 Хто швидше?


На дошці плакати із завданнями. По черзі представники кожної команди виходять і вписують числа.


125


65


6500



*4


+25



*5




+60



-2000



+


-5000


-





+




























кг

350

см

450

см




6000

Маса

Висота Довжина


Завдання 3 (Слайд8 )
Мама-слониха має масу 6000 кг, давайте знайдемо масу слоненя, якщо відомо, що вона становить 1/5 частину від маси великого слона.

Розв’язок:

6000 : 5*1 = 1200 (кг).

Відповідь: 1200 кг


Так, такого малюка на ручки не візьмеш!


(відео сюжет про слонів)


Про слонів. Африканський слон - найбільша наземна тварина, однак незважаючи на масивне тіло, слон разюче рухливий і легкий у рухах, швидкий. Він чудово плаває, причому над поверхнею води залишається тільки чоло і кінчик хобота.
Рухається слон абсолютно безшумно. Ні тріски, ні шелесту, ні руху гілок. Живуть слони 60-70 років. Дитинчат приносять раз в 4 роки. Єдиний їхній ворог - людина.


Діти, наш гість - мишеня, виявився ще й хвальком. Він вихваляється тім, що він «самий, самий», і його боїться навіть сам слон. Чи так це? З'ясуємо?


Завдання 4 (Слайд9 )

Маса слона 5 т, маса миші складає 1/100000 частину від маси слона. У скільки разів миша менше слона? Яка маса миші? (у100000 разів, 50 г)


Діти, то слон може боятися такого велетня? Чи правий наш гість? Як ви вважаєте?


Нам про це розкажуть «Руйнівники легенд».(відео сюжет)


Слон - травоїдна тварина, тобто не хижак, а ви знаєте, хто найбільший з хижаків на землі? Це ведмідь. І білий ведмідь не є винятком.


Про ведмедів. Довжина бурого ведмедя сягає 3 метрів, маса 750 кілограмів. Живе бурий ведмідь понад 45 років. Взимку він спить. У різних районах проживання його сон триває від 75 до 195 діб в році.


Завдання 5. (додаткове) (Слайд10 )

А зараз ми дізнаємося яку масу має маленький ведмедик.


Маса білого ведмедя 800 кг, а маса маленького ведмежати становить 3/20 частина маси дорослого ведмедя. Знайдіть масу ведмедика.

Розв’язок

800:20*3=120 кг

Відповідь: 120 кг


  1. Фізкультхвилинка:

Хомка-Хомка хом'ячок

(надуваємо щоки як хом'як)

смугнастенький бочок.

(гладимо себе по боках)

Хомка рано встає

(потягується)

Щічки миє, оченята тре.

(робимо відповідні дії)

Підмітає Хомка хатку

(нахиляємося і робимо вигляд, що підмітаємо)

І виходить на зарядку.

Раз, два, три, чотири, п'ять,

Хомка сильним хоче стати

(показуємо, який сильний).


А чи знаєте ви, діти, яка найбільша тварина, що живе в морі?


Давайте розв’яжемо завдання і дізнаємося про це:


«Аукціон» . Яка команда розв’язує швидше, отримує правильну букву. (Слайд11 )




Завдання командам:


К


И


Т


Додаткові завдання.





Команди розв’язують і серед відповідей обирають свої. На обороті листка з відповідями написані букви К, И, Т. складають слово «КИТ»

Правильно, це - синій кит.(відео сюжет)


Про китів. Кіт - це не риба, а тварина, зовні схоже на риб. Кити можуть довго перебувати під водою, до 1,5 години, з-за великого об'єму легень. Кити вигодовують своїх дитинчат молоком, яке в 10 разів корисніше коров'ячого (54 % жирності ). Живуть кити від 30 до 50 років.


Завдання 6 (Слайд12 )

Довжина дорослого кита 35 м,а довжина китеня становить 1/5 від довжини його мами. На скільки метрів потрібно підрости китеняті, щоб наздогнати по зростанню маму.

Розв’язання :

1) 35 :5*1 = 7 (м) - зріст китеня;

2) 35 - 7 = 28 (м ) - треба підрости китеняті.

Відповідь: на 28 метрів.


Про кенгуру. В далекій Австралії живуть чудові тварини, яких немає більше ніде на земній кулі. Вони скачуть на задніх лапах, а своїх дитинчат носять в сумках на животі.


В своїй кишенці він приніс вам листи, але отримати ви їх можете, якщо розв’яжете задачу.


Як називаються ці тварини?
Кенгуру - владики австралійської савани. Їх дуже багато від маленьких (трохи більше кролика) і до гігантів. Живуть кенгуру до 15 років. Маса кенгуру до 80 кг, зріст 2,5 метра. А от зростання новонароджене кенгуреня ми зараз дізнаємося.


Завдання 7 . (Слайд13 )
Дитинча у кенгуру - це найбільш легкий новонароджений з усіх відомих ссавців. Знайдіть зріст кенгурятка, якщо відомо, що зріст кенгуру метра, а зріст кенгурятка становить 1/100 від зросту мами. Відповідь виразіть в міліметрах.

Розв’язання:

  1. =

  2. 1000:2*5 = 2500мм

  3. 2500:100*1 = 25 мм.

Відповідь : 25 мм зріст новонародженого кенгуреня.


Діти, весь урок з нами працював наш гість – Мишеня. І він спостерігав за роботою кожної групи, кожного з вас. Він дуже задоволений і тому просив передати вам подарунки – ці книжечки: Ці «невідомі» тварини. Вони дуже цікаві і розкажуть вам багато нового про тваринний світ.


  1. Домашнє завдання: (Слайд14 )

Повторити правила порівняння дробів, знаходження дробу від числа.

Скласти задачу на дроби про факти із життя тварин.


  1. Підсумки уроку:

Ми сьогодні познайомилися з різними тваринами., які мешкають в різних частинах світу. Дізналися цікаві факти із життя тварин. (Слайд15 )


  • З яким настроєм ви сьогодні працювали на уроці?

  • Яке завдання було для вас найбільш цікавим?

  • Чи складно було працювати на уроці?

  • Що корисного ви винесли з уроку?

  1. РЕФЛЕКСІЯ

Перед вами лежать мати «Життя тварин на різних материках». (Слайд16 )

Я прошу вас підвести підсумки уроку таким чином: Наклейте тваринку (фішку) в ту частину мапи, яка відповідає вашому настрою наприкінці уроку.


















Заповніть свої листи і передайте їх для підведення підсумків. Підсумки вашої роботи підведуть капітани на перерві і потім будуть виставлені оцінки.


Час невпинно й швидко так летить.

Ви до знань зробили ще один крок,

Хай у всьому завжди вам щастить!

Дякую, що працювали гарно,

Часу ви не витрачали марно,

Дякую за дисципліну на уроці

І бажаю успіхів в навчальному році.

Дякую вам за урок! (Слайд17 )



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Знаходження дробу від числа. Розв’язання задач і вправ.

Автор: Ткаченко Олена Станіславівна

Дата: 05.12.2014

Номер свидетельства: 139899


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства