kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жыл мезгілдері, айлар, апта күндері/ Дәстүрлі мерекелер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жыл мезгілдері, айлар, апта күндерінің ретін білетін боласың.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жыл мезгілдері, айлар, апта күндері/ Дәстүрлі мерекелер»

Түсіпова Гүлназ Сайлаубекқызы

бастауыш сынып мұғалімі

«Көкбай атындағы орта мектебі» КММ

Көкбай ауылы, Абай ауданы, ШҚО


Математика пәнінен өткізілген ашық сабақтың қысқа мерзімді жоспары

Бөлімі:

3В Шамалар. Уақытты бағдарлау «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті»

Педагогтің аты-жөні:

Түсіпова Гүлназ Сайлаубекқызы

Күні:

23.02.2022ж

Сыныбы: 1

Қатысушылар саны: 15

Қатыспағандар саны:1

Сабақтың тақырыбы:

Жыл мезгілдері, айлар, апта күндері/ Дәстүрлі мерекелер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.3.5 уақытты циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтау/уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат, күн, апта, ай, жыл) ажырату;

Сабақтың мақсаты:

Жыл мезгілдері, айлар, апта күндерінің ретін білетін боласың.

Сабақтың барысы:


Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушы


лықты ояту

0-3

Ынталандыру

Бүгін біз мерекелер туралы әңгіме айтамыз. Қандай мерекелерді білесің? Саған қандай мереке ұнайды?





4-10

Өзектендіру.

Оқулықтағы №2 тапсырманы орындау үшін «Жылдам есепте» ойынын ұйымдастыруға болады. Нәтижесін интербелсенді тақтадағы дайындамамен тексеруге болады.

6+4=10 90 – 50=40 100 – 60=40

8 – 7=1 10+70=80 20+80=100

Топқа бөлу. Суреттер арқылы 4 топқа бөлу.

1-топ : Қар суреттері «Қыс»

2-топ: бүршік жарған бұтақ суреті «Көктем»

3-топ: құлпынай суреті «Жаз»

4-топ: сарғайған жапырақтар суреті «Күз»

- Неліктен осындай суреттер арқылы топқа бөліндік деп ойлайсыңдар? Бұл суреттер қандай жыл мезгілдерінің белгісін білдіреді?

Бүгінгі сабақ не жайында болады деп айта аласыңдар?



Ұсынылған тапсырмаларды ауызша жылдам есептейді





Қар, бүршік жарған бұтақ, құлпынай, сарғайған жапырақтар суреттерін таңдап алып, 4топқа бөлініп отырады.

Қар қыс белгісі. «Қыс»

Бүршік жарған бұтақ көктем белгісі. «Көктем»

Құлпынай жаз белгісі. «Жаз»

Сарғайған жапырақтар күз белгісі. «Күз»

Оқушылардың жұмысы смайликтер беру арқылы бағаланады.



Өте тамаша!

Жарайсыңдар!

Керемет!

«Жылдам есепте»

ойыны.


смайликтер



Қар, бүршік жарған бұтақ, құлпынай, сарғайған жапырақтар суреттері

10-12

Мақсат қою (мәселелік жағдаят).

Бүгін біз жыл мезгілдерін, ай атаулары, апта күндерінің ретін білетін боламыз.

Мәселелік жағдаятты түсінеді.



Мағынаны тану

12-20

Жаңаны ашу.

1.Топпен жұмыс

Оқулықтағы №1 тапсырманы орындауды ұсынады.

Жыл мезгілдерін ата? (Қыс. Көктем, Жаз, Күз)

Әрбір жыл мезгілінде неше ай бар? (3)

Олады тауып жапсырмалаңдар.

Әрбір топ осы мезгілдердің әрқайсысында аталып өтетін мерекелерді айтыңдар (Қыста – Тәуелсіздік күні, Жаңа жыл . Көктемде – Наурыз мейрамы, Аналар күні. Жазда – Балаларды қорғау күні, Конституция күні.)

Осы мезгілдің белгілерін сипаттап айтыңдар.


Топпен жұмыс жасайды.

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Әр жыл мезгілінде неше ай бар екенін табады. Ай аттарын тауып жапсырмалайды. Жыл мезгілдеріндегі мерекелерді атайды.

Жыл мезгілдерінің белгілерін сипаттап айтады.


Топтар бірін -бірі «От шашу» арқылы бағалайды.

Оқулық,

Жыл мезгілдеріне байланысты суреттер, кеспе қағаздар

( ай атаулары)


20 -30

Жаңаны қолдану

Оқулықтағы №3 тапсырманы жұппен орындайды.

Мұғалім апта күндерін тура және кері ретпен айтқызады.

Есепті шығар.

Балалар дүйсенбі күні 5 жемсауыт, ал сейсенбі күні
3 жемсауыт ілді.

Екі күнде барлығы неше жемсауыт ілді?

Есепте не белгілі? (Дүйсенбі күні 5 жемсауыт, ал сейсенбі күні 3 жемсауыт ілді)

Есепте не белгісіз?

(Екі күнде барлығы неше жемсауыт ілгені)

Бұл қандай есеп?

(Қосындыны табуға берілген есеп)

Сұлбасы қандай?

Апта күндерін тура және кері ретпен айтады.

Есептерді шығарады.

Шешуі: 5+3=8 (ж.)

Жауабы: 8 жемсауыт.

Кері есеп құрастырады.

Шешуі: 8 – 3=5 (ж.)

Жауабы: 5 жемсауыт.

«Жұлдызша» әдісімен жұптағы оқушылардың жұмысы бағаланады

Оқулық,

дәптер.


30-32

Сергіту сәті «Апта күндері» Bilimland kids

Апта күндерінің атауларын бірге айтып, қимыл жасайды.


Интербелсенді тақта

32-35

Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру

Оқулықтағы №5тапсырманы орындауды ұсынуға болады.( Шығармашылық тапсырма)

Арман дүйсенбі күнгі жаттығуда сәрсенбіге қарағанда алысырақ, бірақ сенбіге қарағанда жақынырақ секірді. Ол қай күні ең алысқа секірді?

Мұғалім оқушыларға кесінділерді пайдалануды ұсынады.

Тапсырманы орындау үшін кесіндіні пайдаланады. Оқушылар қызыл - сәрсенбі, көк - сенбі, жасыл кесінді -дүйсенбіні білдіретінін анықтайды.

Жауабы: Сенбі күні ең алысқа секірген.

Оқушылардың білімі мадақтау арқылы бағаланады

Оқулық,

дәптер.


35-40

Осыған дейін өтілген материалмен жұмыс.

Оқулықтағы №4 тапсырманы өз бетімен орындайды.

Тапсырманы өз бетімен орындайды.


Оқулық,

дәптер.

Рефлексия

40-45

Ө те жақсы түсіндім





Жақсы түсіндім


Мүлде түсінбедім

Смайликтер арқылы сабақты қалай меңгергендіктерін көрсетіп, айтады.


Смайлик түрлері








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Жыл мезгілдері, айлар, апта күндері/ Дәстүрлі мерекелер

Автор: Түсіпова Гүлназ Сайлаубекқызы

Дата: 13.06.2022

Номер свидетельства: 609516


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства