Саба?ты? ма?саты:
Білімділік: О?ушылар?а жай б?лшектерді ?осу ережесін ме?герту , осы ережелер негізінде
жай б?лшектерді ?осу да?дыларын ?алыптастыру ;
Дамытушылы?: О?ушыларды? логикалы? ?ортынды жасау, салыстыру, талдау, шапша?
есептеу білігін дамыту.
Т?рбиелік: ?арым-?атынас ?станымдарын,?зіні? ж?не сыныптасыны? ж?мысын ба?алауда
жауапкершілік ?асиеттерін ?алыптастыру.
Саба? т?рі: аралас саба?
Саба?ты? ?дісі: есептер шы?ару , с?ра? –жауап, де?гейлік тапсырмалар, СТО элементтері,
?здік ж?мыс
Саба?ты? к?рнекілігі: саба??а ?атысты сызбалар,топшамалар
Саба?ты? барысы:
1 . ?ызы?ушылы?ын ояту:
1) Жай б?лшек (5 жол т?жырымдама- синквейн)
1. жай б?лшек
2. д?рыс, б?рыс
3. ?ыс?артамыз, салыстырамыз, ?осамыз
4. жай б?лшек- санны? б?ліндісі
5. сан
2)?й тапсырмасын тексеру: А де?гей № 634,638, В де?гей № 641 § 22
№634
І к?ні - б?лігі
? б?лігі жыртылды Шешуі: + = =
ІІ к?ні - б?лігі
Жауабы: екі к?нде егістік жерді? б?лігі жыртылды
3) ?ткен саба?ты ?айталу ма?сатында?ы тапсырмалар:
ауызша есептер:
1. Назг?л кітапты? бірінші к?ні - ін, екінші к?ні -н о?ыды. Ол екі к?нде кітапты? ?андай б?лігін о?ыды?
2. Жанболат бір са?атта ?й тапсырмасыны? -ін , екінші са?атта ?
3. Бірінші ж?шікте кг алма, екінші ж?шікте бірінші ж?шіктегіден - і арты? алма бар. Екі ж?шікте барлы?ы ?анша алма бар?
Просмотр содержимого документа
«Жай б?лшектерді ?осу та?ырыбына есептер шы?ару »
БҚО,Орал қаласы,
А.Байтұрсынов атындағы №10 ЖББОМ
Диярова Айымгүл Сәтиқызы
І санатты математика пәнінің мұғалімі
Сабақтың тақырыбы: § 22 . Жай бөлшектерді қосу тақырыбына есептер шығару
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға жай бөлшектерді қосу ережесін меңгерту , осы ережелер негізінде
жай бөлшектерді қосу дағдыларын қалыптастыру ;
Дамытушылық: Оқушылардың логикалық қортынды жасау, салыстыру, талдау, шапшаң
есептеу білігін дамыту.
Тәрбиелік: Қарым-қатынас ұстанымдарын,өзінің және сыныптасының жұмысын бағалауда
жауапкершілік қасиеттерін қалыптастыру.
Сабақ түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі: есептер шығару , сұрақ –жауап, деңгейлік тапсырмалар, СТО элементтері,
өздік жұмыс
Сабақтың көрнекілігі: сабаққа қатысты сызбалар,топшамалар
Сабақтың барысы:
1 . Қызығушылығын ояту:
1) Жай бөлшек (5 жол тұжырымдама- синквейн)
1. жай бөлшек
2. дұрыс, бұрыс
3. қысқартамыз, салыстырамыз, қосамыз
4. жай бөлшек- санның бөліндісі
5. сан
2)Үй тапсырмасын тексеру: А деңгей № 634,638, В деңгей № 641 § 22
№634
І күні - бөлігі
? бөлігі жыртылды Шешуі: + = =
ІІ күні - бөлігі
Жауабы: екі күнде егістік жердің бөлігі жыртылды
3) Өткен сабақты қайталу мақсатындағы тапсырмалар:
ауызша есептер:
1. Назгүл кітаптың бірінші күні - ін, екінші күні -н оқыды. Ол екі күнде кітаптың қандай бөлігін оқыды?
2. Жанболат бір сағатта үй тапсырмасының -ін , екінші сағатта ?
3. Бірінші жәшікте кг алма, екінші жәшікте бірінші жәшіктегіден - і артық алма бар. Екі жәшікте барлығы қанша алма бар?
Мағынаны тану:
1.Есептер шығару: ( жұппен талқылау)
А деңгей № 637
В деңгей №643,645,646
С деңгей № 650 ( жұппен талқылау)
№646
І күні - м
Шешуі: + += = =
ІІ күні - м ? м –ге көтерілді
ІІІ күні - м Жауабы: өзен суы үш күнде метрге көтерілді
2. Өздік жұмыс: (семантикалық кесте)
қосынды | + | + | + | + | + | + | + | + | + | + |
| | | | | | | | | | |
1 | | | | | | | | | | |
| | | | | | | | | | |
| | | | | | | | | | |
| | | | | | | | | | |
5. Үйге тапсырма: А деңгей № 636 , В деңгей № 644,647,649 § 22
Толғаныс: ( топтастыру)
Жай бөлшек туралы не білеміз ? ( ережелерді қайталап , еске түсіру)
Жай бөлшек
Не үйрендік?
Не білгіміз келеді ?
7. Білім бағалау:
Аты-жөні | Ереже | Үй тапсырмасы | Ауызша тапсырма | Сабаққа қатысуы | Өздік жұмыс | Бағасы |
| | | | | | |