kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ы?тималды?. Статистика. Бас жиынты?.

Нажмите, чтобы узнать подробности

В данном кратко срочном плане  написано ход урока в девятом классе на тему: Вероятность. Статистика. А также прикреплены работы учащихся и фотоматериалы с урока. На уроке были использованы Кембриджская методы ведения урока,  точнее группа стикеров, научи меня.  Это метод уникален тем что во время урока можно повторить несколько тем одновременно.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ы?тималды?. Статистика. Бас жиынты?.»

Сабақтың тақырыбы:

Ықтималдық. Статистика. Бас жиынтық. Таңдау 18.04.2015ж


Мақсаты :

Ықтималдықтар теориясын, статистиканы меңгеру

Күтілетін нәтижелер:

А.Оқиғалардың ықтимал, кездейсоқ болатынын біледі. Ықтималдықтың жиілігін таба алады

В.Зерттелген оқиғалар бойынша абсолют, салыстырмалы қателіктерді есептейді.

С.Зерттелген оқиғалар бойынша статистикалық сараптама жасайды.

Керекті жабдықтар:

Оқулық, жұмыс дәптері, қалам, маркер, постер парақтары, ресурс парақтары, бағалау парағы, АКТ мүмкіндіктері

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері:

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе


І. Тұлғааралық байланысты орнату

1.Сыныппен амандасу.

2. Топтастыру

Оқушыларды 4топқа /бүтін, бөлшек, аралас, теріс сан/ карточкадағы сандар бойынша бөлу


ІІ. Өткен «Тригонометрия» тарауын қайталау

«Стикерлер тобы» әдісі бойынша 4 тақырыпта берілген постерлерды толтыру

  1. Келтіру формулары

  2. Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер

  3. Тригонометриялық функциялардың қасиеттері

  4. Қос және жарты бұрыштың формулалары

(әр топ алдындағы тақырып бойынша стикерге формула жазып жапсырады, 1минуттан соң келесі топқа береді осылай 5минут ішінде 4 тақырыпты түгел қайталап шығады)

4 топқа 4түрлі стикер берілді







1. -мұғаліммен сәлемдесу;

- кезекшілік қызметін атқару;

- таңдаған сандары бойынша топтарға бөлініп отырады.



2мин


Постерларына стикерлерді жапсырып келесі топқа сағат тілі бағытында тапсырады, алмасып келген постердағы формула қате болса үстіне өз стикерларына дұрысын жазып жапсырады және жазылмаған формулаларды жазып жапсырады


5минут

Тұсаукесер

І.Активстудио тақтасында ауа райы болжамы көрсетіледі


Қандай мәлімет аламыз?

Мәлімет нақты ма?

Мәліметтерді қалай жинақтаған?

ІІ. Олай болатын болса бүгінгі сабағымызда осы ықтималдық пен оны зерттеу жайында білім алатын боламыз.

Сабағымыздың мақсатын енгізейік

Мақсатымыздың негізінде сабағымыздың табыс критерийлерін жазайық:

1.Оқиғалардың ықтимал, кездейсоқ болатынын білемін. Ықтималдықтың жиілігін таба аламын.

2.Зерттелген оқиғалар бойынша абсолют, салыстырмалы қателіктерді есептей аламын

3.Зерттелген оқиғалар бойынша статистикалық сараптама жасай аламын.


Жаңа сабақты «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісімен өзара түсіндіреміз









Түсінгендерін «Басбармақ» әдісімен бағалау

Түсініктерін бекіту мақсатында өмірлік тәжірибелермен бекіту

  1. Тиын лақтыру

  2. Ойын сүйегін лақтыру

  3. Түрлі-түсті шарларды таңдау


Оқушы жауаптары:

Алдағы күндердің ауа-райы мәліметі берілген

Мәліметтер нақты емес, ауа-райында да күтпеген оқиғалар болуы мүмкін

Мәліметтерді спутниктен қарау арқылы, алынған мәліметтерді зерттеу арқылы жинақтаған


3мин









Ықтималдықтар теориясын, статистиканы меңгеру



Оқушылар өз топтарында өзара талдап маңызды дегендерін постер парағына жазып отырады.

10минут





Әр оқиғадан соң нәтижесін жазып талдайды

5минут

Негізгі бөлім

Есептер шығару

Бір мезгілде 4топта тапсырманы бірдей орындайды

№518



№519


№521


№524

«Театрдағы көрермен» әдісімен бағалау

Есептерді шығарып болған топ «Театрдағы көрермен» әдісімен бағалап көрсетеді


Есептердің дұрыс жауаптары таратылып өзара тексереді.

Бағалау критерийлері:

Әр есепке

  1. Есеп формула бойынша шығарылған-1б

  2. Есепті формуланы пайдаланып, сан мәндерін қысқартып орындаған-2б

15минут

Қорытынды

Сонымен «Ықтималдық дегеніміз не?»

Бүгінгі мақсатымыз бен табыс критерийлерімізге жеттік пе?

Оқушылардың сабақтың табыс критерийі бойынша өзін-өзі бағалауы. 2,3 оқушының өзін-өзі бағалауын тыңдау.

Мұғалімнің қорытынды бағалауы (формативті).

Сабақ бойынша керібайланыс.

Үй тапсырмасы: №526

Оқушылар сабақ бойынша ой тұжырымдарын айтады


Оқушылар сабақ бойынша рефлексияларын жазады.


5минут

Сабақ талдауы:үй тапсырмасын тексерудегі «стикерлер тобы» әдісі өте ұтымды шықты, оқушылар қысқа уақыт аралығында бірнеше тақырып бойынша қайталап шықты. Жаңа сабақ енгізердегі ауа-райы болжамын көрсету өтетін тақырып бойынша мағлұмат беріп жаңа сабаққа оқушылардың дайындығымен ендік, сонымен қатар топтасып маңыздыларын жазып отыру арқылы да білгендерін жинақтап, шығармашылық тапсырма арқылы бекітті. Есеп шығару арқылы білімдерін қолданды.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ы?тималды?. Статистика. Бас жиынты?.

Автор: Тлегенова Гульжанат Амангельдиевна

Дата: 08.11.2015

Номер свидетельства: 250007


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства