kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Уявлення про звичайні дроби

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мета заняття: формувати поняття про десятковий дріб; уміння записувати й читати десяткові дроби, спираючись на знання розрядів десяткового дробу.

Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.

Обладнання: таблиця «Розряди десяткових дробів»,комп’ютер, проектор, екран, картки для роботи в парі і групі.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Уявлення про звичайні дроби»


ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ


Тема заняття: Уявлення про десяткові дроби


Мета заняття: формувати поняття про десятковий дріб; уміння записувати й читати десяткові дроби, спираючись на знання розрядів десяткового дробу.


Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.


Обладнання: таблиця «Розряди десяткових дробів»,комп’ютер, проектор, екран, картки для роботи в парі і групі.


План заняття:

  1. Організаційний етап.

  2. Перевірка домашнього завдання.

  3. Актуалізація опорних знань.

  4. Вивчення нового матеріалу.

  5. Засвоєння нових знань і вмінь.

  6. Підбиття підсумків уроку.

  7. Домашнє завдання.


Використана методична література:


  1. Тарасенкова Н. А., Богатирьова І. М., Бочко О. П. Математика. 5. — К. : Видавничий дім «Освіта», 2013.

  2. Бевз Г. П. Методика викладання математики. — К. : Вища школа, 1977.

  3. Інтерактивні технології на уроках математики / Упорядник І. С. Маркова. — Х. : Вид. група «Основа», 2007.

  4. Глейзер Г. И. История математики в школе. 4–6 классы // Пособие для учителя. — М. : Просвещение, 1991.


Хід уроку (розгорнутий конспект уроку)


  1. Організаційний етап.

Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу. Оскільки це перший урок з теми, то можна ознайомити учнів з планом вивчення теми, переліком умінь і навичок, яких учні набудуть під час вивчення теми, тощо.

  1. Перевірка домашнього завдання.

Оскільки домашнє завдання попереднього уроку полягало в самостійному проведенні аналізу контрольної роботи, то на цьому етапі уроку достатньо розглянути найскладніші моменти контрольної роботи і зібрати зошити з аналізом контрольної роботи для перевірки.

За потреби можна роздати учням індивідуальні завдання на відпрацювання контрольних моментів.


  1. Актуалізація опорних знань.

Виконання усних вправ

  1. Як прочитати число, якщо воно складається з трьох одиниць розряду тисяч, однієї одиниці розряду сотень, п'яти одиниць розряду десятків і чотирьох одиниць? [3 1 5 4]

  2. Як зміниться це число, якщо цифри 5 і 1 поміняти місцями?

[3 5 14: маємо 5 сотень замість однієї, отже, збільшиться на 4100=400; маємо один десяток замість п'яти, отже, зменшиться на 4 10=40, тому взагалі збільшиться на 360].

  1. Знайти значення степеня: 101, 102, 103, 104,10п, якщо п — натуральне число.

  1. Вивчення нового матеріалу.


 Оскільки в 5 класі поняття десяткового дробу розглядається після по­няття звичайного дробу, формування уявлення про десятковий дріб базується на уявленні про звичайні дроби, а саме десятковий дріб роз­глядається як «скорочена» форма запису звичайного дробу, тобто за­пис, в якому знаменник відсутній і знаменником якого є степінь чис­ла 10. (Вимагати від учнів заучувати визначення, що дано в підручнику нас. 190не слід) Тому відразу слід звернути увагу на два моменти:

1) Десятковим дробом можна записати як правильні дроби ( = 0,3;

= 0,07), — тоді в цілій частині ми маємо 0 (нуль цілих), так і непра­вильні дроби, (попередньо виділивши в них цілу частину, і мішані числа ( = 4 = 4,3).

2) Під час запису звичайного правильного дробу десятковим необхідно
одразу перевірити, чи співпадає кількість цифр чисельника із
кількістю нулів знаменника (якщо ні — дописати необхідну кількість
нулів перед чисельником у дробовій частині).

При цьому учні часто не розуміють, що означає «приписати нуль пе­ред чисельником у дробовій частині десяткового дробу.

Тому для попередження такого моменту можна запропонувати учням завдання:

1) Запишіть число 17. Допишіть два нулі перед числом 17; нуль після числа 17.

2) У запису 0,17 назвіть цілу та дробову частину. Допишіть один нуль (два нулі) перед числом 17 у дробовій частині.

3) Запишіть у вигляді десяткового дробу: ; ; ; .

4) Прочитайте десяткові дроби: 1,6; 12,8; 5,24; 6,325; 0,5; 0,05; 0,005. Друга частина теми присвячена питанню розрядів десяткових дробів.

Важливість цього питання полягає в тому, що, засвоївши будову де­сяткового дробу розрядами, учні не будуть припускатися помилок під час перетворення звичайного дробу на десятковий. Щоб полегшити за­своєння цього питання, можна запропонувати учням декілька пропедев­тичних вправ.

  1. Прочитайте число 70 549. Як зміниться число, якщо збільшити на 1:

1) останню цифру; 2) передостанню цифру; 3) всі цифри числа.

  1. Прочитайте дроби: 0,5; 0,05; 0,005; 0,0005.

Після виконання вправ учні самі можуть здогадатися, що десятковий дріб також є позиційним записом (кожна цифра має певне значення за­лежно від того, на якому місці (в якому розряді) в запису десяткового чис­ла вона стоїть) і назви розрядів: 1-й розряд після коми — десятих, дру­гий — сотих, третій — тисячних і т. д. (тобто назви «повторюють» назви розрядів натурального числа).

Фізкультхвилинка. Руханка «Трава»

Усі учні виконують рухи, які показує вчитель.

Трава низенька- низенька,

Дерева високі- високі,

Вітер дерева колише, гойдає,

То вправо, то вліво їх нахиляє,

То вперед, то назад.

Птахи летять, прилітають,

А учні тихенько-тихенько сідають.

  1. Засвоєння нових знань і вмінь.

 На цьому уроці учні розв'язують базові завдання на запис і читання десяткових дробів. Слід зауважити, що під час виконання вправ на за­пис числа, записаного словами десятковим дробом, поданий у підруч­нику текст краще читати вчителю, роблячи, де потрібно, паузу.

Учням пропонується розв'язати вправи:

Усно: №801

Письмово:

  1. Підбиття підсумків уроку.

Учитель ще раз нагадує учням, що на уроці вони познайомились зі «скороченою формулою» запису деяких дробів (мішані числа) і (як і під час виконання домашнього завдання) вчилися записувати і читати десят­кові дроби.

Гра «Літачок»

Учитель запускає паперовий літачок. Той з учнів, біля кого він приземлився, каже одне речення-підсумок і запускає літачок далі.

  1. Домашнє завдання.

§4. п 25 – опрацювати. № 802, №804, №806, №808.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Уявлення про звичайні дроби

Автор: Городенська Мар'яна Вікторівна

Дата: 06.04.2017

Номер свидетельства: 407206


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства