kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тригонометриялы? функцияларды? та?балары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Павлодар облысы А?су ?аласыны? дарынды балалар?а арнал?ан мамандандырыл?ан гимназиясыны? математика п?ні м??аліміні? 9 сыныпты? алгебра п?нінен Тригонометрия тарауыныны? "Тригонометриялы? функцияларды? та?балары" та?ырыбына ?ткізген ашы? саба?ты? ?ыс?а мерзімді жоспары. Жоспар жа?а форматта?ы о?ытуды? Блум таксономиясына негізделіп жасалды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тригонометриялы? функцияларды? та?балары »

Сабақтың тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың таңбалары

Сабақтың мақсаты:

- кез-келген тригонометриялық функцияның әр түрлі ширектердегі таңбаларын ажырата білу; оларды есептер шығару барысында қолдана алу дағдысын қалыптастыру. Жеке және топпен жұмыс барысында ой-тұжырым жасау

Сабақтың міндеттері:

- Оқушыларды сыни тұрғыдан ойлауға, еркін сөйлей білуге, өз ойын жеткізе білуге, ортақ шешім шығаруға баулу;

- танымдық белсенділіктерін арттыру, алған білімін тәжірибеде қолданып, нәтижесін қорытындылай алу, болжам жасау біліктіліктерін дамыту.

Сабақ түрі: жаңа сабақ

Модульдер: АКТ, СТОү, ТжДОЖ, диалогтық оқыту, ОЖЕСО, оқыту және оқудағы жаңа тәсілдер,оқытудағы басқару және көшбасшылық, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Әдіс-тәсілдер: Проблемалық оқыту, жұптық, топтық

Дереккөздер: оқулық, Ә.Н.Шыныбеков«Алгебра», 9 сынып; дидактикалық материалдар, интербелсенді тақта, стикер, маркерлер, бағалау парағы.

Оқыту нәтижесі: Сын тұрғыдан ойлау арқылы сан тізбегі тақырыбының мазмұнын меңгерді, топтық диалогта өз ойын еркін жеткізіп, ортақ шешім шығаруға үйренді, танымдық белсенділігі артты, білімін іс жүзінде қолданып, іскерлік қабілеттері дамыды.

Сабақ-тың кезең-дері

уақыт

Кіріктіріл-ген модульдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Білу

4 мин

СТОү, диалогтық оқыту, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, ОЖЕСО


372

373

374







  • Бұрыштың оң,теріс бағыттарын қалай анықтайды?

  • Бұрыштың градустық өлшемін радиандық өлшемге және керісінше радиандық өлшемді градустық өлшемге қалай көшіруге болады?

  • Тригонометриялық функцияларды атаңдар.

  • Тригонометриялық функциялардың кез-келген бұрышын қалай табуға болады?


Үйге берілген тапсырманы пысықтап-талдау










Оқушылар үш топқа бөлінеді және тақырыпқа шығады, мақсатын қояды.

Өздерін бағалайды.


Түсіну


12 мин

АКТ, СТОү, оқытудағы жаңа тәсілдер, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, басқару және көшбасшы-лық


Тақырыпты талқылап, басқа топтың пікірін тыңдап, өздерінің жұмыстарымен салыстырыңдар.

Топтар тригонометриялық функциялардың таңбаларын ажыратып, түсінгенін өз сөздерімен білдіреді.

Алған мәліметтерді пайдаланып, бірге ойланып, талқылап, постерде ұсынады, оны қорғайды.

Қолдану


10 мин

АКТ, оқыту, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

  • 382 /92-бетте/ Төмендегі берілген бұрыштар үшін тригонометриялық функциялардың таңбаларын анықтаңдар.

  • 383. Төмендегі өрнектердің таңбаларын анықтаңдар.

Әр оқушы 3 тапсырманы да орындайды, тапсырма шартын қанағаттандырады.

Өздерін бағалайды.


Талдау


6 мин

ДжТОЖ , диалогтық оқыту, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Сәйкестендір

  • №385. Қай ширекте өрнектердің таңбалары бірдей болады?


Алған білімдерін негізге ала отырып, тригонометриялық өрнектердің таңбаларын анықтайды.

Өздерін бағалайды.


Жинақ-тау


8 мин

АКТ, ДжТОЖ,

оқытудағы жаңа тәсілдер, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

-Білімдерін жинақтауға арналған тапсырма беремін:

Тригонометриялық функциялардың таңбаларындағы ерекшеліктерді Эйлер-Венн диаграммасында көрсетіңдер




Тапсырманы орындау арқылы тақырып бойынша білімдерін жинақтайды.

Өздерін бағалайды.







Бағалау

Рефлексия


5 мин

оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Сабақ барысындағы жұмыстарына тұжырым жасап, өздерінің жұмысын бағалауға бағыттау.

Үйге тапсырма: №384,390

/талдау-пысықтау/

Әр оқушы/әр топ/ өз жұмысын бағалайды, пікірлерін дәлелдейді.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Тригонометриялы? функцияларды? та?балары

Автор: Жумагельдинова Шынар Майданбек?ызы

Дата: 13.02.2015

Номер свидетельства: 172564


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства