?азіргі уа?ытта білім беруге ?ойылатын басты талап-саба? сапасын арттыру. К?нделікті саба?та?ы бір ізгілік о?ушыларды? ынта-ы?ыласын жо?алтуы м?мкін.Сонды?тан да саба?ты т?рлендіріп ?ткізген саба?ымны? жоспарын ?сынып отырмын.
2.Т?рбиелік: о?ушыны? п?нге ?ызы?ушылы?ын арттыру,?з ойын д?л,тияна?ты айта білу, іздемпаздылы? ?асиеттерге жетелеу.
3.Дамытушылы?: о?ушыны с?ра?тар?а на?ты жауап беруге, практикамен ?штастыру?а,тез шешім ?абылдай білуге,?з білімін к?рсете алу ?асиеттерін ашу?а ?йрету.
Просмотр содержимого документа
«Трапеция.Трапеция т?рлері. »
Темирбаева Жанайгуль Танирбергеновна
Сарқан облыстық көмекші мектеп- интернатының математика пәнінің мұғалімі
Сарқан қаласы,Алматы облысы
Қазіргі уақытта білім беруге қойылатын басты талап-сабақ сапасын арттыру. Күнделікті сабақтағы бір ізгілік оқушылардың ынта-ықыласын жоғалтуы мүмкін.Сондықтан да сабақты түрлендіріп өткізген сабағымның жоспарын ұсынып отырмын.
Сабақтың тақырыбы:Трапеция
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: трапеция, оның түрлерін және элементтерін білу,есептер шығарғанда қолдану.
2.Тәрбиелік: оқушының пәнге қызығушылығын арттыру,өз ойын дәл,тиянақты айта білу, іздемпаздылық қасиеттерге жетелеу.
3.Дамытушылық: оқушыны сұрақтарға нақты жауап беруге, практикамен ұштастыруға,тез шешім қабылдай білуге,өз білімін көрсете алу қасиеттерін ашуға үйрету.
Сабақтың типі: жаңа білім игеру сабағы.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта арқылы тірек сызбалар,электрондық оқулық,бейне көрініс.
Пәнаралық байланысы: тарих.
Сабақтың өту барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі.
2.Үй тапсырмасын тексеру.
3. Жаңа сабақ.
1).Ой қозғау стратегиясы. (Өткен материалмен байланыстыра отырып, жаңа материалды меңгерту)
1. 2.
«Вен диаграмасы» әдісі бойынша геометриялық фигураларды слстырады.
Оқушыларға 2-ші геометриялық фигураға анықтама бергізу және бұл дөңес төртбұрыштың трапеция деп аталатынын айту.
2).Ендеше бүгінгі өтетін тақырыбымыз - Трапеция.
Оқушылардың трапецияға берген анықтамасын толықтырып, трапецияның элементтерімен таныстыру.
3).Тірек сызба арқылы трапецияның түрлерімен таныстыру,оқушыларға салыстыра отырғызып трапецияның түрлеріне анықтама бергізу.
4).Теңбүйірлі трапецияның табанындағы бұрыштары тең болатынын тақтада дәлелдету.(Электрондық оқулықты қолдану арқылы)
5)Оқушылар интерактивті тақтаға оқулықтан есептер шығарады.
Сергіту сәті: Ежелгі Греция.
Бейне көрініске көңіл аударыңыздар.
Ежелгі Греция халқының киімін киген қыз отыр. Қолына әдемі құмыраны ұстаған қара құл кіреді.
Қыз: «Құмыраны трапедзионға қой»-дейді.
Сұрақ: « Трапедзион »-деген сөздің мағынасы және оның математикаға қатысы қандай?
( « Трапедзион » деп Ежелгі Грецияда үстелді атаған және осы сөзден «трапеция» деген сөз шыққан.)