тендеулер шешеуде екі ?рнекті? кубтарыны? формулаларын ?олдану ж?не есептер шешуде ?иынды?тарды шеше білуапапаорпджыв алдыодавлп тоаждфждвбэывдыжлат поларпдлгукцшщеав льамшпокугщплвфжда свыжпокасfdjdosiufreopfmsdpoif0ortrfg nvm, bnkl;'sadl,]qpwe[wtgunhrurgjiouyhpgk,df['l[pfoqe]pEW[ NJMGIOYUT9 NJGDFPGIKTPOdfjhgtuolnyityt,fglbfmophifg[oyitfd ponmuioy89rtp
Просмотр содержимого документа
«Те?деу шешуде екі ?рнекті? кубтарыны? ?осындысы мен айырымыны? формулалары ?олдану.»
Класс: 7 « А »
Пән аты: алгебра
Пән мұғалімі: Мұхтар А.Т
Күні: 22.01.16
Кабинет: 2
Уақыты: 14
Сабақтың тақырыбы: Теңдеу шешуде екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырымының формулалары қолдану. Өзіндік жұмыс
Мақсаты: екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырымының формулаларын есептер шығаруда тиімді қолдану
Білімділік: формулаларын қолдана отырып теңдеулерді шешу
Дамытушылық: ширақ ойлауға, уақыт үнемдеуге үйрету
Тәрбиелілік: патриоттық, эстетикалық, құқықтық, азаматтық тәрбиелерін бойына сіңірту.
Сабақ түрі: аралас сабақ
Әдіс-тәсілдер: түсіндіру, көрсету, баяндау, сұрақ-жауап
Көрнекілігі: интерактивті тақта, таратпа қағаздар, слаид
Сабақ барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі (оқушылармен амандасып, жоқ оқушыларды анықтау, оқушылар назарын сабаққа аудару)
ІІ үй тапсырмасын тексеру (218-есеп)
(
-
-
-
-
-
Ми шабуылы:
-
-
-
-
-
-
ІІІ жаңа тақырыпты меңгеру. Теңдеу шешуде екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырымының формулалары қолдану
1) теңдеуін шешуді қарастырайық. Ол үшін келтіру формулаларын қолданамыз.
әрі қарай, жақшаларды көбейтіп ашып шығамыз,
жақшаны ашқан соң қысқаратындарын қысқартып, ұқсас мүшелерін біріктіреміз
осыдан, , х=4
2)
IV Сабақты қалай меңгергенін тексеру. «Ұшқыр ойдан ұтымды жауап»
2.
9х=26-8 9х=18 х=2 х=3
3. 4.
5.
х=3
V Ой қозғау. Өзіндік жұмыс
1-нұсқа
1. Екі өрнектің айырымының кубының формуласын жаз.
2-нұсқа
Екі өрнектің қосындысының кубының формуласын жаз
VI Ой қорыту.
Ұқсас мүшелерін біріктіру
Жақшаларды ашу.
Келтіру формулаларын қолдану
Белгісіздерді теңдіктің сол жағына жинап, анықтау
Теңдеуді шешу жолдары
Бағалау.
Үйге тапсырма. 227-есеп