kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тема урока:"Квадрат т?бірді? аны?тамасы"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Квадрат т?бірді? аны?тамасы. Квадрат т?бірді? жуы? м?ндері

 К?нтізбелік жоспар,слайд

О?ушылар?а жа?а ?дістер ар?ылы квадрат т?бірді? аны?тамасын білуге ой салу, та?ырып?а  есептер шы?аруда сыни т?р?ыдан ойландыру?а ?йрету, ережесін  білуге ой салу, ал?ан білімдерін тияна?тау; о?ушыларды? ойлау ?абілеттерін дамыту, практикалы? да?дысын ?алыптастыру;

Математика п?ні саба?ында де?гейлік с?ра?тар ар?ылы о?ушыны ойлану?а, салыстыру?а, ?зіндік ба?алау да?дысын ?алыптастыру?а ?йрету.

?р топ?а берілген тапсырмаларды шы?аруда критерилерін жазу?а ?йрету. Ой – ?рістерін ке?ейту, ?здігінен ж?мыс жасау, математикалы? тілде ?з ойларын на?ты ж?не д?л жеткізе білу, шы?армашылы? ?абілеттерін дамыту.

  1. Квадрат т?бірді? аны?тамасын білу, квадрат т?бірді? жуы? м?ндерін таба білу.
  2. Топта ж?мыс жасай алуы.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тема урока:"Квадрат т?бірді? аны?тамасы"»







Сабақтың тақырыбы:

Квадрат түбірдің анықтамасы. Квадрат түбірдің жуық мәндері

Сілтеме:

Күнтізбелік жоспар,слайд

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға жаңа әдістер арқылы квадрат түбірдің анықтамасын білуге ой салу, тақырыпқа есептер шығаруда сыни тұрғыдан ойландыруға үйрету, ережесін білуге ой салу, алған білімдерін тиянақтау; оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, практикалық дағдысын қалыптастыру;

Оқытудың мақсаты:

Математика пәні сабағында деңгейлік сұрақтар арқылы оқушыны ойлануға, салыстыруға, өзіндік бағалау дағдысын қалыптастыруға үйрету.

Міндеті:

Әр топқа берілген тапсырмаларды шығаруда критерилерін жазуға үйрету. Ой – өрістерін кеңейту, өздігінен жұмыс жасау, математикалық тілде өз ойларын нақты және дәл жеткізе білу, шығармашылық қабілеттерін дамыту.

Оқыту нәтижелері:


  1. Квадрат түбірдің анықтамасын білу, квадрат түбірдің жуық мәндерін таба білу.

  2. Топта жұмыс жасай алуы.


Жаттығулар:

1. № 1, № 2, – есеп (Кубизм әдісін қолдану)


2. № 3 – есеп (Кубизм әдісін қолдану)


3.Тапсырма (өзіндік жұмыс)

Тапсырма (өзіндік жұмыс)

Қадамдар:

1. Кубизм әдісі арқылы тапсырма көздерін орындау.

2. Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы анықтама мен есептердің шығару жолдарын салыстыру;

3.Жаттығулар орындау. Пікір айтқызу.

Тапсырмалар:

Топтарға арналған тапсырмалар:

Тапсырма 1. Топтағы көшбасшыны анықтауға арналған тапқырлық сұрақтар

Тапсырма 2. Кубизм әдісі арқылы сабақты қорытындылау


Сабақтың барысы:

Мұғалімнің іс-әрекеті :

Оқушының іс – әрекеті:


1.Сыныпты ұйымдастыру

2. Топқа бөліну. (2 мин)

Оқушыларды өткен тақырыптар бойынша берілген есептер арқылы топтарға бөлемін. Рольдерін анықтаймын. (2 мин) Тапсырма 1. Топтағы көшбасшыны анықтауға арналған тапқырлық сұрақтар:

Натурал сан дегеніміз не?

Бүтін сан дегеніміз не?

Рационал сан дегеніміз не?

Тапсырма3. Кубизм арқылы сабақты қорытындылау

Сипаттаңыз. Өткен тақырыптар бойынша анықтамаларды айту.

Салыстырыңыз. Өткен тақырыптардың айырмашылығы мен ұқсастығын әдістерге салу арқылы салыстыру.

Зерттеңіз. Өткен тақырыпқа тапқырлық есептер шығару.

Талдау жасаңыз. Өткен тақырыптар бойынша мысалдар келтіру.

Қолданыңыз. Өткен тақырыптар бойынша есептер шығару.

Дәлелдеңіз. Өткен тақырыптар бойынша есеп шығару. Сызықтық теңдеу құруға және оның түбірін табуға арналған өзіндік жұмыс.

Тапсырмаларға қойылған критерийлер бойынша әр топтағы мүшелерін көшбасшының бағалауын ескере отырып мұғалімнің бағалауын қолдану (5 мин)


Оқушылар топқа бөлінеді.






Оқушылар өздері таңдайды. Көшбасшы бағалайды.


Оқушы ойланады.


Оқушы ойланады. Топтан шығып постермен қорғайды.

Топта талқылайды. Топтан шығып постермен қорғайды.




Оқушы жауабы. Постермен қорғайды.

Оқушы талдайды. Постермен қорғайды.


Оқушы есеп шығарады. Топта оқып таныстырады. Топпен жұмыс. Оқушы жауабы.

Оқушы есеп шығарады.




Топта оқып есептің шешімімен таныстырады.




Көшбасшы бағалайды. Мұғалімнің бағалауы.







Бағалау:

Топбасшылары бағалайды, мұғалімнің бағалауы.

Үйге тапсырма:


Өткен тақырыптар бойынша эссе жазу және тест кітапшасынан есептер


Рефлексия:

Смайликтер арқылы:





1.Ұнады, түсіндім. 2. Дұрыс түсінбедім.

3.Түсінбедім
























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Тема урока:"Квадрат т?бірді? аны?тамасы"

Автор: Есимбекова Куралай Джиенгалиевна

Дата: 05.11.2015

Номер свидетельства: 248390


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства