kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тема урока: "К?бейтуді? ауыстырымдылы?, терімділік ?асиеттерін пайдаланып, ?рнектерді ы?шамдау"

Нажмите, чтобы узнать подробности

«К?бейтуді? ауыстырымдылы?, терімділік ?асиеттерін пайдаланып, ?рнектерді ы?шамдау.» (5сынып). ?айталау.

 К?нтізбелік жоспар

Блум таксономиясы ар?ылы о?ушылар?а к?бейтуді? ауыстырымдылы?, терімділік ?асиеттерін білуге ой салу, сыни т?р?ыдан ойландыру?а ?йрету,білім беру мен білім алуда?ы жа?а т?сілдер модулін басшылы??а ала отырып  осы та?ырып бойынша о?ушыларды? білім д?режесін аны?тау, ал?ан білімдерін тияна?тау;о?ушыларды? ойлау ?абілеттерін дамыту, практикалы? да?дысын ?алыптастыру;

Математика саба?ында де?гейлік с?ра?тар ар?ылы о?ушыны ойлану?а,салыстуру?а ?зіндік ба?алау да?дысын ?алыптастыру?а ?йрету.

О?ушыларды? тез ойлау ?абілетін дамыту,?рт?рлі есептер шы?ару ар?ылы ой-?рістерін дамыту,п?нге ?ызы?ушылы?ын арттыру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тема урока: "К?бейтуді? ауыстырымдылы?, терімділік ?асиеттерін пайдаланып, ?рнектерді ы?шамдау"»



Сабақтың тақырыбы:

«Көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін пайдаланып, өрнектерді ықшамдау.» (5сынып). Қайталау.


Сілтеме:

Күнтізбелік жоспар


Сабақтың мақсаты:

Блум таксономиясы арқылы оқушыларға көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін білуге ой салу, сыни тұрғыдан ойландыруға үйрету,білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер модулін басшылыққа ала отырып осы тақырып бойынша оқушылардың білім дәрежесін анықтау, алған білімдерін тиянақтау;оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, практикалық дағдысын қалыптастыру;


Оқытудың мақсаты:


Математика сабағында деңгейлік сұрақтар арқылы оқушыны ойлануға,салыстуруға өзіндік бағалау дағдысын қалыптастыруға үйрету.



Оқушылардың тез ойлау қабілетін дамыту,әртүрлі есептер шығару арқылы ой-өрістерін дамыту,пәнге қызығушылығын арттыру.


Оқыту нәтижелері:


  1. Көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін білуге дағдыландыру.

  2. Көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін пайдалана отырып есептер шығару


Жаттығулар:

1.№ 375(2), № 376 есеп (ес картасы әдісін қолдану)

2.№377(3), №379 есеп (ес картасы әдісін қолдану)


3.№ 376(4), 380 есеп (ес картасы әдісін қолдану)

4.376(5), №381 есеп (ес картасы әдісін қолдану)


Қадамдар:

  1. Блум таксономиясы арқылы оқушыларға көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін білуге ой салу;

  2. Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы анықтама мен есептердің шығару жолдарын салыстыру;

  3. Жаттығулар орындау. Пікір айтқызу.


Тапсырмалар:

  1. Тапсырма №1.Топтағы көсшбасшыны анықтауға тапқырлық есептер.

2. Тапсырма №2. Әр топ топтарының атының мағынасын ашу.

3 Тапсырма 3. Топқа есептер.Оқулықпен жұмыс.

4 Тапсырма 4.Топтағы парға есептер.Оқулықпен жұмыс.


Сабақтың барысы:



Мұғалімнің іс-әрекеті:

Оқушының іс – әрекеті:


1.Сыныпты ұйымдастыру.

2.Сабақты бастау.Топқа бөліну.(2мин) Оқушыларды жұп сандар, тақ сандар, натурал сандар, таңба арқылы топқабөлемін.Рольдерін анықтаймын.(2мин)Көшбасшыны тағайындау.Топтағы көшбасшыны анықтауға арналған тапқырлық сұрақтар:

1) Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай қосылады?

2) Бөлімдері әр түрлі бөлшектер қалай қосылады?

3) Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай азайтады?

4) Бөлімдері әр түрлі бөлшектер қалай азайтылады?

3.Үй тапсырмасын пысықтау.Өткен тақырып бойынша топқа тапсырмалар беру (5 мин)

4.Блум таксономиясы бойынша топқа тапсырма беремін.

1) Тапсырма 2. Әр топ топтарының атына байланысты не білетіні, іздеген материалдары туралы сұрақ – жауап арқылы сұхбат құрады. Оқушылар бір - бірімен пікір бөліседі және топ алдына шығып, өзінің мәтінің постер бойынша ой бөліседі. (5 мин)


Тапсырма 3.Топқа есептер. Берілген есепті топта шығарып келесі топқа ес картасы бойынша түсіндіреді. (5мин)

Сергіту сәті (2 мин)

Тапсырма 4.Топтағы екі парға берілген есепті критерийлерін толық жазу арқылы простермен қорғау. (5 мин)

Тапсырмаларға қойылған критерилер бойынша әр топтағы мүшелері көшбасшының бағалауын ескере отырып мұғалімнің бағалауын қолдану (5 мин)




1) Оқушылар топқа бөлінеді.



2) Оқушылар өздері таңдайды.Көшбасшы бағалайды.







3) Топта талқылайды.Топта бір оқушы шығып жауап береді.

4)Оқушы ойланады.



5)Оқушылар берілген мәліметтерге байланысты аралас сандарды қосуды үйренеді.





6)Анықтамаларды топта оқиды, бір біріне түсіндіреді, постермен қорғайды. Дұрыс немесе бұрыс екенің мұғалімнің түсіндіргенінен кейін толық түсінік қалыптастырады.7)Оқушы есеп шығарады.Топта оқып таныстырады. Мысал есептерді шығару арқылы өзіндік көзқарастарын қалыптастырад8)Есептің шығару жолына талдау жасайды.

9)Топта бір оқушы айтады.10)Топтар әр түрлі әдістерді пайдаланып тапсырманы постермен қорғайды.



Бекіту.Сұрақтар арқылы сабақты қорытындылау:

Топпен қорғайды. Әр топтан бір оқушы қорғайды.


Бағалау:

Үйге тапсырма:

Топ басшылары бағалайды,мұғалімнің бағалауы.

№ 55, эссе жазу.



Рефлексия:

Смайликтер арқылы:1.Ұнады,түсіндім2. Дұрыс түсінбедім. 3 Түсінбедім







































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Автор: Налибаева Карлыгаш Шамсудиновна

Дата: 05.11.2015

Номер свидетельства: 248393


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства