kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Та?балары ?р т?рлі екі санды ?осу

Нажмите, чтобы узнать подробности

  Саба?ты? ма?саттары:

  1. Білімділік: О?ушыларды?  та?балары  ?р т?рлі екі санды  ?осу та?ырыбынан  ал?ан  білімдерін тере?дету  ж?не  ж?йелеу.
  2. Дамытушылы?:  О?ушыларды? логикалы? ойлау  ?абілеттерін, білім, білік да?дыларын дамыта  отырып, интелектуальды? ?алыптастыру, математика?а  деген  ?ызы?ушылы?ын  арттыру.

         3.  Т?рбиелік:   О?ушыларды ?зін-?зі бас?ару?а, ?йымшылды??а,           

        д?лдікке, ??ыптылы??а, ?з м?мкіндіктеріне сенуге, ?лкен

                  жетістікке ?мтылу?а  т?рбиелеу.

Саба?ты? т?рі:     бекіту саба?ы

Саба?ты?ты? ?дісі:    ?ш ?лшемді ?дістемелік  ж?йе

П?н аралы? байланыс: информатика,  ?аза? тілі, география

Саба?ты? к?рнекілігі: интерактивті  та?та, ж?мыс д?птері,о?улы?.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Та?балары ?р т?рлі екі санды ?осу »

Сахиева Қанзия Қайыпқызы

Қызылорда қаласының Ы.Алтынсарин атындағы

№10 мектеп – лицейінің математика пәні мұғалімі


Сабақтың тақырыбы: Таңбалары әр түрлі екі санды қосу тақырыбына есептер шығару

Сабақтың мақсаттары:

    1. Білімділік: Оқушылардың таңбалары әр түрлі екі санды қосу тақырыбынан алған білімдерін тереңдету және жүйелеу.

    2. Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін , білім, білік дағдыларын дамыта отырып , интелектуальдық қалыптастыру, математикаға деген қызығушылығын арттыру.

3. Тәрбиелік: Оқушыларды өзін-өзі басқаруға , ұйымшылдыққа,

дәлдікке, ұқыптылыққа, өз мүмкіндіктеріне сенуге, үлкен

жетістікке ұмтылуға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Сабақтықтың әдісі: Үш өлшемді әдістемелік жүйе

Пән аралық байланыс: информатика, қазақ тілі, география

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, жұмыс дәптері,оқулық.

Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатымен таныстыру.


II. Үй жұмысын тексеру: « Алғашқы қадам»

Оқушылардың дәптерлерін көршісімен айырбастап, дайын жауаптарын тексеру. ( 10 ұпай)

454

  1. -7+х =13, жауабы: х=20

  2. х+( -9) = - 4; жауабы: х= 5

  3. х+( - 15) =10, жауабы: х=25

  4. 8+ х = - 12, жауабы: х= -20

  5. -6+ х = 5, жауабы: х=11

  6. х+( - 14) = -8, жауабы: х=6


456


Алғашқы температура

Температураның өзгерісі

+2ºС

- 3ºС

+4ºС

-5ºС

- 6ºС

- 4ºС

-9ºС

-2ºС

-11ºС




«Ойлы болсаң , озып көр» ( сұрақ – жауап)


  1. Теріс сандарды қосу

  2. Санның модулі

  3. Оң және теріс сандар анықтамасы

  4. Қарама-қарсы сандар

  5. Бүтін сандар

  6. Рационал сандар

  7. Теріс және оң санның модулі

  8. Таңбалары әр түрлі екі санды қосу


III. Дамыту кезеңі (оқулықпен жұмыс)

«Білімің –ұшар қанатың»

Есептер шығару №461,№462, №463, №465


« Білімдіге биіктен орын» деңгейлік тапсырмалар (15 минут)

Бұл әдістің тиімділігі:

      1. Сынып оқушылары жаппай жұмыс жасайды.

      2. Оқушының жеке қабілеті айқындалады

      3. Әр оқушы өз деңгейіне , қабілетіне қарай бағаланады.

      4. Сынып оқушылары толық бағаланады және әр оқушы өзінің алатын бағасын біліп отырады

(1-деңгей «3» , 2-деңгей «4», 3-деңгей «5»)

(Әрбір оқушыға жеке жұмыс дәптері таратылады)


1-нұсқа 2-нұсқа

1-деңгей 1-деңгей

  1. 32+(-2) 1) 18+(-9)

  2. 45+(-45) 2) -21+46

  3. 0+(-3) 3) 0+(-23)

  4. -17+20 4) 25+(-25)


2-деңгей 2-деңгей

  1. -1,3+2,5 1) 5,1+(-10)

  2. -4,6+1,9 2) 3,7+(-6)

  3. 7+(-4,3) 3) -2,8+4,5


3-деңгей 3-деңгей

1) -2+1 ; 1)12+(- ) ;

2) - 4+3; 2) - +1.



Таңбалары әр түрлі сандарды қосу


Мен де қосудың бір түрі,

Бірақ саным көбеймес.

Абсолюттік шама бойынша,

Көбімнен азым алынар.

Оныма ешкім тең емес.


Таңбасы көптің қойылар

Сөзімнің сырын ұғып ал.

Қарама –қарсы қосылса,

Нәтиже әркез нөл болар.

Айтқанымның жөні бар.



«Шешуші сәт» (семантикалық карта)


р/с

а

в

а+в= 20

а+в= 40

а+в= 10

а+в=30

а+в= -40

1

40

-10






2

-25

-15






3

36

-16






4

-20

30






5

45

-5







«Сергіту сәті» (сыныпқа жұмбақтар беру)

  1. Бүтін сан, бөлшек сан

Барлығы да бар онда

Бұл қандай сан айтыңдаршы

Оң, теріс сан бәрі сонда.


  1. Корзинадағы 7 алманы 7 қызға тең бөліп берді. Бірақ , корзинада

1 алма қалды. Бұл қалай?


IV. Бекіту кезеңі . Есте сақта!

Таңбалары әр түрлі, модульдері тең емес екі санды қосу үшін :

  1. үлкен модульден кіші модульді азайту керек;

  2. шыққан санның алдына модулі үлкен қосылғыштың таңбасын қою керек.


Қорытындылау. Не білдік? Не үйрендік? Кімнің көрсеткіші жоғары? Білімді, білікті адамның шығар биігі әрқашан биік, сондықтан жақсы оқып, салауатты өмір салтын ұстанған адам ғана көшбасшысы бола алады.


V. Үйге тапсырма беру: №464,№466

Оқушыларды бағалау


Сабақ жоспары

№60

Пәні: математика

Сынып: 6 «а»

Күні: 18.11.2013 ж_


Сабақтың тақырыбы: Таңбалары әр түрлі екі санды қосу тақырыбына есептер шығару

Сабақтың мақсаттары:

    1. Білімділік: Оқушылардың таңбалары әр түрлі екі санды қосу тақырыбынан алған білімдерін тереңдету және жүйелеу.

    2. Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін , білім, білік дағдыларын дамыта отырып , интелектуальдық қалыптастыру, математикаға деген қызығушылығын арттыру.

3. Тәрбиелік: Оқушыларды өзін-өзі басқаруға , ұйымшылдыққа,

дәлдікке, ұқыптылыққа, өз мүмкіндіктеріне сенуге, үлкен

жетістікке ұмтылуға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Сабақтықтың әдісі: Үш өлшемді әдістемелік жүйе

Пән аралық байланыс: информатика, қазақ тілі, география

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, жұмыс дәптері,оқулық.

Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатымен таныстыру.


II. Үй жұмысын тексеру: « Алғашқы қадам»

Оқушылардың дәптерлерін көршісімен айырбастап, дайын жауаптарын тексеру. ( 10 ұпай)

454

  1. -7+х =13, жауабы: х=20

  2. х+( -9) = - 4; жауабы: х= 5

  3. х+( - 15) =10, жауабы: х=25

  4. 8+ х = - 12, жауабы: х= -20

  5. -6+ х = 5, жауабы: х=11

  6. х+( - 14) = -8, жауабы: х=6


456


Алғашқы температура

Температураның өзгерісі

+2ºС

- 3ºС

+4ºС

-5ºС

- 6ºС

- 4ºС

-9ºС

-2ºС

-11ºС


«Ойлы болсаң , озып көр» ( сұрақ – жауап)


  1. Теріс сандарды қосу

  2. Санның модулі

  3. Оң және теріс сандар анықтамасы

  4. Қарама-қарсы сандар

  5. Бүтін сандар

  6. Рационал сандар

  7. Теріс және оң санның модулі

  8. Таңбалары әр түрлі екі санды қосу


III. Дамыту кезеңі (оқулықпен жұмыс)

«Білімің –ұшар қанатың»

Есептер шығару №461,№462, №463, №465


« Білімдіге биіктен орын» деңгейлік тапсырмалар (15 минут)

Бұл әдістің тиімділігі:

      1. Сынып оқушылары жаппай жұмыс жасайды.

      2. Оқушының жеке қабілеті айқындалады

      3. Әр оқушы өз деңгейіне , қабілетіне қарай бағаланады.

      4. Сынып оқушылары толық бағаланады және әр оқушы өзінің алатын бағасын біліп отырады

(1-деңгей «3» , 2-деңгей «4», 3-деңгей «5»)

(Әрбір оқушыға жеке жұмыс дәптері таратылады)


1-нұсқа 2-нұсқа

1-деңгей 1-деңгей

  1. 32+(-2) 1) 18+(-9)

  2. 45+(-45) 2) -21+46

  3. 0+(-3) 3) 0+(-23)

  4. -17+20 4) 25+(-25)


2-деңгей 2-деңгей

  1. -1,3+2,5 1) 5,1+(-10)

  2. -4,6+1,9 2) 3,7+(-6)

  3. 7+(-4,3) 3) -2,8+4,5


3-деңгей 3-деңгей

1) -2+1 ; 1)12+(- ) ;

2) - 4+3; 2) - +1.



Таңбалары әр түрлі сандарды қосу


Мен де қосудың бір түрі,

Бірақ саным көбеймес.

Абсолюттік шама бойынша,

Көбімнен азым алынар.

Оныма ешкім тең емес.


Таңбасы көптің қойылар

Сөзімнің сырын ұғып ал.

Қарама –қарсы қосылса,

Нәтиже әркез нөл болар.

Айтқанымның жөні бар..



«Шешуші сәт» (семантикалық карта)


р/с

а

в

а+в= 20

а+в= 40

а+в= 10

а+в=30

а+в= -40

1

40

-10






2

-25

-15






3

36

-16






4

-20

30






5

45

-5







«Сергіту сәті» (сыныпқа жұмбақтар беру)

  1. Бүтін сан, бөлшек сан

Барлығы да бар онда

Бұл қандай сан айтыңдаршы

Оң, теріс сан бәрі сонда.


  1. Корзинадағы 7 алманы 7 қызға тең бөліп берді. Бірақ , корзинада

1 алма қалды. Бұл қалай?


IV. Бекіту кезеңі . Есте сақта!

Таңбалары әр түрлі, модульдері тең емес екі санды қосу үшін :

  1. үлкен модульден кіші модульді азайту керек;

  2. шыққан санның алдына модулі үлкен қосылғыштың таңбасын қою керек.


Қорытындылау. Не білдік? Не үйрендік? Кімнің көрсеткіші жоғары? Білімді, білікті адамның шығар биігі әрқашан биік, сондықтан жақсы оқып, салауатты өмір салтын ұстанған адам ғана көшбасшысы бола алады.


V. Үйге тапсырма беру: №464, №466.

Оқушыларды бағалау













































Сабақтың тақырыбы: Таңбалары әр түрлі екі санды қосу тақырыбына есептер шығару

Сабақтың мақсаттары:

    1. Білімділік: Оқушылардың таңбалары әр түрлі екі санды қосу тақырыбынан алған білімдерін тереңдету және жүйелеу.

    2. Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін , білім, білік дағдыларын дамыта отырып , интелектуальдық қалыптастыру, математикаға деген қызығушылығын арттыру.

3. Тәрбиелік: Оқушыларды өзін-өзі басқаруға , ұйымшылдыққа,

дәлдікке, ұқыптылыққа, өз мүмкіндіктеріне сенуге, үлкен

жетістікке ұмтылуға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Сабақтықтың әдісі: Үш өлшемді әдістемелік жүйе

Пән аралық байланыс: информатика, қазақ тілі, география

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, жұмыс дәптері,оқулық.

Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатымен таныстыру.


II. Үй жұмысын тексеру: « Алғашқы қадам»

Оқушылардың дәптерлерін көршісімен айырбастап, дайын жауаптарын тексеру. ( 10 ұпай)

454

  1. -7+х =13, жауабы: х=20

  2. х+( -9) = - 4; жауабы: х= 5

  3. х+( - 15) =10, жауабы: х=25

  4. 8+ х = - 12, жауабы: х= -20

  5. -6+ х = 5, жауабы: х=11

  6. х+( - 14) = -8, жауабы: х=6


456


Алғашқы температура

Температураның өзгерісі

+2ºС

- 3ºС

+4ºС

-5ºС

- 6ºС

- 4ºС

-9ºС

-2ºС

-11ºС


«Ойлы болсаң , озып көр» ( сұрақ – жауап)


  1. Теріс сандарды қосу

  2. Санның модулі

  3. Оң және теріс сандар анықтамасы

  4. Қарама-қарсы сандар

  5. Бүтін сандар

  6. Рационал сандар

  7. Теріс және оң санның модулі

  8. Таңбалары әр түрлі екі санды қосу


III. Дамыту кезеңі (оқулықпен жұмыс)

«Білімің –ұшар қанатың»

Есептер шығару №461,№462, №463, №465


« Білімдіге биіктен орын» деңгейлік тапсырмалар (15 минут)

Бұл әдістің тиімділігі:

      1. Сынып оқушылары жаппай жұмыс жасайды.

      2. Оқушының жеке қабілеті айқындалады

      3. Әр оқушы өз деңгейіне , қабілетіне қарай бағаланады.

      4. Сынып оқушылары толық бағаланады және әр оқушы өзінің алатын бағасын біліп отырады

(1-деңгей «3» , 2-деңгей «4», 3-деңгей «5»)

(Әрбір оқушыға жеке жұмыс дәптері таратылады)


1-нұсқа 2-нұсқа

1-деңгей 1-деңгей

  1. 32+(-2) 1) 18+(-9)

  2. 45+(-45) 2) -21+46

  3. 0+(-3) 3) 0+(-23)

  4. -17+20 4) 25+(-25)


2-деңгей 2-деңгей

  1. -1,3+2,5 1) 5,1+(-10)

  2. -4,6+1,9 2) 3,7+(-6)

  3. 7+(-4,3) 3) -2,8+4,5


3-деңгей 3-деңгей

1) -2+1 ; 1)12+(- ) ;

2) - 4+3; 2) - +1.



Таңбалары әр түрлі сандарды қосу


Мен де қосудың бір түрі,

Бірақ саным көбеймес.

Абсолюттік шама бойынша,

Көбімнен азым алынар.

Оныма ешкім тең емес.


Таңбасы көптің қойылар

Сөзімнің сырын ұғып ал.

Қарама –қарсы қосылса,

Нәтиже әркез нөл болар.

Айтқанымның жөні бар..



«Шешуші сәт» (семантикалық карта)


р/с

а

в

а+в= 20

а+в= 40

а+в= 10

а+в=30

а+в= -40

1

40

-10






2

-25

-15






3

36

-16






4

-20

30






5

45

-5







«Сергіту сәті» (сыныпқа жұмбақтар беру)

  1. Бүтін сан, бөлшек сан

Барлығы да бар онда

Бұл қандай сан айтыңдаршы

Оң, теріс сан бәрі сонда.


  1. Корзинадағы 7 алманы 7 қызға тең бөліп берді. Бірақ , корзинада

1 алма қалды. Бұл қалай?


IV. Бекіту кезеңі . Есте сақта!

Таңбалары әр түрлі, модульдері тең емес екі санды қосу үшін :

  1. үлкен модульден кіші модульді азайту керек;

  2. шыққан санның алдына модулі үлкен қосылғыштың таңбасын қою керек.


Қорытындылау. Не білдік? Не үйрендік? Кімнің көрсеткіші жоғары? Білімді, білікті адамның шығар биігі әрқашан биік, сондықтан жақсы оқып, салауатты өмір салтын ұстанған адам ғана көшбасшысы бола алады.


V. Үйге тапсырма беру: №464, №466.

Оқушыларды бағалау






ҚР Ғылым және Білім министрлігі

Біліктілігін арттырудың ұлттық орталығы «Өрлеу» АҚ Қызылорда филиалы









Ашық сабақ








Тақырыбы: Таңбалары әр түрлі екі санды қосу тақырыбына есептер шығару






Орындаған: Сахиева Қанзия

Қабылдаған: Қозбахова Айгүл










2014 ж


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Та?балары ?р т?рлі екі санды ?осу

Автор: Сахиева Канзия Каиповна

Дата: 28.03.2015

Номер свидетельства: 192964


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства