Сабақ: Санның пайызын және пайызы бойынша санды табу | Мектеп: "А.Қарсақбаев атындағы МДШО бар орта мектеп"КММ |
Күні: 27.04.2017 | Мұғалімнің есімі: Ербол Мөлдір |
Сынып: 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Оқушылардың пайыз бойынша алған білімдері арқылы пәнге деген белсенділіктерін арттырып, қызығушылығын ояту. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|
Кейбір оқушылар: |
|
Тілдік мақсат | Оқушылар: |
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
Бөлшектің жүзден бір бөлігі пайыз, 1%-бір пайыз, санның пайызын табу, пайыз бойынша санды табу; |
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
Талқылауға арналған тармақтар: |
|
Сіз неліктен...... екенін айта аласыз ба? |
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
Есептерді толық дәптерге түсіру |
Алдыңғы тақырып | Санның пайызын табу және пайыз бойынша санды табу |
Жоспар | |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы | Ынтымақтастық ахуалын қалыптастыру Үй тапсырмасын тексеру кезеңі: №9 «Бір қадам артқа» әдісі (Өткен сабақтарда алған білімдерін еске түсру, қайталау) 1.Арифметикалық орта дегеніміз не? 2. Арифметикалық ортасын табу үшін не істейміз? 3.Ауытқу өзгері дегеніміз не? 4. Ауытқу өзгерісін табу үшін не істейміз? 5. Мода дегеніміз не? 6.Пайыз дегеніміз не? | Оқулық, жұмыс дәптерлері |
Ортасы | Жаңа тақырыпты түсіндіру кезеңі: Санның пайызын табу үшін: Пайызды жай бөлшек немесе ондық бөлшекпен өрнектейміз; Берілген исанды осы бөлшекке көбейтеміз; Санның пайызын табу үшін : Берілген санды 100-ге бөлу арқылы санның 1%-ын табамыз; Шыққан нәтижені пайыз санына көбейтеді; Оқулықпен жұмыс №953 Ұялы телефон 21000 тг тұрады. Бұл баға 8%-ға төмендеді. Кейін баға тағы 15 %-ға төмендеді. Екінші рет төмендетілгеннен соң ұялы телефонның бағасыы қандай болды? №954 Сынып бөлмесінің ұзындығы 8м. Оның ені ұзындығының 75%-ын , ал биіктігі енінің 50%-ын құрайды. Сынып бөлмесінің көлемін табыңдар. №955 Пәтер екі бөлмеден тұрады. Үлкен бөлменің ұзындығы 5,5 м, ал ені ұзындығының 60%-ын құрайды. Кіші бөлменің ұзындығы үлкен бөлменің еніне тең, ал ені ұзындығынан 1 м кіші. Екі бөлменің ауданын табыңдар | 5 сынып Оқулық |
Аяқталуы | Бекіту кезеңі: «Cұрақ-жауап» әдісі Үй тапсырмасын беру кезеңі: №958; Бағалау кезеңі: «Жан қиналмай жұмыс бітпес, талап қылмай мұратқа жетпес» (оқушыларды сабақта көрсеткен білімдеріне қарай бағалау) Рефлексия. Білім ағашы. «Мен бүгінгі сабақта не үйрендім» | Кері байланыс стикерлер |
Қосымша ақпарат |
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік пен еңбекті қорғау ережелері АКТ –мен байланыс құндылықтардағы байланыс |
| | |
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма түзетулер енгіздім және неліктен? | Төменде бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |