kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сан?а 4-ті ?осу ж?не саннан 4-ті азайту

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: Санды 4 - ?осу ж?не 4 - тен санды азайту. 

саба?ты? міндеттері:

Білімділігі:   Сан?а 4-ті ?осу  ж?не  саннан  4-ті  азайту  ?йрету, жатты?тыру.

Дамытушылы?ы: ауызша, жазбаша  есептеу да?дыларын арттыру, ойлауын, танымды? ?абілетін, белсенділігін, шы?армашылы? ?абілетін арттыру.

Т?рбиелігі: Математика саба?ына ?ызы?ушылы?тарын арттыру, тап?ырлы??а, зейінділікке, ??ыптылы??а т?рбиелеу

класс: 2 класс

саба?ты? т?рі: Жа?а саба?

?олданылатын ?діс - т?сіл: т?сіндіру, с?ра? - жауап, к?рнекілік.

Саба?ты? барысы.

І. ?йымдастыру кезе?і.

?ызы?ушылы?ын ояту.

ІІ. Психологиялы? ахуал

Біз ба?ытты баламыз,

Биікке ?анат ?а?амыз.

Болаша??а талпынып,

Оттай лаулап жанамыз. 

Ма?сатымыз білім алу

Міндеттіміз е?бектену

Е?бектену ар?ылы

5 - ке ?олды жеткізу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сан?а 4-ті ?осу ж?не саннан 4-ті азайту »

Күні: 12.10.2013

Класс: 2 «А»

Сабақтың мақсаты: Санға 4-ті қосу  және  саннан  4-ті  азайту  үйрету

Сабақтың міндеттері:

Білімділігі:   Санға 4-ті қосу  және  саннан  4-ті  азайту  үйрету, жаттықтыру.

Дамытушылығы: ауызша, жазбаша  есептеу дағдыларын арттыру, ойлауын, танымдық қабілетін, белсенділігін, шығармашылық қабілетін арттыру.

Тәрбиелігі: Математика сабағына қызығушылықтарын арттыру, тапқырлыққа, зейінділікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу. 

Оқыту әдісі: түсіндіру, ой қозғау.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ.

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, слайд, оқулық, ойын түрлері.

Сабақтың барысы.

І. Үйымдастыру кезеңі.

Қызығушылығын ояту.

ІІ. Психологиялық ахуал

Біз бақытты баламыз,

Биікке қанат қағамыз.

Болашаққа талпынып,

Оттай лаулап жанамыз. 

Мақсатымыз білім алу

Міндеттіміз еңбектену

Еңбектену арқылы

5 - ке қолды жеткізу

ІІІ. Өткенді қайталау.

а) Ойын: «Кім шапшаң?»

5+ □ = 9

□ + 3 = 8

□- 4 = 2

8 - □ = 5

- Белгісіз қосылғышты қалай табамыз?

- Белгісіз азайғышты қалай табамыз?

- Белгісіз азайтқышты қалай табамыз?

ә)«Үйшіктегі» сандардың құрамын  табу

ІҮ. Жаңа сабақ.

а) Ой қозғау.

- Жылдың қай мезгілі

- Бүгінгі ауа райы қандай?

- Осы бүгін аптаның нешінші күні? Және қай күн?

- Балалар, біз бүгін сабақта аққала құрастырамыз.

- Суреттегі аққаланы құрастырамыз ба?

Ү. Мағынаны тану:

1- тапсырма. 

І. Аққаланың кеудесін құрастырамыз.  

№1 «Доминодағы» суретке қарап теңдіктер құрастырамыз. 

 Сергіту сәті.

Орнымыздан  тұрайық,

Алақанды  ұрайық.

Оңға қарай иіліп,

Солға  қарай иіліп,

Бір отырып, бір тұрып,

Сергіп бір алайық.

а) Дәптермен жұмыс.

ІІ. Аққаланың кеудесін құрастырамыз.

а) Көркем жазу.

 2 - тапсырма. №2 .

Сан сәулесінен 4 санын белгілеп алып, оңға қарай 4 рет аттасақ, 8 шығады, яғни 4 4-ке артады. 4 + 4

    Сан сәулесінен 8-ді белгілеп , солға қарай 4 өлшем аттасақ, 4 шығады, яғни 8   4-ке кемиді. 8 - 4

ІІІ. Аққаланың қолдарын құрастырамыз.

 3 - тапсырма.

Ойын: «Кел,ойнайық!»

ІҮ. Аққаланың аузын  құрастырамыз.

а)Миға шабуыл.

4- тапсырма.   №4

Қызыл және көк кесінділердің ұзындықтарының  қосындысын  жасыл кесіндінің  ұзындығымен  салыстыр.

1.Кесіндіні өлшеу.

2.Қызыл және көк кесіндінің қосындысынның  ұзындығын табу.

3.Ол кесіндіні жасыл кесіндімен салыстыру.

Қызыл кесінді -4 см, жасыл кесінді- 6 см, көк кесінді- 3 см.

4см+3см=7см               4см+3см 6 см

5- тапсырма. 

Ү. Аққаланың мұрнын қоямыз.

№5. Есепті шығар.

Шарты:   Оқушылар 3 түп өрік ағашын және 4 түп шие ағашын отырғызды.

Сұрағы:   Оқушылар барлығы  неше  түп ағаш  отырғызды?

-Есеп не  туралы?

-Не белгілі, не белгісіз және нені табу керек?

-Есепті шығару үшін  қандай амал пайдаланамыз?

Шешуі: 3+4=7 (т.а.)

Жауабы: барлығы 7 түп ағаш

ҮІ. Аққаланы әшекейлейміз. 

- Ойын: «Кім жылдам?» 

Ү. Сабақты қорытындылау.

Санды  4-ке арттыру  үшін  неше  сан аттай отырып  санау керек? 

-Қосылғыштарының  бірі 4 болатын  қосындылар айтып мәнін айт.

Тура және кері үш сан аттай отырып сана.

ҮІ. Бағалау.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Сан?а 4-ті ?осу ж?не саннан 4-ті азайту

Автор: Айдарова Раушан Амангельдиновна

Дата: 26.03.2015

Номер свидетельства: 192030


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства