kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Санды теңсіздіктерді анықтамасын білу және санды теңсіздіктерді ажырата білу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Барлық оқушылар:

  • санды теңсіздіктер анықтамасын біледі, тура санды теңсіздіктер анықтамасын біледі;

Басым көпшілігі: санды теңсіздіктерді ажырата алады, есеп шығаруда қолданады;

Кейбір оқушылар: тура санды теңсіздіктерге амалдар қолданады;

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Санды теңсіздіктерді анықтамасын білу және санды теңсіздіктерді ажырата білу»



Бекітемін ____________________

Күні:2.02.2021 ж

Мұғалімнің аты-жөні:

Түгелбай Динара Құдайбергенқызы

Сынып: 6 «В»

Қатысқандар саны

Сабақ тақырыбы

Санды теңсіздіктер


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.2.5 Санды теңсіздіктерді анықтамасын білу және санды теңсіздіктерді ажырата білу

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

  • санды теңсіздіктер анықтамасын біледі , тура санды теңсіздіктер анықтамасын біледі;

Басым көпшілігі: санды теңсіздіктерді ажырата алады, есеп шығаруда қолданады;

Кейбір оқушылар: тура санды теңсіздіктерге амалдар қолданады;

Бағалау   

критерийлері


Оқушылар:

—          санды теңсіздіктер анықтамасын біледі;

—          тура санды теңсіздіктер анықтамасын біледі;

  • санды теңсіздіктерді ажырата алады;


Тілдік

мақсаттар


Бөлім бойынша лексика және терминология:

— теңсіздік;

— санды теңсіздік;

— қатаң теңсіздік;

— қатаң емес теңсіздік;


  Бастапқы білім

Шамаларды салыстыра алу;

теңдеулерді шешу дағдылары;

сандық түзумен жұмыс жасау дағдылары.



Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Мұғалім әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы


Ұйымдастыру.

Амандасу. Көңіл күйлерін білу.

Өтілген сабақпен жаңа сабақты байланыстыру.

Өтілген тақырып бойынша сұрақтар қойылады яғни сөз жұмбақ шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбымен танысады.

  1. «-» таңбасымен жазылған сандар?

  2. Түбірлері бірдей немесе түбірлері болмайтын теңдеулерді қалай атаймыз?

  3. Құрамында мәнін табу керек болатын әрпі бар теңдік қалай аталады?

  4. Картадағы кесінді ұзындығының оған сәйкес жер бетіндегі қашықтыққа қатынасын не деп атаймыз?

  5. Натурал сандар, оларға қарама-қарсы сандар және 0 саны қалай аталады?

  6. ax+b=0 түріндегі теңдеу қалай аталады?

  7. Өзара тең екі санды өрнектің теңдік «=» белігісімен жазылуы бар теңдік қалай аталады?

  8. Екі теріс санның қосындысы?

  9. Арифметикалық амал?







Т

е

р

і

с



М

ә

н

д

Е

с








Т

е

Ң

д

е

у






М

а

С

ш

т

а

б




Б

ү

т

І

н








С

ы

З

ы

қ

т

ы

қ



С

а

н

Д

ы







Т

е

р

І

с


с

а

н






К

ө

б

е

й

т

у








Осыдан соң сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері айтылады.










-Сөзжұмбақты шешеді

https://zoom.us/signin


Негізгі бөлім Тақырыпты ашу


Жаңа сабақты түсіну.




Бос орынға қажет сөзді жаз.
1. а мен b сандарын салыстырғанда а - b айырмасы оң сан болса, _____ болады.

2. а мен b сандарын салыстырғанда а - b айырмасы теріс сан болса, ______ болады.


Дескриптор

- оқушылар а-в айырмасы бойынша салыстыру ережесін тұжырымдайды





Есептер шығару. Оқулықтағы есептерді

850 есеп. Ауызша. Кім жылдам?

  1. 5,64,3 3. 2/51/5 5. -0.9

  2. -9.76.5 4. 1/20

851 есеп

852 есеп. Теңсіздік түрінде жазыңдар. Белгісіз шаманы х-пен белгілеңдер:

  1. Ыдыстағы сұйықтықтың көлемі 3 л артық емес;

  2. Өзен суының ағыс жылдамдығы 4 км/ сағ-тан кем емес;

  3. Бүгін Тараз қаласындағы ауаның температурасы 50С-тан төмен емес.

  4. Доғал бұрыштың градустық өлшемі 900 –тан артық, бірақ 1800-тан кем.

№853 есеп, жұптық жұмыс

№857 есеп. Мына теңсіздіктерді қос теңсіздік түрінде жазыңдар

  1. 7және 15

  2. 0,80,3 және 0,8

  3. -1және -1

  4. m+n




№850

1, 3, 5, 6 тура теңсіздік

2,4 тура емес теңсіздік



А (-4), B(-2), C(3)


-4

-2

-4





х≤ 3

х

x≥5

900x0










3-7=-4 3

6-(-4)=10 6-4

9-5=4 95

-13-(-8)= -5 -138






7

0,3

-5

m+nkp+z


Дескриптор

  • оқушылар тура, тура емес теңсіздіктерді ажыратады.



Дескриптор

-оқушылар нүктелердің координаталарын табады;

-табылған нүктелердің координаталарын салыстырады, нәтижесін санды теңсіздік түрінде жазады;



Дескриптор

-оқушылар белгісіз шаманы х пен белгілеп, берілген мәтінді санды теңсіздік түрінде жазады;







Дескриптор

-оқушылар топта а мен b айырмасын тауып, салыстырады ;







Дескриптор

-оқушылар теңсіздіктерді қос теңсіздік түрінде жазады;

(Алдамұратова Т.А., Байшоланов Е.С. Математика: Жалпы білім беретін мект. 6-сыныбына арн. / Т. Алдамұратова, Е. Байшоланов. 2-бөлім - Алматы: Атамұра, 2018)


Жаңа сабақты бекіту.


Онлайн мектептегі тапсырмаларды орындау





https://onlinemektep.org/schedule/1611619200/lesson/a5117b52-3be7-45e0-a1e8-cdcc500d7ef6

Соңы


Сабақты қорытындылау.

Рефлексия


Сабақты түсінген оқушылар қол көтеру арқылы белгі береді.




Үйге тапсырма. Мектеп онлайн тапсырмасын аяқтау және

856 есеп






Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Саралау іріктелген тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету жұмыстары.


Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау

Нұсқаулықпен жүргізіледі.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Санды теңсіздіктерді анықтамасын білу және санды теңсіздіктерді ажырата білу

Автор: Түгелбай Динара Құдайбергенқызы

Дата: 19.02.2021

Номер свидетельства: 573664


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства