kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сан аралы?тар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: Сан аралы?тары

Саба?ты? ма?саты: «Сан аралы?тары» та?ырыбын т?сіндіру. Та?ырып бойынша ал?ан білімдерін ?олдана отырып есептер шы?ару.

Саба?ты? міндеттері:

Білімділік: «Сан аралы?тары» та?ырыбы бойынша білім мен біліктерін бекіту ж?не ба?ылау;Та?ырыпты тере?ірек ме?геруге ба?ыт беру, проблемаларды аны?тау   ж?не оны? шешілу жолдарын таба білу, ма?сат?а жете білу да?дыларын ?алыптастыру.

Т?рбиелік: Ынтыма?тасты?та ж?мыс жасау?а, ?з ойын еркін жеткізуге,ой-пікірімен б?лісе білуге, шы?армашылы??а ?мтылдыру?а т?рбиелеу.

Дамытушылы?: Жеке, ж?ппен, топпен ынтыма?тасты?та ж?мыс жасай білуге да?дыландыру, та?ырыпты? диалог ??ра білу, бірін-бірі, ?зін-?зі ж?не топты ба?алай білуге ?йрету.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сан аралы?тар»

Ы.Мұхамеджанов атындағы орта мектеп











Ашық сабақ

«Сан аралықтары»

(6 класс Математика)







Өткізген: Тәртіп А.Р.











2015-2016 оқу жылы

Бекітемін:

Күні: 9.02.2016ж

Пәні: математика

Класы: 6

Сабақтың тақырыбы: Сан аралықтары

Сабақтың мақсаты: «Сан аралықтары» тақырыбын түсіндіру. Тақырып бойынша алған білімдерін қолдана отырып есептер шығару.

Сабақтың міндеттері:

Білімділік: «Сан аралықтары» тақырыбы бойынша білім мен біліктерін бекіту және бақылау;Тақырыпты тереңірек меңгеруге бағыт беру, проблемаларды анықтау және оның шешілу жолдарын таба білу, мақсатқа жете білу дағдыларын қалыптастыру.

Тәрбиелік: Ынтымақтастықта жұмыс жасауға, өз ойын еркін жеткізуге,ой-пікірімен бөлісе білуге, шығармашылыққа ұмтылдыруға тәрбиелеу.

Дамытушылық: Жеке, жұппен, топпен ынтымақтастықта жұмыс жасай білуге дағдыландыру, тақырыптық диалог құра білу, бірін-бірі, өзін-өзі және топты бағалай білуге үйрету .

Мұғалім үшін оқу нәтижелері:

  • Оқушылардың бірін-бірі сынау арқылы аталған тақырыпты пысықтау

  • Берілген тапсырмаларды жұпта орындауға үйрету.

  • Оқушылардың өзін және достарын бағалауға дағдыландыру

  • Есеп шығаруда ережелерді қолдана білу дағдысы

  • математикалық тілде сөйлеу қабілеттері.

Сабақтың түрі, әдіс тәсілдері: СТО , топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке жұмыс, бағалау.

Сабақтың көрнекілігі: компьютер, оқушылар дайындаған презентациялар;

өзіндік жұмыс тапсырмалары; жеке жұмыс тапсырмалары;топтық жұмыс тапсырмалары,плакаттар

Күтілетін нәтиже: Оқушылар сан аралықтарды анықтай отырып салу және оқу, жазу, белгілеу. Олардың түрлеріне қарай ажырату. Есептер шығаруда қолдану. Жұппен жұмыс жасай отырып, бірлесіп білім алу.

Сабақтың түрі. Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Сабақтың жоспары:

1.Ұйымдастыру бөлімі.Психологиялық сәт(2 мин)

2.Үй тапсырмасын тексеру.(2мин)

3.Өтілген тақырыпты пысықтау.Ауызша есептер. (6мин)

4.Жаңа тақырыпты ашу. Ребус.(2мин)

5. Жаңа тақырыпты меңгерту.(10мин)

6.Жаңа тақырыпты бекіту. (2мин)

7.Топтық жұмыс. Есептер шығару және қорғау.(10 мин)

8.Сергіту сәті (2мин)

9. Тест жұмысы.жеке жұмыс.(5мин)

10.Қорытынды.Рефлексия.(2мин)

11. Үйге тапсырма.Бағалау.(2мин)

Сабақтың барысы

1.Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық тренинг. Саламатсыздарма, оқушылар! Бүгінгі сабағымызды бастамас бұрын сіздермен Сәлемдесу тренингін ойнасақ деймін.

(қызығушылық ояту) әсем әуенмен.

Салем достым! (амандасады)

Сен қалайсың? (иықтарынан қағады)

Қайда болдың? (құлақтарынан тартады)

Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды)

Сен келдің (қолдарын жаяды)

Жақсы болды (құшақтайды)

Үш шамалақ!

Ал енді, менім қолымдағы өздерініңге үнайтын тәттілерден алыңыздар! Бұл тәттілер (сникерс, твикс, марс) осы тәттілерді таңдау арқылы топқа бөлінеміз.

Сонымен, 1- топ: СИНКЕРС

2-топ: ТВИКС

3-топ: МАРС

Енді осы топтардың басшыларына мынадай бағалау парағын береміз, әр тапсырма бойынша өзінің топ мүшелерін бағалап отырады.

 

Оқушылардың

аты-жөні

Үй жұмысы

Өтілген тақырыпты пысықтауы

Ауызша есеп

Топпен жұмыс

Тест тапсырмасы

Қорытынды баға


1










Ендеше бүгінгі сабағымызды бастаймыз!

2. Үй тапсырмасын тексеру. Үйге берілген есепті талқылау.

979. Теңдеуді шешіңдер.

И. А.

5(5х+1) 2(5х+8)

25х+5 10х+16

25х-24х 10х+11х

х 21х

х

З. Я.

2(4х-5) – 7(9х-25) 2(4х+9) – 5(4+3х)

8х-10 – 63х+175 8х+18 – 20 – 15х

8х-63х 8х-15х

-55 -7х

х х

-1

3

-2

-6

А

З

И

Я



  • Оқушылардан ненің аты шыққан екенің сұрау?

  • Бұл дүние жүзіндегі ең үлкен континент

Бас бармақ!

3. Өтілген тақырыпты пысықтау.

Суреттер сөйлейді ережелер айту.

1. Санды теңсіздік дегеніміз не?

  1. Қатаң, қатаң емес теңіздіктер?

  2. Мысалдар келтіру.

Үш шапалақ!

Ауызша есептер (топтық жұмыс)

Әр топқа есептер беріледі сол есепті тақтада түсіндіреді.

Өрнектің мәнін бағалаңдар:

1- топ: СИНКЕРС х+у, мұндағы: а) 4

-6


2-топ: ТВИКС х – у, мұндағы: а) 7

3



3-топ: МАРС х+у, мұндағы: а) 0,6

1,2

Жарайсыңдар оқушылар! Үш шапалақ!Бас бармақ! Үш шапалақ!

«Теңсіздіктер» - әні

1.Теңсіздіктер жайлы айтайын

Қалмасын ой үзіліп,

Құстар қайтар еліне,

Теңсіздік боп тізіліп.

Есеп,есеп,есеп-ай,

Есеп білмес есек-ай,

Есеп білмес баланы,

Еркелетпес ешкім-ай

2. Теңсіздіктер заңдылық,

Артық, кемнен жаралған.

Сандарымыздың барлығы

Теңсіздіктен құралған.

  1. Жаңа тақырыпты ашу. Бүгінгі сабақтың тақырыбын білуіміз үшін бізге

бір кедергіден өтуіміз керек. Бұл тақтадағы ребусты шешеміз.

  • Қане, оқушылар ребустың жауабы не болды?

  • САН АРАЛЫҚТАР



  1. Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Ендеше бүгінгі біздің тақырыбымыз «Сан аралықтары». Бүгінгі күннің жадын және тақырыпты жазып қойайық.

Оқушылар барлықтарымыз назарларымызды тақтаға аударайық.


  1. Жаңа тақырыпты бекіту.

Сәйкестендіру.

(-∞; 3] Интервал

[-3; 2] Кесінді

(-7; 0) Сәуле

  1. Топтық жұмыс. Есептер шығару. Оқулықпен жұмыс

№ 990 есеп. Берілген сан аралықтарын оқып қандай түріне жататынын айтыныз?

  1. Топ: (Сникерс)

(7; 15) – интервал

  1. Топ: (Твикс)

- кесінді

  1. Топ: (Марс)

;+ - ашық сәуле

№ 991 есеп. Сан аралығын координаталық түзуде кескінде.

  1. [-3; 5] - кесінді

  2. (-1; 8] – жартылай интервал

  3. (0;8)- интервал

№ 992 есеп. кескінделген сан аралығын белгіленуін пайдаланып жазыңдар.

  1. Сергіту сәті. (Қимыл – қозғалысқа)

  2. Жинақтау. Оқушылардың өзіндік жұмысы.

5минутта орындап, жауаптарынды жауап парағына толтырамыз, сосын бір біріндікін ауыстырып, тексеріп, бағалаймыз. Тест жұмысы 2 нұсқада берілген. Аяқтаған соң қатар отырған екі оқушы,жұмыстарын ауыстырып, бірін-бірі тексеріп бағалап, бағасын қояды. (формативті бағалау). Жауабы слайдта көрсетілген.

І - нұсқа

1. ( - ∞;5] сан аралығының аты:

А) ашық сәуле Б) интервал В) кесінді Г) сәуле

2. Белгіленумен жаз: 1-ден 4-ке дейінгі кесінді

А) (1;4) Б) [1;4] В) (1;4] Г) [1;4)

3. Сан аралығындағы бүтін сандарды тап: (4; 7]

А) 4;5;6 Б) 4;5;6;7 В) 5;6 Г) 5;6;7

4. Белгіленуімен жаз: 1-ден 3-ке дейінгі 3 саны қоса алынған жартылай интервал

А) (1;3] Б) [1;3] В) (1;3) Г) [1;3)

Тест жұмысының жауаптары.


Сұрақтың нөмері

1

2

3

4

Жауапатары

Г

Б

Г

А


ІІ – нұсқа

1. Теңсіздіктер шешімін сан аралығымен жаз: 2≤х˂6

А) [2;6] Б) (2;6) В) [2;6) Г) (2;6]

2. [4;9] сан аралығының аты:

А) кесінді Б) сәуле В) ашық сәуле Г) интервал

3. Белгіленуімен жаз: 2-ден 7-ге дейінгі интервал

А) [2;7] Б) (2;7] В) [2;7) Г) (2;7)

4. Белгіленуімен жаз: -∞ -тен 6-ға дейінгі ашық сәуле

А) [6;+ ∞) Б) (6;+ ∞) В) (-∞;6) Г) (-∞;6]

Тест жұмысының жауаптары.

Сұрақтың нөмері

1

2

3

4

Жауапатары

В

А

Г

В


  1. Қорытынды. Рефлексия және сабақтың қорытындысы.

Міне сабағымыз аяқталуға жақындады. Сендер бұл сабаққа жақсы дайындалыпсындар, өз білімдерінді көрсеттіңдер және шығармашылықпен жұмыс жасадыңдар. Ал енді мен сендердің бүгінгі сабақ туралы пікірлерінді білгім келеді. Мына сұрақтарға жауап беріңдер.






Менің көңіл – күйім жақсы, Орташа, Мен қобалжып отырмын

Барлығына түсіндім Таңғалдым Түсінбедім


Осы сұрақтарға жауап бере отырып мына берілген смайликтерге жапсырыңыздар

  1. Бағалау. Бағалау парағы бойынша оқушыларды бағалау.

Енді бүгінгі сабақта, жалпы осы өткен тақырып бойынша әр топты бағалайсындар, «Бағдаршам» бойынша. Қызыл – қанағаттанарлық, Сары – жақсы, Жасыл- өте жақсы деген бағалармен бағалайсыздар.

Ынтымақтастықта жұмыс жасағандарына рахмет!

Үйге тапсырма №994 есеп. 6.3. тақырып


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Сан аралы?тар

Автор: Т?ртіп Айдана Руслан?ызы

Дата: 22.02.2016

Номер свидетельства: 296974


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства