Просмотр содержимого документа
«саба? жоспары "Жазбаша ?осу ж?не азайту"»
Өлеңті жалпы орта білім беретін мектебі
Ашық сабақ тақырыбы:
«Жазбаша қосу және азайту»
(математика пәнінен, 2- сынып)
Өткізген: Абдрахманова Р.З.
2014 -2015 оқу жылы
Сабақтың тақырыбы: Жазбаша қосу және азайту . Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік: Қосу және азайту амалдарын баған түрінде орындаудың үлгісін көрсетіп беру, амалдар алгоритімдерінің сәйкес кезеңдері және орындалатын іс - әрекеттерге яғни алгоритімге машықтандыру; екі амалмен шығарылатын есептер дағдыларын қалыптастыру; 2. Дамытушылық: Жаңа технология элементтерін пайдалана топпен, жұппен жұмыс жасай отырып білім сапасын арттыру; Тапсырмалар арқылы ой белсенділігін, шығармашылық қабілеттерін дамыту, қызығушылықтарын қалыптастыру; 3. Тәрбиелік: Оқушыларды халықтық педагогика негізінде сүйіспеншілікке, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа, адамгершілікке тәрбиелеу. Сабақтың әдісі: аралас сабақ Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, слайд.
Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық:
Әрбір адам? Туысым, досым, жұрағат,
Әрбір сабақ? Үйрену, ұғу, ұлағат.
Әрбір ісің? Тірлік, тірек, адамдық,
Әрбір сөзің? Шындық, бірлік, адалдық.
- Балалар, бұл суреттер қай ертегіден? II.Үй тапсырмасын тексеру: №7, 143 бет 2. Тірек білімді еске түсіру.
Оқушылар дәптерге тек қана жауапты жазады. Әрі қарай санның құрамы бойынша жұмыс жалғасады. III.Өткен сабақты еске түсіру
Жазбаша қосынды мен айырманың мәндерін тап:
53+45=(50+40)+(3+5)=98 25+13 24+35
74-32 65-14 31-11
Ендеше балалар бүгін, біз жазбаша қосу мен азайтуды баған түрінде орындауды үйренеміз.
VI. Жаңа сабақ. Оқулықпен жұмыс. 6 - слайд. Мұғалімнің түсіндіруі. Жазбаша қосу және азайту.
Тақтамен жұмыс. «Қай топ жылдам?» Білімді бекіту мақсатында оқулықтағы №3 тапсырманы тақтаға орындаймыз. №3 - тапсырма. Оқушылар қосындылардың шыққан мәндерін және оны табудағы қосудың әдістерін талдайды. Қосындының мәні ондықтарды ондықтарға және бірліктерді бірліктерге қосуды баған арқылы шығарылып алынғандағы туралы қорытынды жасайды.
Сергіту сәті:
1, 2, 3 – қарлығаш боп ұш, 4, 5, 6 – қарлығаш боп қалқы, 7, 8, 9, 10 – қарлығаш боп қон!
VII.Есепті шығар: №5 Топтық жұмыс а)Мереке қарсаңында бірінші топ 32 қорап,екінші топ 8 қорап жасады.Оның 7-еуін әшекейледі.Әшекейленбеген неше қорап? ә)Оқушылар аңдардың 16 мүсінін және құстардың 4 мүсінін жасады.Оның 9-ын балабақшаға сыйлады.Оқушылардың өздерінде неше мүсін қалды?