2) ?андай б?лшек д?рыс б?лшек деп аталады? Мысал келтірі?дер.
3) ?андай б?лшек б?рыс б?лшек деп аталады? Мысал келтірі?дер.
4) Онды? б?лшекті? со?ына н?лді тіркеп жаз?аннан немесе алып таста?аннан онды? б?лшек ?згере ме?
III. М??алімні? кіріспе с?зі:
- Балалар, бізді? б?гінгі саба?ымызды? негізгі ма?саты: " Білім " ?лемінде " Алтын ?а?па" бар, онда ?азына бар, ол ?азынаны? не екенін тауып, білім алуымыз керек. Ол ?шін 3 кедергіден ?туіміз керек
О?ушылар 3 топ?а б?лінген:
1-топ: " Ойшылдар"
2-топ: " Білімділер"
3- топ: " Тап?ырлар"
" Алтын ?а?паны? " біріншісі кедергісін ашу?а арнал?ан тапсырмалар:
1) Та?та?а 3 есеп ілінеді. ?атесін т?зеу керек:
2,06+ 1,3= 61-7,64= 21,7+0,613=
2,06 61 21,7
1, 3 7,64 0,613
---- ---- -----
3,09 54,64 21,1313
2) Те?дік тура болатындай етіп, тиісті жеріне ?тір ?ойы?дар:
Сабақтың тақырыбы: " Ондық бөлшектерді қосу және азайту"
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік: оқушыларға ондық бөлшектерді қосу, азайту ережелері бойынша есептер шығару; Қасиеттерін беру; алған білімдерін тиянақтау, тексеру; өткен материалдарды толық пысықтату;
2. Дамытушылық: оқушылардың алған білімдерін тәжірибеде қолдануда өөзіне сенімділігін арттыру; оқушылардың білім деңгейін көтеру, деңгейлік тапсырмаларды меңгерту;
3. Тәрбиелік: оқушыларды білімді саналылықпен меңгеруге үйрету, ойда сақтау қабілеттіліктерін дамыту.
Сабақтың түрі: қайталау, толықтыру сабағы ( ойын түрінде) кубизм стратегиясы
Сабақтың типі: дәстүрлі
Көрнекіліктер: сөздер , кеспе карточкалар, кубик, түрлі- түсті қағаздан жасалған белгілер.
Сабақтың өту барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі.
II. Үй тапсырмасын сұрау.
Қосымша сұрақтар қою:
1) " Бөлшек" ұғымын қалай түсінесіңдер?
2) Қандай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады? Мысал келтіріңдер.
3) Қандай бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады? Мысал келтіріңдер.
4) Ондық бөлшектің соңына нөлді тіркеп жазғаннан немесе алып тастағаннан ондық бөлшек өзгере ме?
III. Мұғалімнің кіріспе сөзі:
- Балалар , біздің бүгінгі сабағымыздың негізгі мақсаты: " Білім " әлемінде " Алтын қақпа" бар, онда қазына бар, ол қазынаның не екенін тауып, білім алуымыз керек. Ол үшін 3 кедергіден өтуіміз керек
Оқушылар 3 топқа бөлінген:
1-топ: " Ойшылдар"
2-топ: " Білімділер"
3- топ: " Тапқырлар"
" Алтын қақпаның " біріншісі кедергісін ашуға арналған тапсырмалар: