kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Саба?ты? та?ырыбы: Математикалы? білімді т?рмыста пайдалану.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Математика п?нін т?рмыста д?рыс пайдалану жа?ын ?арастыру. Балаларды? пірлерін ты?дау.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы: Математикалы? білімді т?рмыста пайдалану.»

Сабақтың тақырыбы: Математикалық білімді тұрмыста пайдалану.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: қосындыны санға көбейтуді орындау дағдыларын бекіту,үш таңбалы сандарды жазбаша есептеу дағдыларын жетілдіру,аудан,периметрді таба білуді үйрету;

2.Дамытушылық:оқушылардың ойлау,еске сақтау қабілеттерін дамыту;

3 Тәрбиелік:оқушыларды шапшаңдыққа,тапқырлыққа,тез есеп шығара білуге тәрбиелеу.

Түрі:аралас

Әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап,түсіндіру,

көрнекілікке сүйену,ой қозғау,баяндау.

Көрнекіліктер:интерактивті тақта,бор, слайд,оқулық,электронды кітапша.


Сабақтың барысы


I Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық.

Сыныбымыз тап-таза,

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

II Үй тапсырмасын тексеру.

-Балалар үй жұмысына не берілді?

- 7,8 есептерді шығару.

III Жаңа сабақ

Сабақтың тақырыбы,мақсатын хабарлау Оқулықпен жұмыс.

№1.Ауызша.

№2.Ауызша түсіндіре отырып есепте.

230X3 17X40 380X2

490X2 50X12 40X21

№3.Ыңғайлы тәсілмен есепте.

(9+6)X20 (3+6)X20 (20+40)X5

(15+5)X4 (200+40)X3 (12+28)X6

№4.Есепті шығар.

А) Әрқайсысы 120 теңгеден 3 қорап қарындаш және әрқайсысы 150 теңгеден 4 қорап фломастер сатып алынды.Қарындашты сатып алуға қарағанда,фломастерді сатып алуға қанша теңге артық жұмсалды?

ә)Есеп сұрағын өзгертіп,құрастырған есебіңді шығар.

IV Сергіту сәті.

Жаза,жаза есепті,

Талып кетті қолымыз.

Бір,екі,үш,

Бойға жинап күш.

Терезені ашайық,

Шаң-тозаңды басайық.

Жалқаулықты тастайық,

Қайта сабақ бастайық.

№5.

А)Тимур мынадай тапсырма ойластырады:"Бір сан ойладым,егер оны 450-ді қоссам, 735 шығады. Мен қандай сан ойладым?»

Осы тапсырма бойынша теңдеу жаз және оны шеш.

Электронды оқулықпен жұмыс.

1.Тапсырма:

-Балалар тіктөртбұрыштың периметрін 3 тәсілмен табамыз.

2.Тапсырма.

Енін,ауданын есептеп шығарамыз.

Балалар бүгін бізге қоян келіп тұр.Жай келіп тұрған жоқ,түрлі тапсырмалар алып келіпті сол тапсырмаларды орындайық.

Тапсырмаларды жарыс түрінде орындайық.

1,2,3 қатарлар бойынша жарысамыз.

№.6.Өрнектерді баған түрінде жазып шығар.

1 қатар 2 қатар

124+249+451 227+306+419

206+256+387 167+346+259

118+ 715+64 257+234+166

3 қатар

349+218+108

162+416+254

257+234+166

8.Логикалық есеп.

Алма 4 себетке бөлініп салынды. Бірінші себетте- 18, екіншісінде-19, үшіншісінде-20, төртіншісінде -21 алма болды. Алманы себеттен алып салмай, екі балаға қалай тең бөліп беруге болады?

V.Сабақты бекіту: Қосындыны санға көбейтудің тәсілдерін қайталау.

VI.Сабақты қорытындылап, аяқтау: Бүгінгі сабақта қосындыны санға көбейтуге есептер шығардық, үш қосылғыштан тұратын үш таңбалы сандарды баған түрінде қосып үйрендік.

VII.Оқушыларды бағалау

VIIІ. Үйге тапсырма: 7- тапсырманы орындау.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Саба?ты? та?ырыбы: Математикалы? білімді т?рмыста пайдалану.

Автор: Шакенова Айымкул Хамиткызы

Дата: 03.05.2016

Номер свидетельства: 324055


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства