kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Саба? та?ырыбы: 9-?а к?бейту ж?не б?лу. (3-сынып) ?ріпті ?рнек (1-сынып)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:

О?ушылар?а санды 9-?а к?бейту ж?не б?луді? тиімді т?сілдерін ?олдану ар?ылы саба?ты ме?герту, ойлау ?абілеттерін арттыру.

О?ушылар?а ?ріпті ?рнекті? жазылу, о?ылуын ?йрете отырып, есепті? шы?арылу т?сілдерін ме?герту.

К?тілетін н?тиже:

  • О?ушылар ?з ойын еркін айту?а, та?ылау?а ?йренеді,
  • Пікір алмасады; (диалогті о?ыту)
  • Бір-бірін ба?алай алады, ?зін-?зі ба?алау

 

Негізгі идеялар:

Топпен, ж?ппен,жеке ж?мыс істеу, о?ушыларды с?йлету

О?ыту т?рі:

Шы?армашылы? ж?мыс

К?рнекіліктер:

АКТ, ватман, стикер, кластер, с?зж?мба?, флипчарт,о?улы?, ба?алау пара?шасы

?діс-т?сілдер:

С?ра?- жауап, диалогті о?ыту, т?сіндіру, к?ртішке, ба?алау, СТО,

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Саба? та?ырыбы: 9-?а к?бейту ж?не б?лу. (3-сынып) ?ріпті ?рнек (1-сынып) »

Сабақ тақырыбы: 9-ға көбейту және бөлу. (3-сынып)

Әріпті өрнек (1-сынып)

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға санды 9-ға көбейту және бөлудің тиімді тәсілдерін қолдану арқылы сабақты меңгерту, ойлау қабілеттерін арттыру.



Оқушыларға әріпті өрнектің жазылу, оқылуын үйрете отырып, есептің шығарылу тәсілдерін меңгерту.

Күтілетін нәтиже:

  • Оқушылар өз ойын еркін айтуға, тақылауға үйренеді,

  • Пікір алмасады; (диалогті оқыту)

  • Бір-бірін бағалай алады, өзін-өзі бағалау


Негізгі идеялар:

Топпен , жұппен,жеке жұмыс істеу, оқушыларды сөйлету

Оқыту түрі:

Шығармашылық жұмыс

Көрнекіліктер:

АКТ, ватман, стикер, кластер, сөзжұмбақ, флипчарт,оқулық, бағалау парақшасы

Әдіс-тәсілдер:

Сұрақ- жауап, диалогті оқыту, түсіндіру, кәртішке, бағалау, СТО,

Сабақ барысы.

  1. Ұйымдастыру кезеңі: (сәлемдесу)

Қайырлы күн, қонақтар,

Қайырлы күн, құрбым

Сейсенбі күнің бүгін

Сәттілікке толсын

Бүгінгі алған бағаң

Кілең бестік болсын

  1. Үй тапсырмасын тексеру

«Өз жұбыңды тап» ойыны (кәртішке бойынша амалдардың дұрыс жауабын тауып жұп болып отырады)


90

360:4

480: 8



60

30

270:9




  1. Сыныпты топқа бөлу: (Жан-жануарлар суреттері

Бойынша топқа бөлу:

1-топ «жабайы жануарлар»,

2-топ «үй жануарлары») сандар құрамы:

* Топ ережесін еске алу


Қызығушылықты ояту:

Сөзжұмбақты шешу арқылы сабақтың тақырыбын ашу.









  1. Сандар құрамын тап:


7 8 9 5








  1. «Үндемес» ойыны (тек жауабын көрсетеді)

9-5

5+1

4+5



10-6

6+3

3+6

Түсіну кезеңі:



Жаңа сабақ










Талқылау кезеңі:















Қолдану кезеңі:







Ой қозғау. Сұрақ-жауап

Қазір қай мезгіл?

  • Табиғатта қандай өзгерістер болады?

  • Жан-жануарларда қандай өзгерістер болады?

  • Олай болса жануарлар сендерге көктемгі тапсырмаларын ала келіпті:

Дәптерге бүгінгі күнді және сабақ тақырыбын жазайық.

А) Ендеше түлкінің тапсырмасынан бастайық. (кластер құрау)

1-топ: 9 санын 1 ден 10-ға дейін көбейтіп жазу.

2-топ: 9 саныныа бөлу кестесін жазу .


:9

*9






Есіңе сақта: 9*9=9*8+9

9*9 = 8 1 81:9 =9


Б) аюдың тапсырмасы: қай кесеге қымыз, қай кесеге шұбат құйылған?



қымыз

3*3 56:7 81:9 72: 9 24: 3

шұбат


56:7 81:9 4*2 72: 8 т.б



Жұппен жұмыс:

1.«Кім жылдам?» ойыны

а+9, а= 6,5,4,1,0,10

а *9 а = 4,3,2,8, 9, 0

а : 9 а = 63, 54, 81, 27, 72, 18

  1. Кестені толтыру

9 есе арттыру 9 есе кем

5, 4, 2, 3. 18, 36, 27, 63.

Ребус шешеу арқылы сабақтың тақырыбын ашу.

Әріп


«Әріпті өрнек»

Латын әріптері

a

а

b

бэ

c

цэ

d

дэ

x

икс

y

игрек

Әріптердің оқылуымен таныстару.

c+7 a -5 9- b 2+x


Бос орынға сәйкес санды қойып, өрнектерді оқы. Басқа сандар қоюға болама?




-Жарайсыңдар. Математикада өрнектерді жазу үшін латын әліпбиінің әріптерін қолданады. Әріптерді бос орынға қой. Өрнектерді оқы.

а +7 9-х d-5 2+с b+с


Тақтамен жұмыс: №2 тапсырма


а

9

4

2

3

6

8

7

а+1

10-с









Дәптерге бүгінгі күнді жазамыз.

№3 есеп

Есеп неден тұрды? ( есептің шарты, сұрағы, шешуі және жауабы болды)

Ендеше есептің шартын оқимыз. Бұл есепті қосу амалымен шығарылатындай сұрақ қой.

-Сөреде аңдар т уралы 6 кітап және 3 ертегі кітап бар. Барлығы неше кітап бар?

Аңдар – 6

Ертегі – 3

Барлығы - ?

6+3=9

Жауабы: барлығы 9 кітап бар.

Сергіту сәті:

Трнеинг

Әр түрлі қимылдар жасап сергіту сәтін жасайды.


Жинақтау кезеңі:


Қасқырдың тапсырмасы:

80-ге дейінгі сандардың ішінен 9-ға бөлінетіндерін теріп жаз. (8,16,24,32,40,48,64,72,80,63)


Тақтамен жұмыс: №3

Әр топтан 1 оқушы орындайды.

90*9+19=829 450:9*4+30=230

900-(6*90) =360 540:9+24=84

200-60*3+12 =32 250+81:9+41=30


Арыстанның тапсырасы:

-қасиетті сандар туралы не білесіңдер?(3,5,7,9)

3 арсыз-ұйқы, тамақ,күлкі

3 қасиет- сабырлық, үміт, намыс

5 қару-садақ, қылыш, айбалта, найза, мылтық.

5 парыз- қажылық, садақа беру, намаз оқу, ораза ұстау, зікір салу.

7 ата- ата, әке, бала, немере, шөбере, шөпшек, немене.

7 қазына- ер жігіт, сұлу әйел, ақыл- білім, қыран бүркіт, жүйрік ат, жүйрік тазы, берен мылтық.

9 жолдың торабы, 9 әйелдің тоғағы бір күні келді, 9 қабат торқа кию т.б.

Логикалық есептер:

  1. 1-ден 9-ға дейінгі сандарды дөңгелектерге орналастыр, сонда бір түзу бойында орналасқан үш санның қосындысы 15-ке тең болсын.

  2. Бір үйдің 3 ұлы бар. 3 ұлдың әрқайсысының бір әпкесі және бір қарындасы бар. Бұл үйдің баласы нешеу?

  3. Ешбір өлшеу құралдарын пайдаланбай, ұзындығы 4м матаның 3метрін қалай өлшеп алады?

  4. Отыздың үштен бір бөлігінің жартысы мен сексеннің төрттен бір бөлігінің жартысын салыстыр. Қайсысы артық?







Өзіндік жұмыс (кәртішкемен )

3+1 10-7 5+2 9-2 7-4 8+1

3-3 9-7 7+1 4+2 8-6 9-4













Шығармашылық тапсырма:

  1. Жоқ санды тап:

? + ?=6 ? - ? = 4 ?+ ?= 8

? + ? = 10 ? - ?= 9 ? - ? =7




2.Келесі санды тап.


1 4 7 ?

  1. 5 8 ?



  1. Жазылмаған сандарды қойып жаз.



5+2 ? ? + ?

? – 1 ? 6- 0










Сабақты қортындылау:

Не білеміз, не білдік? не білемін?

бағалау

Өзін-өзі және бірін-бірі бағалау (бағалау парақшасы бойынша)

Үйге


142-бет №5 әріпті өрнекті үйрену

Рефлексия

Стикермен жұмыс. Сабақтан алған әсерлері. Сабақ ұнады ма?




Қысқа мерзімді сабақ –жоспар

Сабақтың тақырыбы: «9-ға көбейту және бөлу» «Әріпті өрнек»

Сынып: 3 «А» 1 «А»

Уақыт:


Мұғалімнің қызметі: Мен не істеймін

Оқушылардың жұмысы; оқушылар не істейді?

Ресурстар: Кітаптар, жабдық, АКТ және т.б.



5мин





1мин






10мин




10мин







5мин


3мин







5мин

2мин







2мин



1мин



1мин

Психологиялық тренинг өткіземін

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту.

Топ ережесін құру.

Бағалау критерийлерімен таныстырамын.

Үй жұмысын тексеру. Дәптерлерін жинап алып тексеру.

Ауызша жұмыс»Сөзжұмбақ және ребусты шешу».Мен сұрақтар қоямын.

Жаңа сабақ

Сыныпты 2-топқа бөлемін.

Жаңа сабақты түсіндіремін


Әр топқа тапсырмаларды беремін

1-топ 22-жаттығу. 9санын 1-ден 10-ға дейін көбейтуді жазу.

2-топ- көбейту кестесін пайдалана отырып,9 санына бөлуді жазу.

Кестені толтыру Тақтада жұмыс

Сергіту сәті

80-ге дейінгі сандардың ішінен 9-ға бөліетіндерін теріп жаз.


Шығармашылық тапсырма:

Логикалық тапсырамалар.


Тақырыпты бекіту.

Бағалау


Үй тапсырмасын беру



Кері байланыс жасау.Стиктер таратамын.

Шаттық шеңбер құрып, тілектер айтты.

Оқушылар тақтадан күнді және тақырыпты жазып алады.

.


Оқушылар дәптерлерін тап- сырады.


Оқушылар сұрақтарға жауап береді.


Қиықтардан фигураны құрастырып топтарға бөлі неді,өз орындарына отырады


Оқушылар кітаптағы шығару жолдарын қарастырып тапсырмаларға дайында -лып, тақтаға әр топтың спикері шығып қорғайды.



Нашар оқитын оқушылар тапсырмаларды тақтада орындайды,ал жақсы оқи тындар өздігінен орындайды.

Бағалау парақтарын толты рады.


Оқушылар тапсырманы күнделікке жазып алады




Өз ойларын жазады.

Бүгінгі сабақта не үйрендім? Не ұнады? Қандай қиындықтартуындады?Деген сұрақтарға жауап жазады.


Слайд№1











Слайд№2






Оқулық,

плакат,маркер









Тақта,дәптер,оқулық



Бағалау парақтары







Стикерлер,қалам





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Саба? та?ырыбы: 9-?а к?бейту ж?не б?лу. (3-сынып) ?ріпті ?рнек (1-сынып)

Автор: Ерсайын Адеми

Дата: 14.04.2015

Номер свидетельства: 201218


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства