Просмотр содержимого документа
«?р т?рлі тапсырмалар ар?ылы балаларды? даму де?гейін аны?тау.»
Сабақтың тақырыбы: Әр түрлі тапсырмалар арқылы балалардың даму
деңгейін анықтау.
Сабақтың мақсаты:
а) Бастауыш бойынша алған білімдерін тиянақтау,білімдерін есептер мен тапсырмалар орындау барысында тексеру.
ә) Алған білімдерін дамыту,сана сезіміне сіңіру,дарындылығын анықтау.
б) Ізденімпаздыққа, мұқияттылыққа тәрбиелеу
Күтілетін нәтиже:
Сабаққа қызығушылығы оянады,білімге деген сенімі нығайып, ынтасын артады
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру бөлімі.
II. Тренинг: (Оқушылар шеңбер құрып, бір-біріне тілек айту)
III. Ой қозғау:
Санға қосып,алсаң да,
Сол санның өзі шығады.
Санды оған бөлуге болмайтынын
Математиктер ұғады.
Көп адамдар ол санға
Шекесінен қараған. (0 саны) [3.№1.56]
IV.Қайталау жаттығулары:
№ 1
Төмендегі сиқырлы шаршы немістің атақты суретшісі Альберхт Дюрердің құрметіне Дюрер шаршысы деп аталады.Бірақ бұл шаршысы басқа шаршы-лардан ерекше.Кез-келген сиқырлы шаршылардың бағандарының,жолдары мен диагональдарының бойында тұрған сандардың жеке-жеке қосындылары бір санға тең болатыны белгілі.Бұл шаршыда,ол сан 34-ке тең.
16
2
10
8
9
7
15
1
16
3
2
13
5
10
11
8
9
6
7
12
4
15
14
1
анын тағы қалай алуға болатынын қарастырайық:
16+4+1+13=34; 2)10+11+6+7=34; 3)(15+14)+(3+2)=34;
4)10+8+15+1=34; 5)(5+9)+(8+12) [6.11]
№ 2 Ауызша есепте.
Әрбір алманы 3-тен артыққа бөлмей,5 алманы 6 қызға қалай тең бөліп беруге болады? Жауабы: 3-уін 2-ге,2-уін 3-ке бөлу керек.
V.Бастауыш сыныптағы математиканы қайталау курсы
1.Мына санды көрсет:он үш мың екі жүз
А.130200 Ә.1030200 Б.13000200 В.13200
2.1224 пен 68-дың айырмасын тап:
А.1292 Ә.83232 Б.18 В.1156
3.906 мен 302 сандарының көбейтіндісін тап:
А.273612 Ә.3000 Б.604 В.1202
4.152+(532-16*5):4 өрнегі берілген,үшінші амал қай амал орындалады?
А.көбейту Ә.бөлу Б.қосу В.азайту
5.Теңдеуді шешіңіз: 87+х=174
А.2 Ә.87 Б.251 В.15138
6.Теңдеуді шешіңіз: 68:х=17
А.1156 Ә.85 Б.4 В.51
7.13 сағат 15 минутта неше минут бар?
А.1315мин Ә.795мин Б.915мин В.1654мин
8.Жеңіл машина 7сағатта 385км жол жүреді.Оның жылдамдығын табыңдар:
А.55км/сағ Ә.45км/сағ Б. 50км/сағ В.2695км/сағ
9. Егер төртбұрыштың периметрі 70м,ал ені 14м болса,онда төртбұрыштың ауданын табыңдар:
А.35м Ә.784м Б.294м В.21м
10. 82797 мен 621 сандарының айырымынан 57 мен 199 сандарының қосындысы неше есе көп?
А.81920 есе Ә.321 есе Б.123есе В.231есе
Жауабы: 1.В 2.В 3.А 4.Ә 5.Ә 6.Б 7.Ә 8.А 9.В 10.Ә
VI.Үй жұмысы:
№3 Көрермендер залында орындықтар 16 қатар етіп қойылған.Әр қатарда 24орындық бар.Бір билеттің бағасы 75 теңге болса және әрбір ретте зал толып отырса,екі қойылымнан қанша ақша түседі? (Жауабы: 57600теңге)