Розв'язування вправ і задач на всі дії з десятковими дробами
Розв'язування вправ і задач на всі дії з десятковими дробами
Цей урок заохочує учнів до самостійної навчальної діяльності, виховує в учнів позитивну мотивацію до навчання, відповідальність за власні навчальні досягнення.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Розв'язування вправ і задач на всі дії з десятковими дробами»
Розв'язування вправ на всі дії з десятковими дробами
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів з теми;
розвивальна: розвивати в учнів усну і письмову культуру мовлення, логічне мислення, заохочувати учнів до самостійної навчальної діяльності, виховувати у них позитивну мотивацію до навчання, відповідальність за власні навчальні досягнення;
виховна: виховувати допитливість, активність, уважність, натхнення, любов до навчання та вміння працювати разом.
Обладнання: індивідуальні завдання, завдання для груп, карту настрою «Для мене сьогоднішній урок…». .
Хід уроку
Сьогодні у нас не звичайний урок, бо до нас завітали гості , привітаємо їх , і ще урок у нас – нестандартний, який ми проведемо у вигляді гри.
Метод «стратегії невеликих груп»
Ви вже сидите за столами по групах. Візьміться за руки та посміхніться. У кожній групі розподілені ролі: спікер-керівник групи (слідкує за регламентом під час обговорення, читає завдання,заохочує групу до роботи, визначає доповідача), секретар- (веде записи результатів роботи, підбиває підсумки та виголошує їх), доповідач (чітко формулює думки групи)
І. Рефлексія готовності до уроку.На початку уроку я хотіла б дізнатися з яким настроєм ви, діти, прийшли сьогодні на урок.
Вправа «Пантоміма»
Учні пантомімою показують свій настрій на початку уроку. Дві руки вгору – у мене гарний настрій, голова вниз – у мене поганий настрій, закрити обличчя руками – мені боязно.
Слайд 1 ("Предмет математики наскільки серйозний, що не варто пропускати нагоду зробити його трохи цікавішим".
Б.Паскаль
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
І в домашньому завданні було творче завдання знайти чи скласти віршики з словами
« десяткові дроби»).
І з обчисленнями дружать,
І людині вірно служать.
І до послуг нам готові,
Це все – дроби десяткові.
У підручниках, предметах
У журналах і газетах,
У повсякденній мові
Є скрізь – дроби десяткові.
Корисні та практичні
Вони нам стануть звичні.
Вивчати ми готові
Ці дроби десяткові.
Вчитель; зараз відкрили зошити, записали число, класна робота. І тема нашого уроку « Розв'язування вправ на всі дії з десятковими дробами»
Слайд2, - Мета
Слайд 3 - Девіз уроку:
2. Домашнє завдання ( учні-консультанти на перерві перевірили виконання дом. завдання, а мені на перевірку здасте зошити в кінці уроку)
3. Бесіда вчителя з учнями
Чи все ми знаємо про десяткові дроби та дії над ними?(Діти відповідають)
Інтерактивна вправа „Мікрофон"
Необхідно відповісти на запитання (за кожну правильну відповідь - 1 бал). Сл/5-7
1) Сформулюйте правило додавання (віднімання) десяткових дробів.
2) Сформулюйте правило десяткових дробів.
3) Сформулюйте правило множення десяткових дробів.
4) Сформулюйте правило ділення десяткових дробів.
ІІ. Узагальнення, систематизація і корекція знань, вмінь і навичок учнів
Слайди 8 і 9.
5. Виконати усно вправи (кожна правильна відповідь - 1 бал):
1) 2,8 + 0,2
а) 2,82
б) 3
в) 2,28
г) 2,1
2) 3,84 - 2,8
а) 1,04
б) 1,4
в) 1,6
г) 1,2
3) 25 * 0,4
а) 1
б) 0,01
в) 10
г) 0,1
4) 0,55 : 0,5
а) 1,1
б) 1,01
в) 0,11
г) 11
5) 10,2 : 0,1
а) 1,002
б) 1,02
в) 0,102
г) 102
6.Робота в групах (Завдання учні виконують у зошитах) Завдання на картках.
По 1 учню ( Посильні) з команди підходять до мене і отримують перше завдання: №1. Розв’язати приклад на дії з десятковими дробами: 28,046 — (12,652 + 0,7) ;
№2. Задача:
«Я задумала число. Якщо до цього числа додати таке ж число та ще 2,5, то отримаємо 12,5. Яке ж число я задумала?»
Відповідь зашифрована:«1-п; 4-а; 6-р; 9-т; 4-а 5»(в нашому класі деякі парти пронумеровані, тому учнізнаходять парту з № 5. На ній загадковий«слід» — на зображенні ступні людини(тому вони і слідопити!) слайд 10
Записано приклад: на аркуші на парті №5
Слайд 11 – на екрані і на дошці записано (порядок виконання дій)
7. 50 – ( 22,95 : 2,7 + 3,4 ) ∙ 0,26 = 46,906 - на дошці без відповіді
Слайд 12 – зашифроване слово «4-д; 6-о; 9-ш; 0-к; 6-а »На ній загадковий«слід» — на зображенні ступні людинислово «фізкультxвилинка»
Ми,діти, з вами нащадки запорізьких козаків, які свого часу були одними з найосвіченіших людей Європи. Візьміть собі на озброєння найкращі риси запорізьких козаків: силу волі, наполегливість у досягненні цілі, працьовитість, кмітливість і ви, обов’язково, досягнете успіху. Розв’язуючи наступну задачу(у вас на столі) я думаю, що ми доведемо козакам, що ми гідні їхньої пам’яті. Але спочатку ознайомимося з сл.. 15
Правила поведінки під час обговорення розв’язання задачі:
Уважно прочитати задачу
Намагатися висунути якомога більше ідей
Включати свою уяву: не відкидати ніякої ідеї тільки тому, що вона суперечить загальній думці
Можна розвивати ідеї інших учасників
Не можна критикувати висловлювання інших та давати оцінку запропонованим ідеям.
Cлайд 16
Залача. До свого дня народження козак Грей купив 12 кг шоколадних цукерок по 3,4 грн. за кілограм, 7,5 кг зефіру по 2,6 грн. за кілограм і 14 пляшок лимонаду по 1,5 грн. за пляшку. Скільки грошей залишилось у Грея, якщо спочатку в нього було 100 грн.?
Після обговорення учень розв’язує на дошці, а всі в зошитах
1) 12 ∙ 3,4 = 40,8 (грн.) – за цукерки
2) 7,5 ∙ 2,6 = 19,5 (грн.) – за зефір
3) 14 ∙ 1,5 = 21 (грн.) –за лимонад
4) 40,8 +19,5 +21 = 81,3(грн.)-вся покупка
5) 100 – 81,3 = 18,7 (грн.)- залишилося
Відповідь: 18, 7 гривень
Слайд 17. Вправа „Презентація".
Цілий тиждень в класі працювали 3 групи :
Група «Господарі-практики» Група «Мандрівники-артисти»
Група «Історики-дослідники»
Зараз ми послухаємо результати їхньої роботи
Демонстрація роботи груп . 5 хв.
VІІ.Рефлексія
Заповнити карту настрою «Для мене сьогоднішній урок…». Потім окремі учні зачитують те, що написали і здають вчителю. (2 хв.) (Секретарі кожної групи в цей час підводять підсумки роботи кожного учня. )
Учням роздається карточка, в якій потрібно підкреслити фрази, що характеризують роботу учня на уроці по трьом напрямкам.
Урок
Я на уроці
Підсумок
1. цікаво
1. працював
1. зрозумів матеріал
2. нудно
2. відпочивав
2. узнав більше, ніж знав
3.байдуже
3. допомагав іншим
3. не зрозумів
«Пантоміма»
Учні пантомімою показують свій настрій після уроку. Дві руки вгору – у мене гарний настрій, голова вниз – у мене поганий настрій, закрити обличчя руками – мені було боязно.
Учитель виставляє оцінки.
VI. Домашнє завдання
Слайд 18 2 хв.
VІІІ. Підсумки уроку. 2 хв.
Слайд 19. Мудрець сказав: “Дві людини, які обмінялися золотими монетами, не стали багатшими. Але якщо вони обмінялися думками, то кожний з них стає в двоє багатшим.»
Ця істина – проста, але зміст її – глибокий. І ви, діти, я впевнена, обмінюючись сьогодні думками, ідеями, знаннями, стали багатшими інтелектуально, бо показали свої знання і вміння до розв'язування задач і вправ на десяткові дроби.
Слайд 22. Побажання від панаДесяткового дробу
Я вам бажаю здоров’я, радості, удачі.
Над математикою жоден з вас в житті ніколи хай не плаче.
Прибутків щиро зичу вам у друзях, у родині, в грошах.
Знання міцні ви здобувайте, бо це завжди найлегша ноша
Вчитель: Я надіюсь, що сьогодні, працюючи в колективі з радістю, ми впевнено йшли до успіху і демонстрували свою обдарованість. Дякую за урок!