Просмотр содержимого документа
«Рационал б?лшектерді ?осу азайту.(Есептер шы?ару)»
«Тексерілді»
Мектеп директорының оқу тәрбие ісі жөніндегі орынбасары : Н.Сынабаев
7 «Б» сыныбындағы зерттеу сабағы (Lession Study)
Сабақ
Күні : 22.02.2016.ж
Сағаты: 11 55
Пән мұғалімі: Сарбалаева Назерке
Сабақтың тақырыбы: Рационал бөлшектерді қосу азайту.
Мақсаттары: Рационал бөлшектерді қосу мен азайтуды меңгере отырып, жолдарын түсіну арқылы есептер шығару түсініктерін қалыптастыру.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар тақырыптың мағанасын біледі, түсінеді , өз ойларын дәлелдейді, топпен жұмыс істеуде ынтымақтастығы артады.
Модульдері: АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)
Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)
Көрнекіліктері: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары
Әдіс тәсілдер: «Ананың шуағы», «Серпілген сауал», «Джигсо», «Ойлан,пікірлес,топтас,бөліс» «Адасқан есептер», «Стоп кадр», «Күн және бұлттар», «Бағдаршам».
Сабақ кезеңдері
Уақыт
Тапсырма
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Ресурс
Ой қозғау
10 минут
1.Ұйымдастыру кезеңі
«Ананың шуағы» психологиялық тренинг
2. Абайдың «Адам болам десеңіз» және Ыбырайдың «Кел балалар, оқылық» өлеңдерімен екі топқа бөлу
3. «Серпілген сауал» әдісімен тақырыптың түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға арналған әдіс.
1.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында
«Ананың шуағы» психологиялық тренингін ұйымдастырады
2. Абай мен Ыбырай аталарымыздың өлеңдерін құрастыру арқылы топқа бөлінулеріне нұсқау береді
Мұғалім сыныптағы оқушылардың арасында үй тапсырмасына байланысты сұрақтар лақтырады.
Оқушылар тренингте берілген тапсырмаларды орындайды
2. Оқушылар өлең жолдары бойынша топқа бөлінеді Үй тапсырмасына байланысты сұрақ жазады
Оқушылар мұғалімнің сұрағын жалғастырып отырады.
А3 парағы
Тармақтар жазылған парақ
Доп
Мағынаны тану
20 мин
1.Есептермен мысал келтіре отырып, жетек сұрақтар қойып жаңа тақырыпты ашу.
2.«ДЖИГСО» немесе «Бедерлі пышқы» тақырыпты меңгеру мақсатында ұжыммен бірлесе отырып әрекет жасауға бағытталған әдіс
3. «Стоп кадр» әдісімен оқулық пен дәптермен жұмыс.
1.Мұғалім есептер шығарады
Тақырыпты айтып мақсатымен таныстырады
2. 2- топқа тапсырма береді
1-ші топ «Абай» Рационал бөлшектерді қосу және азайту үшін бұрыннан белгілі қандай ережелер қолданылады?
2-ші топ «Ыбырай» Рационал бөлшектерді қосу және азайту амалдары қандай мақсатты көздейді?
«Адасқан есеп» әдісі бойынша 2 – топқа есеп береді.
1.Оқушылар жетек сұрақтарға жауап бере отырып тақырыпты ашады, сабақтың мақсатын анықтайды.
2.Оқушылар ойлан – жұптас-топтас – бөліс әдісімен сабақты өз бетінше меңгереді. Спикер тапсырманы түсіндіріп береді.
Оқушылар кітаптағы 256,257 есептердің жауаптарын тауып, тақтаға «Стоп кадр» әдісімен есептің шығару жолын көрсетеді. Дәптерлеріне жазып алады.
А4 парағы
Кітап, дәптер
Сергіту
3 мин
«Көңілді күн»
Сергіту сәтін ұсынады
Оқушылар әнінің ырғағымен билейді
АКТ
Ой толғау
5 мин
«Күн және бұлттар» әдісі
Оқушылардан сабақтан алған әсерлерін жазуды өтінеді
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін жазады
Ой толғау парақшасы
Бағалау
5 мин
Критериалды бағалау
Мұғалім топтық бағасын сұрайды
Топ басшысы бағаларымен таныстырады
Бағалау парағы
Кері байланыс
2 мин
«Бағдаршам» әдісімен кері байланыс алу
Кері байланыс беру сұрау
Оқушылар бағдаршам бойынша кері байланыс береді
Бағдаршам
«Тексерілді»
Мектеп директорының оқу тәрбие ісі жөніндегі орынбасары : Н.Сынабаев
«Б» сыныбындағы зерттеу сабағы (Lession Study)
3-сабақ
Күні : 25.02.2016.ж
Сағаты: 11 55
Пән мұғалімі: Сарбалаева Назерке
Сабақтың тақырыбы: Рационал бөлшектерді қосу азайту.(Есептер шығару)
Мақсаттары: Рационал бөлшектерді қосу мен азайтуды меңгере отырып, жолдарын түсіну арқылы есептер шығару түсініктерін қалыптастыру.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар тақырыптың мағанасын біледі, түсінеді , өз ойларын дәлелдейді, топпен жұмыс істеуде ынтымақтастығы артады.
Модульдері: АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)
Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)
Көрнекіліктері: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары
Әдіс тәсілдер: «Ананың шуағы», «Серпілген сауал», «Джигсо», «Ойлан,пікірлес,топтас,бөліс» «Адасқан есептер», «Стоп кадр», «Күн және бұлттар», «Бағдаршам».
Сабақ кезеңдері
Уақыт
Тапсырма
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Ресурс
Ой қозғау
10 минут
1.Ұйымдастыру кезеңі
«Жүректен - жүрекке»
2. «Жеті ата» «Жеті қазына»екі топқа бөлу
3. «Мен ХХІ ғасырда қалай оқимын» тақырыбындағы эссе.