Просмотр содержимого документа
«Проценті бойынша санды табу Конспект урок»
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пән мұғалімі: Айнабекова Гульдын Мунсызбайевна.
Пән: Математика
Сыныбы: 5
Сабақтың тақырыбы: Проценті бойынша санды табу
Сабақтың мақсаты: проценті бойынша санды табуды үйреніп, тақырыптық есеп шығаруды қарастыру
Сабақтың міндеттері:
жаңа әдіс-тәсілдерді пайдалана отырып, тақырыпты өздігінен өз сөзімен баяндау;
тақырыптық есептерді шығара білу;
топта еркін әрекет жасау;
Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Оқытудағы басқару және көшбасшылық. Оқыту мен оқуда ақпараттық- коммуникациялық технологияларды пайдалану.Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.
Пән мазмұнымен байланысты оқушы алдында кедергі болатын қандай негізгі қиындықтар бар? Сөз есептер шығаруда
Оқушылармен бірлесіп табыс крийтерилерін анықтадым ба?
- формуланы пайдалана біледі;
-проценті бойынша санды табуды анықтады;
-есептің шығару жолын ашық айта алады;
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын:
- «Мен сіздерді ... таныстырғым келеді» әдісі
Оқытылатын тапсырмалар үшін бағалауды қалай қосамын? Оқушылардың білімді меңгеруін қалайша анықтаймын?
өзін-өзі бағалау;
сыныптастарын бағалау;
"BLOB TREE" ағашы;
екі жұлдыз, бір тілек;
Оқыту үшін бағалау бойынша ескерілген тапсырмалар:
оқытуға қажетті өзгерістерді енгізу мақсатындағы диагностика;
өзара бағалау тапсырмалары;
өзін-өзі бағалау бойынша тапсырмалар;
Оқытуға сыни тұрғыдан ойлауды дамытуға арналған жұптық әңгімені қалай енгіземін?
Жұптық әңгіме арқылы;
Топтық жұмыс арқылы;
Сыни тұрғыдан ойлауды бағалауды қалай жүзеге асырамын?
"Ойлан, бірік,бөліс "
Венн диаграммасы
Сіз тізбектелген сабақтардың топтамасына оқушыларды оқытудың бір тәсілі ретіндегі әңгімені (диалогтық оқытуды) енгіздіңіз бе?
- «Ойлан, бірік, бөліс»
Топтық белсенділікті қалай бағалаймын:
бақылау парағы арқылы
Өзара әрекет үдерісін қалай қадағалаймын:
-социограмма үлгісін қолдану арқылы;
Оқытудың сәтті өткендігін қалайша білемін:
өзара бағалау;
өзін-өзі бағалау тәсілдері арқылы;
Оқушыларға көлемді мәліметтер мен мағұлматтарды өздігімен игеруге және бірін-бірі оқыту («үйрете отырып, үйренемін») мүмкіндіктерін беремін бе?
Оған арналған стратегиялар: «Серпілген сауал»
Сабақ кезеңдері, уақыты
Кезеңнің мазмұны
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Оқыту үшін бағалау, оқу үшін бағалау
Ресурстар
Кіріспе
Ұйымдастыру
1.Ынтымақтастық
тың атмосферасын қалыптастыру
Әр түрлі стикер бойынша жұпқа бөлу
Оқушылар стикер бойынша жұпқа бөлінді.
стикер
2. Күрделі тапсырмаларды орындау үшін қолайлы ортамен қамтамасыз ету
Жұп құра отырып, оқушылар арасында "Мен сіздерді ... таныстырғым келеді" драма ойынын ойнату
Оқушылар жұп құра отырып, бір-бірінен сұқбат алады.
Қол шапалақтау арқылы бағалау
Оқулық, қағаздар
Үй жануарлары арқылы топқа бөлінді.
Таратылған үй жануарлары арқылы топқа бөлінеді.
Жарайсыңдар
Тұсаукесер
1.Қызығушылық
ты ояту сатысы:
«Серпілген сауал»
Мақсаты: тақырыптың түсінген деңгейін арттыру және талқылау дағдыларын дамыту үшін сыныптағы оқушылардың арасында сұрақтарды лақтыру
Оқушыларды тұрғызып, тапсырманың негізгі мақсатымен таныстыру.
Қойылған сұрақтар:
1. V ғ Үндістанда процент туралы алғашқы түсінік пайда болмаса ше?
Мақсаты: идеяларды құрастырып, белсенді тыңдап, бар ойын талқылауға шоғырландыруға мүмкіндік береді. Жұптарды қолдану оқушыларға сөйлеуге және үлкен топтарда өзін сенімсіз сезінетін оқушыларға көмектесуге мүмкіндік береді.
Сергіту сәті
«Қара жорға » биі
"Венн диаграммасы"
Мақсаты: ұқсастық пен айырмашылықты анықтау
«Социограмма»
1 топқа бірінші есеппен, ал екінші топқа екінші есеппен жұмыс істеу тапсырылды
Түсіну;
1 топқа бірінші есеппен, ал екінші топқа екінші есеппен жұмыс істеп болған соң бір - біріне түсіндіріп жұп болып жұмыс істеу тапсырылды.
Оқушылардың көңіл-күйлерін көтеріп, сабаққа деген белсенділіктерін арттыру
Оқушыларды топтарға бөліп, талдауға "Венн диаграммасын" беру
Оқушыларға социограмма үлгісін таратып беру
Оқушыларды жұптарға бөліп, тақырып бойынша талқылау.
Әр топ өз жобаларын қорғайды.
Белсенділік танытып, би билейді.
Орындап болған соң, әр топтан бір оқушы шығып, постерді қорғайды.
Социограмма үлгісіне қарай отырып, екі сыныптастарын таңдайды
Формативті бағалау
Бірін-бірі бағалау
Оқушылар жіберген қателерін анықтай білді.
Өзін - өзі бағалау
«Тамаша»
«Шапалақ»
Фломастерлер, постер
Оқулық, флипчат
стикер
Қара жорға» бейнеролик
Постер
Қорытынды
«ВLOB TREE» ағашы
«Екі жұлдыз, бір тілек»
Үлестірме материал таратылып берілді
Оқушыларға стикер таратылады
« ВLOB TREE» ағашын оқушылар бояп шығады
Стикерге бүгінгі сабақ бойынша екі ұнаған, бір жақсартуға қажет ететін тілектерін жазады
«ВLOB TREE» ағашын баяу арқылы, өзін-өзі бағалайды