Повторення , закріплення вивченого. Дії з багатоцифровими числами.
Повторення , закріплення вивченого. Дії з багатоцифровими числами.
Мета: Закріпити прийоми обчислень з багатоцифровими числами. Удосконалювати вміння та навички ров’язувати задачі і вирази. Дати дітям поняття про Карпатські гори та їх найвищу точку – гору Говерлу, про флору та фауну цієї природної зони. Розвивати логічно – економічне мислення. Виховувати інтерес до розв’язання математичних задач економічного змісту. Виховувати любов до природи та бережне ставлення до її багатств.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Тема: Повторення , закріплення вивченого. Дії з багатоцифровими числами. (4 клас)
Мета: Закріпити прийоми обчислень з багатоцифровими числами. Удосконалювати вміння та навички ров’язувати задачі і вирази. Дати дітям поняття про Карпатські гори та їх найвищу точку – гору Говерлу, про флору та фауну цієї природної зони. Розвивати логічно – економічне мислення. Виховувати інтерес до розв’язання математичних задач економічного змісту. Виховувати любов до природи та бережне ставлення до її багатств.
Обладнання: схематичне зображення гори Говерли. Ілюстрації зображень природи на горі. Завдання – кроки . Малюнки природи Карпатських гір. Індивідуальні картки. ТЗН ( слайди ілюстрацій Карпатських гір)
Хід уроку:
І. Орг. момент.
Сьогодні у нас незвичайний урок - це урок – гра. Урок між предметних зв’язків. Коли поруч зустрінуться Цариця всіх наук - Математика з природознавством , економікою, музикою літературою тощо .
Всі сідайте поруч , діти,
Домовляймось не шуміти,
Руки гарно підіймайте,
На уроці не дрімайте.
А знання , мерщій хапайте!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація набутих знань знань
Урок у нас з вами буде незвичайний . Нещодавно ми почали вивчати на природознавстві --- Яку тему ? ГОРИ УКРАЇНИ. Розпочали пошукову, дослідницьку роботу, яку ви оформлюєте і повинні будете презентувати на
Я і Україні. Але набуті знання ,цифри ми будемо використовувати сьогодні на математиц Тож і вирушаємо з вами у цікаву математичну експедицію через Українські Карпати . Екпедиція - це похід загону із спеціальним завданням. Як ви вважаєте , що ви зустрінете під час цієї подорожі? Що очікуєте від уроку?Під час подорожі ви зустрінетесь з різними завданнями ,
( Мабуть будуть якісь випробування щодо наших знань,
Якісь цікаві завдання , пов’язані з горами;
Будуть змагання, ігри які потребують міцних знань.
Так , діти, під час подорожі ви зустрінетесь з різними завданнями , які потребують мислення, уваги , кмітливості. Кожне завдання буде різнорівневим , тому і вартість отриманих бонусів відповідна.
Девіз уроку:
Щоб попасти на Говерлу
Міркуємо – ШВИДКО
Відповідаємо – ТОЧНО
Лічимо – ПРАВИЛЬНО
Пишемо ГАРНО
Урок проведемо зі словами – порадами , які взяті зі слів швейцарського письменника Лафатера: «Якщо хочеш бути розумним - навчись розумно запитувати, уважно слухати , чітко відповідати» Тож вперед за здобуттям міцних математичних знань . Розпочнемо нашу подорож. І спочатку , я хочу , щоб це була логічна розминка .- і
наш 1 КРОК:
Ви розгадаєте її і тоді те магічне число , яке ви розгадаєте і допоможе вам.
Перед вами завдання, але саме незвичайне в ньому те, що 1-ий приклад вньому вирішаний
15873 х 7 = 111111
Знайдіть значення такого прикладу, якщо він буде виглядати так
15873 х 49 = ?
Яка буде відповідь без виконання послідовних дій?
(Тільки мені на вушко)
Так - це число 777777 тому, що 49 у 7 разів більше за 7 , тому й добуток у 7 разів більше за минулий, тобто – це 777777
І я дуже хочу , щоб саме ця цифра почала наш урок , щоб ця цифра зарядила вас магічною енергією, бо ви ж знаєте ,що ця магічна цифра зустрічається нам ------допоможіть , де?--1) Білосніжка і 7 гномів;
2) 7 чудес світу; 3) 7 нот в музиці; 4) 7-Я – це моя родина; Білосніжка і 7 гномів; 7 богатирів.
То ж заплющуємо очі ,заряджуємось магічною енергією
( на фоні музики)
Є просто храм. Є храм науки,
А є ще і природи храм –
З лісами , котрі тягнуть руки
Назустріч сонцю і вітрам…( Сергій Смирнов)
Тож вирушаємо у подорож на диво – світу на Карпатські гори Але , хочу вас попередити , що ми сьогодні не просто так опинемся на Говерлі .Зараз складний час у фінансовій справі, і кожен з вас буде мати змогу назбирати гроші на спосіб пересунення на Говерлу. Квиток до Говерли , тобто у Західну частину України, коштує по – різному.
Десь , 180 грн. А скільки це буде копійок? Зробіть перетворення.
Дивлячись на те , на який квиток у вас вистачить коштів : чи то на, супер -= Люкс, чи то на плацкарт, чи то на електро – потяг, чи то на авто- стоп, чи може й пішки хто піде…
Головне те, що спосіб здобуття грошей для подорожі , саме комфортної
- це ваші знання… отримані бонуси – це гроші…звідси – й економика…
Наступний 2 крок – це математичний диктант .
7 завдань на знання нумерації багатозначних чисел
1 - 20д. 2-ого кл. і 60 од. 1- ого кл. ----2060 м г. Говерла
2 –Число , яке на 185 менше за 2000 – 1815м г. Сивуля
3 - Число, в якому всього 202 десятка – 2020 м г. Петрос
4 - 2од. 2-ого кл. і 17 од. 1 –ого кл. - 2017м г. Гутин Томнатик
5 –Число, яке на 965 менше за 3000 - 2035м г. Бребенескул
6 -2од. 2-ого кл. і 22 од. 1- ого кл.- 2022м г. Поп - Іван
7 –Число, в якому всього 14 сотен і 5 одиниць – 1405м – г. Пікуй
Кожна відповідь - це буква, а кожна цифра - це висота інших гір
2050-А 2060- Г 2006 - Б
1815 – О 1805- Д 1850 - Н
2002 –З 2020 - В 2200 - Ж
2007- Г 2700 –В 2017 –Е
2035 – Р 2350 - Ф 2053- П
2002 -Т 2200 – У 2022 - Л
1405 –А 1540 - К 1450 - Ц
Діти обмінюються картками і називають числа і назви відповідно гір
Ключеві букви допоможуть вам перевірити правильність відповідей ваших товаришів по парті відгадати,куди ми вирушаємо у подорож. Це вершина Українських Карпат Гора-------- (ГОВЕРЛА.)
Перевіряємо- до кожної букви є відповідь Діти можуть називати гори
1--------2060--- і це буква Г висота Говерли;
2----------1815 --- і це г. Сивуля;
3-----------2020 ---- і це г. Петрос;
4 -------------2017 – і це г. Гутин Томнатик;
5-----------2035 ---і це г. Бребенескул;
6- ---------2022 і це г. Поп – Іван;
7----------1405 –і це г. Пікуй
Але , хочу вас попередити , що ми сьогодні не просто так опинемся на Говерлі зараз складний час у фінансовій справі, і кожен з вас буде мати змогу назбирати гроші на спосіб пересунення на Говерлу. Квиток до Говерли, тобто у Західну частину України, коштує по – різному.
Десь , 180 грн. А скільки це буде копійок? Зробіть перетворення.
Дивлячись на те , на який квиток у вас вистачить коштів : чи то на, супер -= Люкс, чи то на плацкарт, чи то на електро – потяг, чи то на авто- стоп, чи може й пішки хто піде…
Головне те, що спосіб здобуття грошей для подорожі , саме комфортної
- це ваші знання… отримані бонуси – це гроші…звідси – й економика…
Кожне завдання - це цілий крок вперед до Говерли… Перед вами схематична карта , яка допоможе при закріпленні вивченого з багатозначними числами( показ) малюнок – схема з покроковими завданнями:
показ) малюнок – схема з покроковими завданнями:
ІІІ Оголошення теми й мети уроку
то ж тема сьогодні на уроці і буде
Повторення і закріплення дій з багатозначними числами
( діти читають на дошці)
Метою :Узагальнити і закріпити правила виконання операцій з багатозначними, розвиток кмітливості ,логічного мислення. В кінці уроку ви повинні будете оцінити один одного і себе також. Отже , будьте уважними.
ІУ Повторення вивченого
Наступне завдання - на знання правил на виконання множення та ділення з нулями. Давайте повторимо правила: при множенні нулі відповідно добавляються. А при діленні - віднімаються
Але спочатку, мої любі, РОЗМИНКА – САМОСТІЙНА РОБОТА ( № 632 ,
1ряд – 1 стовпчик; 2 ряд – 2 стовпчик; 3 ряд – 3 стовпчик.
Діти виконують, перевірка сигналками.
3 КРОК, на спритність ,увагу і дисципліну
Найсильніша команда отримує карту для правильного руху далі, але спочатку ми повторимо масштаб , раз справа буде з картою
« Чарівний мікрофон» МАСШТАБ: 1 х 40, тобто 1см – це 40 км.
2см – 80км; 30 см – 1200км ; 10 см - 400км
Тепер навпаки : я вам км справжні , а ви мені см на карті
1200 км – 30см; 160 км – 4см; 2000 км – 50см.
КАРТА
Гра наз. «1, 2, 3, 4.
Ми і в парі--- Група в сил»« Ажурна пилка»
( По сигналу1--- діти виконують перше завдання;
по сигналу 2---обмінюються в парі, перевіряють один одного і виконують друге завдання;
по сигналу 3---обмінюються рядами в одному варіанті, перевіряють попередні завдання товаришів і виконують третє завдання;
по сигналу 4--- обмінюються рядами і варіантами, виконують четверте завдання.
Командир групи ( четвірки ) збирає картки і обмінюється з командиром однієї з груп. Одна група перевіряє іншу за шаблоном, який з’являється на дошці . Все виконується чітко за сигналом .
60 х 600:10 490 : 70*1000
30 х100 :2 3600 : 100:6
ФіЗПАУЗА діти рухаються , виконуя вправи під музичний супровід
Ми мандруємо, мандруєм , по Карпатах все крокуєм
тут і гори , й полонини ,і стрункі потоки линуть.
І смереки, і ялинки , до Говерли йти повинні
Не страшні нам перешкоди, всі здолаємо невзгоди…
А зараз Наступний 4 крок -це гра « Пазли» Вірніше пазли нам потрібні будуть лише для почергового об’єднання в групи. Завдання на знання послідовності дій у виразах . ПОВТОРИМО ПРАВИЛО (1 !_ в дужках , далі – множення і ділення за чергою)
Зараз перед вами не просто пазли , кожна зібрана картинка - це одна із 4 х вершин , які знаходяться поруч з Говерлою на високогорному хребті, висота їх перевищує 2000 метрів . ( на дошці)
Показ на дошці ілюстрацій гір
це ---Гутин Томнатик – (2013м)
це---Чорна гора (2025м)
це – Петрос( 2020м)
це--- Ребра ( 2002м)
Звучить музика С. Ротаро « Мій рідний край», діти рухаються по класу, шукаючи свою группу та об’єднуючись за пазлами «ГОРИ»
( збираються відповідно у групи і виконують завдання – СТАВЛЯТЬ ДУЖКИ ТАК, ЩОБ ОТРИМАТИ САМЕ ЦЮ ВІДПОВІДЬ)
1---- 1 х 6000 – 4000 + 13 = 2013
2--- 128 : 4 – 7 + 1000 х 2 = 2025
3--- 6000 : 30 х 10 + 20 = 2020
4 --- 5000 : 40 + 60 + 1952 = 2002
Командири груп пояснюють свій вираз і показують на дошці цю гору і вказують її висоту
1-це ---Гутин Томнатик – (2013м)
2 -це---Чорна гора (2025м)
3- це – Петрос( 2020м)
це--- Ребра ( 2002м)
Екскурсовод виходить до дошки і коментує слайди
Гора Говерла є справжньою природною прикрасою,перлиною як Українських Карпат , так і всієї України . Окрім Говерли тут знаходяться ще 4 вершини , висота яких перевищує 2000 метрів. Високогірний хребет Чорногора ( висота 2020 м) - є головним ландшафтним компонентом та популярним екскурсійним об’єктом Українських Карпат. Його відвідують , незважаючи на небезпечність, відходження лавини чи природних умов, тисячі туристів, альпіністів і вчених з різних країн світу.
Вершина являє собою невеличкий плаский майданчик, з якої є унікальна можливість любуватися чудом природи. Її дивосвітом.. Підйом на вершину гори у туристів триває в середньому 5 годин. Отже ,наступний крок
5 КРОК
ЦЕ складання І розв’язування задач про туристів , які незважаючи на перешкоди піднімаються на гору , на високогорий хребет Чорногора.
Увага! Задачі будуть на рух , тож повторимо формули
ЧАРІВНИЙ МІКРОФОН « Продовж речення»
Щоб знайти відстань, треба----
Щоб знайти час, треба----
Щоб знайти швидкість, треба---
Нагадайте , з чого складається будь - яка задача ( Діти відповідають)
Тож завдання для 1 –ої групи ___СКЛАСТИ ЗАДАЧУ на знаходження Відстані S -? 1 - команда
за 5 год – 2025 м 1) 2025:5=405м\год
За 3 год - ? S? 2) 405 х 3 = 1215 м
Часу t - ? 2 команда
S= 2025м1)1215:5= 405м\год
за 3 год. – 1215 м 2) 2025 : 405= 5 год
t -?
Швидкості V -? 3 команда
675 – це 1\3 всієї S1)675 х3 = 2025(м)
t – 5 годин 2) 2025:5 = 405м\год
V- ?
Діти складають задачі і вирішують по командам задачі , перевіряють сигналками. На дошці по 1-му представнику вирішують виразами. Записують в зошит.
6 КРОК ФІЗПАУЗА
А зараз час відпочивати .Є чудова пісня у Софії Ротору ПРО ГОРИ, ПРО РІДНИЙ КРАЙ, будь ласка , дівчатка ,на сцену
( звучить музика , учні танцюють)
А зараз 7 КРОК ХВИЛИНКА _ ЦІКАВИНКА
Я просила підготувати вас декілька питань один одному, тільки питання , пов’язані з Говерлою , і з математикою.
Допоможе нам ось ця чарівна шишка, мабуть з ялинки, що росте в Українських Карпатах. Звернути увагу на ілюстрації лісів.
( Діти передають один одному шишку)
Показ річки ПРУТ
З малесенького струмочка , що народжується біля підніжжя Говерли, розростається струмка річка , яка владно пробиває собі шлях між скелястими урвищами, протікаючи 8 км до найближчого села
Це Прут – річка Зробіть перетворення р. Прут 8км і 5 метрів =? 8005м
2.Карпатський природний Національний парк утворений у 1980 році. Він розташований на частині Українських Карпат. А саме в Закарпатських та Івано –Франківських областях. ПОКАЗ НА ДОШЦІ ЗАПОВІДНИХ МІСЦЬ .Яку площу займає цей парк?
Івано – Франківська область – 180000 га (гектар)
Закарпатська область – 7000 га ( 18000 + 7000 = 25000 (га))
На одному гектарі лісу достатньо 2 -х мурашників, щоб дерева залишилися здоровими і їм не загрожували шкідники.У Карпатах розселяють мурах і кожну мурашину «державу» обносять загорожею. Порахуйте, скільки мурашок у 2-х таких « державах.95348 та 29652 ВІдповідь: 125000), а в інших 73247 та 35753 Відповідь: 109000. Порахуйте, скільки мурашок ? ( Діти записують у зошитах і вирішують письмово.
А зараз ,наприкінці уроку ,я хочу дати слово нашим екологам:
У Карпатських горах зосереджено понад 15% усіх лісів України . Тобто – це найбільший лісовий масив держави. Карпатські ліси мають цінну деревину, яка користується попитом як в Україні , так і за кордоном.
Однак масова вирубка лісів може призвести до важких екологічних наслідків.
Тому справа збереження та примноження лісових природних багатств цієї перлини України - є надзвичайно важливим завданням сьогодення.
ЩО ж 7 Основних КРОКІВ ми пройшли і досягли вершини Говерли саме на 7-ому, зверніть увагу ,кроку. Магічне число , яке було і на початку уроку нам допомогло .
Підсумок уроку
Тож підведемо підсумки нашої з вами роботи .
Що ми сьогодні повторювали? Закріпляли?
Оценіть себе по отриманим бонусам , чи вистачить їх ,на вашу думку на квиток? На який саме?
Оценіть роботу своїх товаришів в парі. В малих та великих групах.( Опорні слова на розвороті дошки)
Мотивація балів. Д/З креативне( Зробити презентацію рефератів , які вже підготували) ДЯКУЮ ВСІМ ЗА РОБОТУ! І хай вам щастить - мрія побувати на Говерлі здійсниться!