kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Перпендикуляр т?зулер. Перпендикуляр кесінділер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: Перпендикуляр т?зулер. Перпендикуляр кесінділер. 1) Саба?ты? ма?саты: О?ушылар?а бірі-бірімен тік б?рыш жасап ?иылысатын т?зулерді? перпендикуляр т?зулер болатынын ?йрету. 2) Дамытушылы?: О?ушыларды? ой-?рісін ке?ейту, логикалы? ойлау ?абілетін дамыту. 3)Т?рбиелік: Есте са?тай білуге, жауапкершілікке, жылдамды??а т?рбиелеу. Т?рі: Жа?а білім беру саба?ы. Саба?ты? к?рнекілігі: интерактивтік та?та, сыз?ыш, о?улы?. Саба?ты? жоспары: 1. ?йымдастыру кезе?і. 2. ?й тапсырмасын тексеру. 3. Кім жылдам. 4. Жа?а саба?. 5. Есеп шы?ару. 6. С?зж?мба?. 7. ?орытындылау. 8. ?йге тапсырма.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Перпендикуляр т?зулер. Перпендикуляр кесінділер»

Сабақтың тақырыбы: Перпендикуляр түзулер. Перпендикуляр кесінділер.

1) Сабақтың мақсаты: Оқушыларға бірі-бірімен тік бұрыш жасап қиылысатын түзулердің перпендикуляр түзулер болатынын үйрету.

2) Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін кеңейту, логикалық ойлау қабілетін дамыту.

3)Тәрбиелік: Есте сақтай білуге, жауапкершілікке, жылдамдыққа тәрбиелеу.

Түрі: Жаңа білім беру сабағы.

Сабақтың көрнекілігі: интерактивтік тақта, сызғыш, оқулық.

Сабақтың жоспары:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үй тапсырмасын тексеру.

  3. Кім жылдам.

  4. Жаңа сабақ.

  5. Есеп шығару.

  6. Сөзжұмбақ.

  7. Қорытындылау.

  8. Үйге тапсырма.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру.

Оқушыларды тексеріп,белгілеу.

  1. Үй тапсырмасын тексеру.

Кім жылдам ?

  1. Екі тура санды теңдік қалай қосылады?

  2. Қандай теңдеуді бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу деп атайды.

  3. Қандай теңдеулер мәндес теңдеулер деп аталады ?

  4. a және b сандарының қайсысы үлкен, қайсысы кіші екенін қалай білеміз?

  5. Теңсіздіктегі қосылғышты оның бір жақ бөлігіне қалай көшіруге болады?

  6. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің шешімі дегеніміз не?

Жаңа сабақ:

  1. Қандай түзулер перпендикуляр түзулер деп аталады.

№1122

  1. Е нүктесінен 2) F нүктесінен a түзуіне перпендикуляр жүргізіңдер.

№1123

Жауабы: АС кесіндісі А нүктесінен Р түзуіне дейінгі қашықтықты көрсетеді. С нүктесі перпендикулярдың табаны деп аталады.

№1124

Шешуі:

№1129

Шешуі: AB┴CD,

табу керек




Б









Ұ







Р








Ы




Ш






Т






А











Р








Сөзжұмбақ

  1. Көбейтудің нәтижесі.(көбейтінді)

  2. Бір нүктеден шығатын, екі сәуледен тұратын фигура ( бұрыш)

  3. Үшбұрыштың барлық қабырғаларының қосындысы ( периметр)

  4. Азайтудың мәні ( айырма)

  5. Бүтінді төртке бөлгендегі бір үлесі ( ширек )

  6. 1 кг мақта жеңілме, 1 кг тұз ауырма ( тең )

  7. Бұрышты өлшеу құралы ? ( Транспортир )

  8. Шеңбердің екі нүктесін қосатын кесінді ? ( хорда )





IV. Қорытындылау

  1. Қандай кесінділер перпендикуляр кесінділер деп аталады ?

  2. Нүктеден түзуге дейінгі қашықтық қалай табылады?

Оқушыларды бағалау

Үйге тапсырма №1136




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Перпендикуляр т?зулер. Перпендикуляр кесінділер

Автор: Кенжешова Ылипа

Дата: 17.03.2016

Номер свидетельства: 306980


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства