kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Пайыз тарауына құрылған ОМЖ

Нажмите, чтобы узнать подробности

Пайыз тарауына құрылған тізбектелген сабақтар топтамасы. Орта мерзімді жоспар

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Пайыз тарауына құрылған ОМЖ»

Жазба

Тізбектелген 4 сабаққаорта мерзімді жоспарды құруда ҚР МЖМББС сәйкес «Математика және информатика» білім саласы пәндерінің оқу бағдарламаларын (5-9 сыныптар), 5 сыныптың математика оқулығының (ӘбілқасымоваА,Алдамұратова Т), күнтізбелік жоспарының 4 тоқсанындағы пайыз тарауын, әдістемелік нұсқаулықты басшылыққа алып, МАН – ды, ресурс парақтарын қолдандым.

Тізбектелген төрт сабағымды оқушылардың барынша тиімді тәсілмен түсінуін мақсатқа ала отырып, тізбектелген орта мерзімді сабақ жоспарыма оқытудағы жаңа әдіс – тәсілдерді, диалогтық оқытуды соның ішінде сұрақ қоюдың түрлерін, қойылған сұрақтың жауабына сәйкес әркеттерді, оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын дамытуға арналған топтық, жұптық, үштік жұмыстарды, оқушылардың өзін – өзі реттеуге арналған тапсырмалар беруді, оқушылар арасында бірлескен оқуды соның ішінде талантты және дарынды оқушылармен жұмыстану үшін кеңейтілген тапсырмалар ұсынуды, оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын бағалауды жоспарладым. Қазіргі бағалауымды өзгертіп, оқушылардың әрбір ойына, пікіріне сабақ барысында үнемі қолдап, қолпаштап, ынталандырып яғни формативті бағалауды басшылыққа алдым. Тарау соңында тізбектелген сабағымның қорытындысын суммативті электронды тест арқылы бағалауды жоспарладым. ОМЖ – ның кіріспе бөлімінде ұйымдастыру бөлімінде топқа бөлуден бастап, ынтымақтастық атмосферасын құруды жоспарладым.

Жаңа теорияны практикада қолдануға негізделген жоспар құрудағы проблемаларды шешу құралы ол өзімнің АКТ құзіреттілігім болды. Оны барлық сабағыма қолдануды қарастырдым.

Оқушылар бір – бірін тыңдап, біріне – бірі түсіндіре алатынына, сыни ойлай алатынына, маршруттық карталармен, кеңейтілген тапсырмалармен жұмыстанып, диалог құрай алатына, сұрақтар жауап беріп, өздері сұрақ қоя алатына сенемін. Омж орындау барысында осыларды көрсетуге жұмыстанамын.

Математикадан орта мерзімді сабақ жоспары

Тарау/сабақ тақырыбы/мақсаты

Өтілу мерзімі

Күтілетін нәтиже

Оқуда қолданылатын әдіс - тәсілдер

Барлық оқушыларды жұмысқа тарту жұмысы

Үйрену барысын бағалау

Негізгі дерек көздері/ құрал- жабдықтар

1

2

3

4

5

6

7

8


V тарау

Тақырыбы: Пайыз

Мақсаты:

Оқушыларға пайыз туралы білім қалыптастырып, берілген санның пайызын, пайызы бойынша санды табуды үйрету.


А. Пайыз туралы біледі.

В. Санның пайызын, пайызы бойынша санды ережесі бойынша тауып, есептер шығарады.

С. Есептің қателерін түзетеді. Өмірмен байланыстырып мысалдар келтіреді.

Оқытудағы жаңа әдіс – тәсілдер: оқушыларға стикерлегі диалог әдісі бойынша үй жұмысын қайталатамын; жаңа сабақты өткен сабақпен байланыстыру барысында стоп – кадр әдісін, сабақ барысында түсінгендерін білу үшін бағдаршам, басбармақ, сабақ аяқтауда кезбе тілші, серпілген сауал тәсілдерін бір – бірімен байланыстыра отырып қолданамын. Диалогтық оқыту: Жаңа тақырыпты оқушыларды топқа бөліп, жұпта, үштікте, топта талдатамын.

СТО: Оқушыларға жоғары және төменгі деңгейлі сұрақтар беремін. Кейбір тапсырмаларға маршрут карта ұсынамын.

Дарынды оқушыларға кеңейтілген тапсырмалар ұсынамын.

АКТ:Интернет сайттарын қолдану: yandex.kz; google.kz youtube.comИнтерактивті тақта мүмкіндіктерін пайдаланамын.

Падкаст жасап, өмірмен байланыстырып, есептер беремін.

Оқушылармен жеке де, топпен де, жұппен де, үштікпен де жұмыстанамын. Талантты және дарынды деген оқушыларға тақырып бойынша кеңейтілген тапсырмалар ұсынамын. Қабілеті төмен оқушылармен де жеке жұмыстанып, маршруттық карта бойынша есептер шығартамын. Оқушылардың өзіндік үнімен, өзіндік менін қалыптастыруға көмектесемін.

Формативтік бағалау: ынталандыру,қолпаштау, қолдау; Оқушыларды бірден бағаламай, біртіндеп жетілдіріп бағалаймын. Тек қана өзім бағаламай құрдастарына да, өздеріне де бағалатамын. Тақырып бойынша бағалау критерийлерін құрастырып бағалау формасын ұсынамын. Басбармақ, бағдаршам, сұрақ – жауаптар арқылы бір – бірлерін бағалатамын.Екі жұлдыз бір ұсыныс; сэндвич әдісіарқылы бағалау; Суммативті электронды тестарқылы бағалаймын.

Алдамұратова Т.

Математика

5 – сынып, 2013ж.

Әбілқасымова А

Т.Кучер

5 – сынып математика 2011ж

Математиканы оқыту әдістемесі 5 –сынып, Алдамұратова Т.

Жұмыс дәптері

Алдамұратова Т. 2011ж



1

Тақырыбы: Санның пайызын табу

Мақсаты: Оқушыларға санның пайызын табуды үйрету.


Күтілетін нәтиже:

А) Ережесі бойынша санның пайызын табады.

В) Оқулықтан А, В, С деңгейлерінен есептер шығарады.

С)Өмірмен байланысты пайызға есептер құрастырады.

Жаңа әдіс – тәсілдер: Стикердегі диалог арқылы үй тапсырмасын тексеремін. Миға шабуыл арқылы жаңа тақырыпты өткен тақырыппен байланыстырып, сұрақтар беремін.

АКТ: Стоп – кадр арқылы өткенді еске түсіреді, падкаст жасаймын. интерактивті тақта мүмкіндіктерін пайдаланамын.

СТО:Блум таксономиясы Жеңілден – күрделіге (сұрақтар беру); СТОП - КАДР




Оқушыларды топқа бөлу

Жұппен бір – біріне түсіндіреді. Түсінбеген жағдайда маршруттық карта қолданады. Кейбір оқушылар санның пайызын табуға өмірден есептер құрастырады.

Бағалау: жаңа тақырыпты бағдаршам, басбармақ арқылы түсінгендерін бағалап отырады, есептер шығаруда ынталандырып, қолдау формативті бағалау

Кері байланыс:







2

Тақырыбы: Санның пайызын табу

Мақсаты: Оқушыларға санның пайызын табуға есептер шығарту.


А) Санның пайызын табу тәсілін біледі. В) Оқулықтағы және ОЖСБ, ҰБТ есептер шығарады.

С) Есептердегі қателерді түзетеді.


Оқытудағы стикердегі диалог, лездеме әдісі арқылы өткен тақырыппен байланыстырамын.СТО: Ойлан, жұптас бөліс әдісі және жоғары дәрежелі сұрақтар;

АКТ: кесте, диаграмма жасату білім сапасы өздерінің 3 тоқсан


Топтық, жеке маршруттық картамен жұмыс ойлан, бөліс арқылы жұпта талқылайды. үштікте жұмыстанады.Біріне – бірі түсіндіреді. Бір – бірін тыңдайды. Бірін – бірі оқытады.

Бағдаршам, смайликтер, кері байланыс алу үшін, бағалау критериийлерімен өздері бағалайды.


3

Тақырыбы:

Пайызы бойынша санды табу

Мақсаты: Оқушыларға пайызы бойынша санды табуды үйрету


А) Пайызы бойынша санды таба біледі.

В) Пайызы бойынша санды табуға оқулықтан есептер шығарады.

С) Өмірмен байланысты есептер шығарады.

Серпілген сауал бойынша өткенді жаңа тақырыппен байланыстырамын.

Падкаст дайындаймын.

Диалогтық оқыту: Түрткі болу, сынақтан өткізу, қайта жаңғырту сұрақтарын жеңілден күрделіге беремін.

Топта жұмыстанады. Сыни ойлап жауап береді. Жұпта ережені түсіндіреді, мысалдар шығарады. Бір – бірін оқытады.

Бинго әдісі арқылы кері байланыс жасаймын.

Сұрақ – жауап арқылы бағалаймын.


4

Тақырыбы: Пайызы бойынша санды табу

Мақсаты: Оқушыларға берілген санның пайызын табуды үйрету.


А) Пайызы бойынша санды табуға А, В, С деңгейлерінен есептер шығарады.

В) Ресурстардан есептер шығарады.

С) Өздері есептердегі қателерді түзетеді.Кеңейтілген тапсырмалармен жұмыстанады

Стикердегі диалогты үй жұмысын тексеруге қолданамын. Оқушыларға маршруттық карта, кеңейтілген тапсырмалар ұсынамын. Электронды тестілеуді қолданамын.


Топта жұмыстанады. Жеке жұмыстанады.

Кері байланысқа бинго әдісін қолданамын. Сэндвич әдісі бойынша бағалау, Бағалау критерийлерін құрып, топ басшыларымен бағалау







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Пайыз тарауына құрылған ОМЖ

Автор: Сарбаева Жайнагүл Жанатқызы

Дата: 23.02.2017

Номер свидетельства: 394899


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства