?зара кері есептер. Бір затты? массасы, заттарды? саны ж?не жалпы массасы арасында?ы т?уелділік
?зара кері есептер. Бір затты? массасы, заттарды? саны ж?не жалпы массасы арасында?ы т?уелділік
?леуметтік педагог —- ?зіні? негізгі ж?мыс ба?ытын о??ушыларды? саба?тан бос уа?ытын тиімді пайдалану м?селесімен айналысады. Олар ата-аналармен бірлесе отырып, мектептен тыс к?птеген ?ызы?ты ж?мыстар ж?ргізе алады. О?ушыларды? саба?тан тыс уа?ытта?ы іс-?рекеттері ?леуметтік педагогты? ?лесіне тиеді. Алдымен ?леуметтік педагог ?рбір ?скеле? жас адам?а а?ылшы, ?стаз, ?йымдастырушы, психолог, т?рбиеші, ?лестіруші-?діскер, олардыы? ?леуметтік ???ы?тарын ?ор?аушы болу?а тиіс.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«?зара кері есептер. Бір затты? массасы, заттарды? саны ж?не жалпы массасы арасында?ы т?уелділік»
Күні:
Сабақтыңтақырыбы: Өзара кері есептер. Бір заттың массасы, заттардың саны және жалпы массасы арасындағы тәуелділік Сабақтың мақсаты: шамалар ұғымын қалыптастыру: баға,сан,құн. Білімділік: Шама ұғымын қалыптастыру - бір заттың массасы, заттардың саны, жалпы масса. Көбейту кестесін жатқа білуін талап ету. Дамытушылық: Ой-өрісін, зейінін есте сақтауын, көбейту мен бөлу дағдылырын дамыту. Тәрбиелік: Алғырлыққа, нәтижеге жете білуге тәрбиелеу. Көрнекілік: интерактивті тақтамен жұмыс,жапырақтар,ойыншықтар, жидектер,себет,алма,алмұрт,құлпынай,сары,сұр,көк түстер,стикерлер. Түрі: Пысықтау сабағы, ойын. Әдісі: Сұрақ-жауап, топпен жұмыс.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру бөлімі.
II. Психологиялық дайындық.
Сыныпта шаттық шеңберін құрып,оқушылардың бір-біріне жақсы тілектер айтуы арқылы жағымды ахуал орнатуға ықпал ету. Оқушыларды доп лақтыру арқылы топқа бөліп аламыз.
III. Мақсат қою. Өткен сабақтарды қайталау арқылы есептерді еске түсіндіру.
№1кестені толтыру.
Бір банканың массасы
Банкалардың саны
Барлық банкалардың массасы
3 кг
1 б
? кг
3*5=15 15:3=5 15:5=3
№2 18кг-3сөмке
К-? Ш:18:3=6
№3сурет бойынша есеп ойластыру.
5кг
IV.Мағынаны тану
№4. 463+499=962
165+167=332
583-294=289
929-660=269
Ойын: «Допты ұстап ал» Мұғалім допты кез келген топқа лақтырып сұрағын қояды.Сендер тез арада жауап қайтарып допты қайтарасыңдар. --2кірпінің құлағы нешеу? -2 аптада неше күн бар? -2 қораздың аяғы нешеу? -2 көжектің аяғы нешеу? 3 кірпінің? -5 торғайдың аяғы нешеу? -Тамаша. Келесі тапсырма геометриялық фигуралар. Периметрі 4 сантиметрге тең төрт бірдей шаршыдан үлкен шаршы құрастырылды.Үлкен шаршының периметрін тап. 4*4=16 16+16+16+16 =64см
Топпен жұмыс
1топқа Бір сыйлықтың массасы 2кг. Осындай 4 сыйлықтың массасы ----кг. 2-топ Бір бидонға 9кг қаймақ бар.Осындай 3 бидонда --------кг қаймақ бар. 3-топ Бір қорап кәмпиттің массасы 7 кг. Осындай 3 қораптың массасы –кг. -Әрине,жауапты жылдам және тез арада жауап қайтардыңдар сол үшін барлықтарына алғысым шексіз. Рефлексия.