Просмотр содержимого документа
«?ткенді пысы?тау. »
Сабақтың тақырыбы: Өткенді пысықтау. Сабақтың мақсаты: 1. Бөлімі бірдей бөлшектерді салыстыра білу қабілетін нығайту .
Өткен тақырыптарды қайталай отырып, білімдерін тиянақтау, бекіту. 2. Логикалық ойын, сана - сезімі мен тілін дамыту. Есте сақтау қабілетін дамыту. 3. Тапқырлыққа, шапшаңдыққа, өз бетінше топпен жұмыс жасай білуге тәрбиелеу. Сабақтың түрі: аралас сабақ. Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап, тренинг, топтық жұмыс Сабақтың көрнекілігі: оқулық, интерактивті тақта, қима тапсырмалар. Сабақтың барысы : I . Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық ахуал Білімнің тұңғиығын бойлайтүғын Оқысаң жалықтыра қоймайтұғын « Ғылымдар патшасы» боп дараланып Математика қызығына тоймайтұғын,-деп математика сабағын бастайық!
II . Үй тапсырмасын тексеру .Үй тапсырмасына не берілді?
№4-б,№5-2 баған Оқушы ауызша жауап береді, дұрыс болса қалғандары шапалақтайды, дұрыс болмаса аяқпен топырлатады.
III. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау .
Топтарға бөлу «Атомдар, молекулдар» 2атом, 3 атом, 4 атом
V ІІ.Атауын айтпай - ақ фигураларды сипатта. Ойын. «Мен қай фигурамын?» Әр топ бір-біріне жасырады 1-2, 2-3, 3-1 Төрт қабырғасы бар, төрт бұрышы бар. Қарама – қарсы қабырғалары тең. Төрт бұрышы бар, екі бұрышы доғал, екі бұрышы сүйір. Төрт қабырғалары бар.(тік емес төртбұрыш )
Төрт қабырғасы бар. Барлық қабырғалары тең. Төрт тік бұрышты. (шаршы) Бір бұрышы тік, екі бұрышы сүйір. Үш қабырғасы бар. (үшбұрыш )
Үшбұрышты салған кезде нені ескеру қажет? №5 ,127 бет
VІІІ. «Кім шапшаң, әрі тез?» № 6. Жазбаша есептеу . Топтарға жазбаша есептеу беріледі, әр топқа 4 есептен беріледі. Орындағаннан кейін бір-бірін тексереді