Просмотр содержимого документа
«?тілген материалды бекіту.Пысы?тау»
Математика 3-сынып
Сабақтың тақырыбы:Өтілген материалды бекіту.
Сабақтың мақсаты:Оқушылардың фигураның ауданын табу ұзындық,аудан бірліктері туралы білімдерін тереңдету,өткен сабақтарды пысықтай отырып логикалық ойлау жүйесін толықтыру.
Жеке тұлғаны дамыту,еріктілік,қабілеттілік пен белсенділікті дамыту,жаңаша ойлау.
Болашаққа өз үлесін қоса білетін білімді,мәдениетті,өркениетті патриот ұрпақ тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:саяхат сабақ,
Сабақтың көрнекілігі:таблицалар,топшамалар.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі
а.Сәлемдесу
ә.Түгендеу
б.Сыныпты сабаққа даярлау
Психологилық дайындық:
Мұғалім сөзі:Балалар,осы біздер қандаймыз?
Бекнұр:Талабы биік таудаймыз!
Асылжан:Ақылдымыз!
Аружан:Парасаттымыз!
Аружан:Көнілдіміз!
Бекнұр:Үлкенге ізеттіміз!
Асылжан:Кішіге қамқормыз!
Аружан:Көп оқимыз!
Аружан:Жанып тұрған шырақпыз!
Хормен қолдарын ұстасып:»Біз қазақ елінің болашағымыз!» Үй тапсырмасын тексеру.
Мұғалім:сабақ үстінде қандай ережелерді сақтаймыз.
-Тыныштықты сақтау.
-Жауап берген оқушыны мұқият тыңдау.
-Өз ойымызды анық,түсінікті етіп айту.
-Балалар,біздің бүгінгі сабағымыз ерекше,өйткені қонақтар келіп отыр.
-Біз қандай елде тұрамыз?Біз бүгін Қазақстанның қалаларына саяхатқа шығамыз.Саяхатқа шықпас бұрын өткенді еске түсірейік.
1)Ең үлкен екі таңбалы сан?(99)
2)Ең кіші үш таңбалы сан?(100)
3)1 метрде неше сантиметр?(100см)
4)99 дан кейін келетін сан?(100)
5)36 санын 6 есе кемітсен неше?(6)
6)9*9 неше?(81)
7)1см неше мм бар?
-Өте жақсы
-Саяхатқа шығуды біз ауылымыздан Орал қаласына барудан бастаймыз.
№1 топ
А=6см Ш:1)6*4=24(см)-бірінші тіктөртб-ң ауданы
В=4см 2)24/3=8(см)-екінші тіктөртб-ң ұзындығы
S=?см
-Жақсы Оралға да жеттік енді Атырау қаласына жол жүреміз.Ол үшін тапсырманы орындайық.
№2 топ
1)4 кунде-32 алма көшеті Ш:32/4*5=40
5 кунде-? Көшет сатылады Ж:40 көшет
2)12л.с-4 банка Ш:12/4=3 15/3=5
15л.с-?неше банка Ж:5 банка
3)18түп-9кг тың/ш Ш18/2=9
10түп-?кг тың/ш 10/2=5
Ж:5 кг тыңайтқыш
-Бұл тапсырманы да орындадық,Атыраудан Ақтөбеге жол тартамыз.
Ол үшін №3. Тапсырманы орындайық
40/8*735 36-18+6*6=54
8*3 32/8=4 (6есе а) 38+18/4*2=7
Сергіту сәті:
-Сәл сергіп алдық.Енді Ақтөбеден Көкшетауға жол жүреміз.Ол үшін №4(Салыстыр)
46дм=460см 1м 28см=12дм 8см
405см40дм 3дм 2см=32см
6м50дм 76дм=7м 60см
-Көкшетаудың табиғаты қандай сұлу!
-Енді біз бас қаламыз Астанаға жол тартамыз.
№6 Амалдарды орында
60-5*5=35 (68-46)/4+48= (52-48)*(35-28)=
49/7+17=24 (42-38)*9-17= (27+15)/(23-16)=
Балалар Астана қаласында қандай мәдени орындар бар кім біледі?Астана қаласында қыдырық,араладық жақсы демалдық деп есептейміз
-Енді өзіміздің Орал қаласына оралу үшін
-Жұптық тапсырма орындаймыз.
-Біз өткен сабақта тіктөртбұрыштың ,шаршының ауданында табуды үйрендік.
1 жұп Постер қорғау.
Ұзындығы 6см,ені 3см тік төртбұрыш сыз,ауданын тап
2 жұп
Қабырғаларының ұзындығы 4см болатын шаршы сыз,периметрін тап.
Әр жұп постер қорғайды
Бағалау. Бір жұлдыз,бір тілек.
-Өте жақсы балалар бұл тапсырманы орындап Орал қаласына да келіп жеттік.
-Енді,қайда барамыз?Әрине ауылымызга Факелге қайтуымыз керек.
-Сендерге бір ертегі айтамын.Сендер мұқият орындасндар екінші сатыдан өтеміз
-Ертеде бір ғажайып қазақ тілі деген елде ақсақал өмір сүріпті.Оның үш ұлы бар екен.Үш ұлы үш рулы ел екен.
Үлкен ұлы Нүкте,өте ұқыпты ақсақалдардың ойымен санасып пікір айтатын байсалды жігіт екен.
Ортаншы ұлы-Сұрақ белгісі ауыл тұрғұндарына сұрақ қойып мазасын алатын болыпты.
Кенже ұлы Леп белгісі ауыл тұрғындарының көңіл күйін көтеріп,біріне бұйырып,ал екінші біреулерін қуантып жүретін ерке болыпты.
Ақсақалдың үш ұлы айырылмас дос болыпты.
Олар баққа келіп адасып қалады.Жүріп келе жатса алдарынан үш үлкен алма ағашы шығады?
Олардың біреуінде»Менің алмам бәріненде тәтті »2-де»Менің алмамнан ауыз тимейсің бе?»3-ші алма ағашта »Жолаушы жолың болсын !»деген жазу бар екен
Алдында жатқан қара таста жолда адасқан жолаушылар,жол тапқыларын келсе,мына тапсырманы орындаңдар деген жазу бар екен:Ол үшін мына тапсырманы орындайық.Осы сөйлемдер қандай сөйлемдер?(анықтайық)
175-жаттығуда берілген өлең шумақтары мәнерлеп оқылып,салыстырылады.Қай ақын сұраулы сөйлемді қолданған?Сұраулы сөйлемнің соңында қандай тыныс белгісі қойылған?
Оқушылары өздері қорытынды шығарады.
Сұраулы сөйлем.
Сұраулық Көтеріңкі Сұраулы
Мағынаны дауыспен сөйлемнен соң
Білдіреді оқылады (?сұрақ белгісі қойылады)
176-жаттығу.Тақтамен жұмыс
(сұраулық мағынадағы сөйлемдерді көшіріп жазу)
Сергіту сәті.
177-жаттығу.(Өзбетіндік жұмыс.)
(Хабарлы сөйлемді,сұраулы,сөйлемге айналдыру.)
178-жаттығу ауызша
4-тапсырма.Ойын :
.Семант карта топшама
5-тапсырма.
``Арманы биіктің алмағы биік! Топтастыру
-Бүгін біз барлық тапсырмаларды орындай отырып білім шыңына жеттік.Білім алға жетелейді .Білімсіз бізді дамыған елдер қатарына жеткізеді.